Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Spirrxd
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2017, 22:25
Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: Spirrxd » 21 mar 2017, 10:17

Dzień dobry,

Szukam rozwiązania do ogrzewania do cieplej wody użytkowej w mojej lazience na 1 pietrze oraz łazienki na poddaszu w domu jednorodzinnym. W łazience na piętrze mam wnękę w której chciałbym zabudować przepływowy piecyk gazowy i zabudować go z dostępem przez jakieś drzwiczki. Tutaj proszę o poradę jak to zrobić aby było zgodnie z przepisami i zgodnie ze sztuką w odpowiedziach na pytania:

1) Posiadam nowy piecyk ZEFIRO C11, czy można go wykorzystać i czy bedzie dostatecznie wydajny i czy mozna go zabudować z np. kratką przy podłodze jako czerpnia powietrza?
2) Czy lepiej zainwestować w piecyk z komorą zamkniętą? jesli tak to jaki model bedzie dostatecznie wydajny?
3) Jaki może byc koszt instalacji takiego pieca nowego z komora zamknieta?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 mar 2017, 10:39

Spirrxd pisze:Dzień dobry,

Szukam rozwiązania do ogrzewania do cieplej wody użytkowej w mojej lazience na 1 pietrze oraz łazienki na poddaszu w domu jednorodzinnym. W łazience na piętrze mam wnękę w której chciałbym zabudować przepływowy piecyk gazowy i zabudować go z dostępem przez jakieś drzwiczki. Tutaj proszę o poradę jak to zrobić aby było zgodnie z przepisami i zgodnie ze sztuką w odpowiedziach na pytania:

1) Posiadam nowy piecyk ZEFIRO C11, czy można go wykorzystać i czy bedzie dostatecznie wydajny i czy mozna go zabudować z np. kratką przy podłodze jako czerpnia powietrza?
2) Czy lepiej zainwestować w piecyk z komorą zamkniętą? jesli tak to jaki model bedzie dostatecznie wydajny?
3) Jaki może byc koszt instalacji takiego pieca nowego z komora zamknieta?

Termą elektryczną będzie znacznie taniej i mniej kłopotu.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: bachus » 21 mar 2017, 16:41

Spirrxd pisze:1) Posiadam nowy piecyk ZEFIRO C11, czy można go wykorzystać i czy bedzie dostatecznie wydajny i czy mozna go zabudować z np. kratką przy podłodze jako czerpnia powietrza?

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Termą elektryczną będzie znacznie taniej i mniej kłopotu.

Niech da Brzęczkowski gwarancję, że tak będzie.
Ale jak dotychczas nikomu nie dał takowej.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Spirrxd
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2017, 22:25
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: Spirrxd » 22 mar 2017, 12:24

Czy ktos moze powiedziec czy ten piecyk zasili lazienke z prysznicem i deszczownią?

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: bachus » 22 mar 2017, 13:35

Spirrxd pisze:Czy ktos moze powiedziec czy ten piecyk zasili lazienke z prysznicem i deszczownią?

Swobodnie
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: Bolas » 24 mar 2017, 20:27

Bahusie kochaniuńki dyskusje z TB powodują że nie jesteś dokładny w doradzaniu.
Pytanie jaka deszczownica. Wydatek tego urządzenia to prawie 11l/min czyli wodę o temp 10'C jest w stanie podgrzać do 35 z tym wydatkiem jeżeli będziesz chciał cieplejszą będziesz miał mniejszy wydatek więc nie każda deszczownica się nada. Ostatnio montowałem deszczownicę z prawie 400otworami wylotowymi przepływ przez nią to prawie 30l/min trzeba było dobrać odpowiednio duży odpływ zasilanie itp.
Zabudowa musi zapewniać dostęp powietrza do urządzenia oraz nie utrudniać jego serwisu.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 mar 2017, 21:18

Bolas pisze:Bahusie kochaniuńki dyskusje z TB powodują że nie jesteś dokładny w doradzaniu.
Pytanie jaka deszczownica. Wydatek tego urządzenia to prawie 11l/min czyli wodę o temp 10'C jest w stanie podgrzać do 35 z tym wydatkiem jeżeli będziesz chciał cieplejszą będziesz miał mniejszy wydatek więc nie każda deszczownica się nada. Ostatnio montowałem deszczownicę z prawie 400otworami wylotowymi przepływ przez nią to prawie 30l/min trzeba było dobrać odpowiednio duży odpływ zasilanie itp.
Zabudowa musi zapewniać dostęp powietrza do urządzenia oraz nie utrudniać jego serwisu.

Ja nie widzę postów bachusa, więc jakie dyskusje?
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: bachus » 25 mar 2017, 13:07

Bolas pisze:Bahusie kochaniuńki dyskusje z TB powodują że nie jesteś dokładny w doradzaniu.
Pytanie jaka deszczownica.

Chyba doznałem szoku. Bolasku kochany nareszcie odpowiedziałeś na mój wpis a przecież jak T.B sądziłem, że ignorujesz. Widzę, ze to krok w dobrym kierunku. Wracając do tematu:
Nigdzie pytający nie napisał, jaka będzie wydajność wężownicy. . Na tabliczce znamionowej jest napisana jego wydajność i przy jakiej temp. a więc ilość i wydajność uruchomionych urządzeń trzeba dobrać do wydajności tego piecyka, i z tym myślę, że się liczy pytający.
Czy uważasz, ze odpowiedź Brzęcza typu:
"Termą elektryczną będzie znacznie taniej i mniej kłopotu."
Jest bardziej dokładna?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: Bolas » 25 mar 2017, 19:22

TB - nie dyskusje bo tak ich nazwać nie można raczej monologi jednego z monologiem drugiego
Bachus - doradzam nie filozofuje szkoda mi czasu na zbędne pisanie
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk

Żory - śląskie

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: bachus » 26 mar 2017, 1:32

Bolas pisze:Bachus - doradzam nie filozofuje szkoda mi czasu na zbędne pisanie

Chyba wezmę przykład ale też i ie mogę się czasami powstrzymać.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 mar 2017, 20:32

Bolas pisze:TB - nie dyskusje bo tak ich nazwać nie można raczej monologi jednego z monologiem drugiego
Bachus - doradzam nie filozofuje szkoda mi czasu na zbędne pisanie

Warto się rozwijać. Ktoś kto wykona choć jedną instalację bezpośrednią, będzie wiedział dlaczego ogrzewanie hydrauliczne nie ma sensu i dlaczego nie nadaje się do budownictwa.
Ktoś, jak ktoś się nie chce uczyć, może tylko szczekać jak bachus.
Pozdrawiam Panie Bolesławie.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Czy ten piecyk nadaje sie do zabudowy?

autor: bachus » 27 mar 2017, 12:52

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Ktoś, jak ktoś się nie chce uczyć, może tylko szczekać jak bachus.
Uczyć to ja się mogę od wszystkich co mają coś do powiedzenia, natomiast trudno uczyć się pajacowania od Brzęczkowskiego bo to już nikogo nie interesuje, mnie też.
Zresztą widać po ilości instalacji vel Brzęczu zamontowanych (1, słownie jedna raz na 26 lat). Też mi nauczyciel, nawet liczyć nie potrafi.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów