Walka ze schodami

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

idzi2
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2014, 14:35
Walka ze schodami

autor: idzi2 » 30 cze 2016, 17:22

Mieszkamy z niepełnosprawną osobą, która porusza się już wyłącznie na wózku. Mieszkamy w bloku. Winda nie zjeżdża na sam dół, pozostało kilka schodów i niestety dziadka musimy znosić z wózkiem. Jesteśmy już tym trochę zmęczeni i chcemy zamontować na schodach zjazd, składaną małą windę na schody. Znalazłem firmę Lift4u z takim urządzeniem, ale nie mogę się zdecydować. Czy ktoś może mógłby polecić jakąś sprawdzoną firmę?

Lift
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 kwie 2016, 9:31
Re: Walka ze schodami

autor: Lift » 30 cze 2016, 22:38

Nie każdy zjazd nadaje się na schody. Istnieją pewne ograniczenia pod kątem nachylenia.. Zjazd na stromych schodach jest bardzo niebezpieczny.. Tu masz więcej szczegółów - http://www.windy-dla-niepelnosprawnych.pl/2016/05/winda-czy-podjazd-dla-niepelnosprawnych.html#more. Natomiast windę schodową możesz także nabyć tutaj. Jest to firma mające dosyć spore doświadczenie w takich urządzeniach. Na pewno także posłużą dobrą radą.

Kowsjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 20 lip 2016, 9:41
Re: Walka ze schodami

autor: Kowsjusz » 01 sie 2016, 14:33

U mnie w firmie jest zamontowana winda dźwigowa. Bardzo polecam bo widzę jak bardzo potrzebna jest dla osób niepełnosprawnych. Polecam więcej poczytać na ten temat tutaj. Pozdrawiam

Despero
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 19 lut 2014, 1:18
Re: Walka ze schodami

autor: Despero » 03 sty 2017, 19:35

Mój znajomy zastanawiam się czy nie zamontować u siebie przy sklepie windy dla niepełnosprawnych. Ma niewielkie centrum handlowe więc było by to dobrym rozwiązaniem. Interesuje go winda dla niepełnosprawnych cena jej zamontowania bo zauwazył ze ta firma http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/ ma coś takiego w swojej ofercie . Może ktoś z was ma już w tym temacie jakieś doświadczenie?

Albercik23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:03
Re: Walka ze schodami

autor: Albercik23 » 30 mar 2017, 22:13

Despero, powiem Ci, że bez względu na to, gdzie takie ułatwienia dla niepełnosprawnych typu winda, lub schodołaz się montuje, zawsze jest to działanie godne pochwały. Inaczej nigdy nie włączymy niepełnosprawnych do społeczeństwa. Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to lata z chorą mamą nauczyły mnie, żeby szukać firm przede wszystkim z odpowiednim podejściem do klienta. Przy budowie domu (w którym mieszkamy razem) korzystałem z usług firmy http://www.platformy-przyschodowe.pl/ i jestem w pełni zadowolony z tej współpracy. Mogę z czystym sumieniem polecić.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów