Wyciszenie pomieszczenia

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kakingu
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:32
Wyciszenie pomieszczenia

autor: Kakingu » 25 sty 2017, 9:38

Witam, mam trochę nietypowy problem. Chciałem w pomieszczeniu w wysokiej piwnicy domu urządzić sobie małą salkę do prób muzycznych. Nie chcę reszcie domowników i otoczenia przeszkadzać moim rzępoleniem. Zastanawiam się jak je najlepiej wygłuszyć, trafiłem na ten sklep, mają dużo tego typu produktów w ofercie https://www.bitmat.pl/pl/c/Izolacja-akustyczna-scian/71 czy ktoś mógłby mi doradzić, który materiał będzie najlepszy?

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: -_- greg » 25 sty 2017, 15:55

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie pomieszczenia w pomieszczeniu łączenie z podłogą. Najlepiej gdyby nowa konstrukcja nie stykała się ze ścianami i sufitem. Proponuję poszperać w sieci nt takiego rozwiązania.

Pożądane materiały w celu uzyskania przyzwoitej izolacyjności akustycznej:
płyty gipsowo włóknowe
(zamiennie płyty gipsowo kartonowe)
wełna mineralna dużej gęstości około 140kg/m3 (wychodzi najtaniej z tego typu materiałów)
(zamiennie wełna poliestrowa o podobnej gęstości)
mata z granulowanej gumy o gęstości 750kg/m3
mata gumowa (3mm) o wysokiej gęstości typu Semag FD1
Producent nieistotny, może to być Semag, Isolgomma, K-Flex i inni.
Chodzi o uzyskanie izolacyjności akustycznej na odpowiednim poziomie i tylko tego typu materiały o takich właściwościach i parametrach mają tu sens.
Poglądowy film z budowy jednej przegrody z użyciem powyższych materiałów.
https://www.youtube.com/watch?v=MaTKyi8W1bY
Adaptacja akustyczna pomieszczenia to osobny rozdział, który warto podjąć po zrobieniu izolacji akustycznej ale chyba o tym nie muszę wspominać.
Nie zapomnij o dobrej wentylacji.

Kakingu
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:32
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: Kakingu » 27 sty 2017, 9:06

Wykonanie pomieszczenia w pomieszczeniu? Planowałem wybrać jakiś materiał na ściany i sufit w tej piwnicy. Nie chodzi mi o stworzenie warunków profesjonalnego studia, tylko zmniejszenie natężenia dźwięków słyszalnych w reszcie domu.

MarianMic
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2017, 9:25
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: MarianMic » 31 sty 2017, 9:35

Z tego co czytam to powinno być to niezłe rozwiązanie, trzeba by chyba jednak wymyślić coś na ściany, żeby to pomieszczenie jakoś wyglądało.

Kakingu
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:32
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: Kakingu » 01 lut 2017, 9:18

Już mam swoją wizję :) Jedna ściana będzie wyłożona dodatkowo takim cienkim korkiem z rolki, na innych po prostu klika plakatów, nie zależy mi specjalnie na wyglądzie, będzie tylko dla mnie.

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: -_- greg » 05 lut 2017, 21:23

Lipa.
To nic nie da.
Pomieszczenie w pomieszczeniu to żadna profeska tylko coś co jest w stanie realnie oddzielić akustycznie resztę mieszkania od takiej orkiestry.
Zrób jak uważasz i na ile pozwalają środki. Korek i plakaty to wtopienie kasy. Lepiej kupić dobre struny do wiosła.

Najtaniej wychodzi wełna dużej gęstości, taką co się układa pod posadzki.
Jest to sztywna płyta gęstość 140kg/m3 + standardowy stelaż z profili stalowych z jakich buduje się ścianki gipsowe + folia paroizolacyjna szczelnie zakrywająca nową zabudowę.
Przy okazji akustyka pomieszczenia zauważalnie się poprawi.
Jeżeli będzie za mało to można dołożyć kolejne warstwy.

Podłoga ze sztywnej sklejki lub innej płyty położona na piłeczkach tenisowych skutecznie odseparuje tąpnięcia z perkusji.

Plakaty, korek na ścianie, gąbki, wytłoczki po jajkach, trociny i inne cuda nic tu nie zdziałają.

gbocz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2017, 11:06
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: gbocz » 11 lut 2017, 11:07

Czy te maty coś pomogą? Panel RB Izolacja hałasu 50mm

Interesuje mnie wyciszenie ściany w domu bliźniaku - słychać głosy.

Kakingu
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:32
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: Kakingu » 15 lut 2017, 10:37

Ogarnąłem u siebie i uważam, że efekt jest zadowalający przy takim nakładzie kosztów i pracy. Drogo nie wyszło, dźwięki z pomieszczenia nadal są słyszalne w domu, ale o wiele mniej niż wcześniej.

-_- greg nie wiem jak to podziała w bliźniaku na jednej ścianie, wydaje mi się, że w normalnym pokoju to trochę dużo roboty będzie, a finalny efekt nie wiem, czy będzie ok.

viki42
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: viki42 » 14 mar 2017, 14:15

Taka salka muzyczna to nie tylko wygłuszenie. Warto w niej zadbać generalnie o akustykę. Pomogą np. tego typu absorbery tudzież inne ustroje akustyczne. Takich rzeczy nie brakuje w sklepach, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. A inwestycja - uważam - warta swojej ceny.

Łuwomir
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:36
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: Łuwomir » 23 mar 2017, 12:20

Najlepsze to będą wytłaczanki od jajek :D

pawel156
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:44
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: pawel156 » 27 mar 2017, 7:22

Też słyszałem o metodzie wygłuszania wytłoczki po jajkach, ale nie wiem czy to zdaje egzamin tak jak powinno.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: budowa876 » 13 gru 2018, 22:56

Jeśli szukacie rozwiązania z dziedziny akustyki czy systemów audio dla domu to ta firma Nautilus jest jednym z liderów w branży. Na rynku funkcjonuje od wielu lat, posiada bardzo dobre opinie i jest często polecana. Oferuje diagnostykę, pomoc w projekcie czy wykonywanie takich projektów. Polecam sprawdzić.

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: Nephalim123 » 05 cze 2019, 1:52

Wytłoczki od jajek wbrew dziwnemu wyglądowi działają ale tylko na niektóre częstotliwości.
Przy salce prób trzeba zadbać o pełne spectrum. Przydałyby się pułapki basowe i jakieś panele pochłaniające i rozpraszające. Ja mam u siebie produkty marki Architected Sound. Mocno polecam. Pamiętaj o suficie też bo to ważne! I nie grać za głośno!

MARII26
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:58
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: MARII26 » 19 sie 2019, 12:04

Kolega coś ostatnio mi właśnie mówił o wyciszaniu pomieszczenia płytami xps od producenta Veyna. U siebie stosował, żeby bardziej wyciszyć pomieszczenia.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Wyciszenie pomieszczenia

autor: manion » 23 wrz 2019, 20:51

Wyciszaniem budynków zajmuje się też pomiaryakustyczne.net z Zielonej Góry. Firma to świetni fachowcy z dużym doświadczeniem i dogłębną znajomością sprawy.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów