Podstawa odwołania - samowola w dalekiej przeszłości

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Thellin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2017, 10:17
Podstawa odwołania - samowola w dalekiej przeszłości

autor: Thellin » 29 mar 2017, 10:27

Witam,
Postaram się jak najprościej przedstawić moją sprawę :)

Jestem właścicielem budynku w którym dawny właściciel kilkadziesiąt lat temu - wykuł okna bez żadnego pozwolenia (samowola). Nikt się tym nie zainteresował.

Dostałem ostatnio od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego nakaz zamurowania ich - skierowany DO MNIE, argumentowany samowolą.

Nie ukrywam, że chciałbym się odwołać. Byłbym wdzięczny, gdyby ktokolwiek mógł mi podać podstawy prawne, artykuły, "zasiedzenia" - na które mógłbym się powołać.

Czy moje odwołanie ma jakikolwiek sens?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)

LUKLAD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 15 cze 2012, 18:15
Lokalizacja: Mysłowice
Re: Podstawa odwołania - samowola w dalekiej przeszłości

autor: LUKLAD » 03 kwie 2017, 12:15

Thellin pisze:Witam,
Postaram się jak najprościej przedstawić moją sprawę :)
Jestem właścicielem budynku w którym dawny właściciel kilkadziesiąt lat temu - wykuł okna bez żadnego pozwolenia (samowola). Nikt się tym nie zainteresował.
Dostałem ostatnio od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego nakaz zamurowania ich - skierowany DO MNIE, argumentowany samowolą.
Nie ukrywam, że chciałbym się odwołać. Byłbym wdzięczny, gdyby ktokolwiek mógł mi podać podstawy prawne, artykuły, "zasiedzenia" - na które mógłbym się powołać.
Czy moje odwołanie ma jakikolwiek sens?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)


zawsze można się odwoływać ! ale jeżeli istnienie "samowolnych" okienek jest niezgodne z przepisami ( np. pożarowymi dot. odległości ściany zewnętrznej budynku od granicy działki ) to odwołanie raczej nic nie da.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów