Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

robertnowaczynski
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 25 mar 2015, 17:01
Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: robertnowaczynski » 02 lut 2016, 21:20

Czy ktoś z forumowiczów stosował takie siatki na drzewa owocowe? Jaka jest ich skuteczność?

malfred
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: malfred » 03 lut 2016, 19:20

Ja na czereśnie stosuję siatkę o oczkach 8x8, możesz też powiesić na drzewie dwie butelki od piwa żeby się zderzały i wydawały dźwięk.
siema

Paweł Paciorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 13 mar 2015, 16:26
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: Paweł Paciorek » 05 mar 2016, 19:00

robertnowaczynski pisze:Czy ktoś z forumowiczów stosował takie siatki na drzewa owocowe? Jaka jest ich skuteczność?


Ja stosowałem takie: http://symar.pl/siatki-ochronne/siatki-na-drzewa/ Mam działkę w miejscu, gdzie jest chyba zagłębie wszelkiego rodzaju ptactwa, między innymi kwiczołów. Taką siatke łatwo zarzucić, jest zielona i nieszpecąca. Małe oczko uniemożliwi dostanie się do owoców.

barteezz19
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 mar 2016, 12:38
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: barteezz19 » 25 mar 2016, 13:16

U mnie co roku szpaki niszczą czereśnie, więc będę musiał pomyśleć o jakimś skutecznym rozwiązaniu, siatki chyba wydają się najlepszym rozwiązaniem.

paulmann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:09
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: paulmann » 21 mar 2017, 23:18

barteezz19 pisze:U mnie co roku szpaki niszczą czereśnie, więc będę musiał pomyśleć o jakimś skutecznym rozwiązaniu, siatki chyba wydają się najlepszym rozwiązaniem.


Według mnie właśnie siatka jest okej. Zobacz, że taka siatka, jak ma na stronie Symar są mocne, estetyczne i co ważne nie niszczą drzewek, nie hamują wzrostu, nie ograniczają dostępu światła. Niektórzy montują plandeki, co jest według mnie nieporozumieniem.

Zeldiax
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2015, 11:03
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: Zeldiax » 24 cze 2017, 14:46

paulmann pisze:
barteezz19 pisze:U mnie co roku szpaki niszczą czereśnie, więc będę musiał pomyśleć o jakimś skutecznym rozwiązaniu, siatki chyba wydają się najlepszym rozwiązaniem.


Według mnie właśnie siatka jest okej. Zobacz, że taka siatka, jak ma na stronie Symar są mocne, estetyczne i co ważne nie niszczą drzewek, nie hamują wzrostu, nie ograniczają dostępu światła. Niektórzy montują plandeki, co jest według mnie nieporozumieniem.


Dlaczego plandeki nieporozumieniem? Rok temu zamówiłem taką plandekę na wymiar z plandekisikorski.pl akurat zdała egzamin doskonale, w przeciwieństwie do rwących się siatek.

nietoperek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 24 lut 2015, 14:16
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: nietoperek » 18 sie 2017, 12:35

U mnie jest dość spory teren, gdzie mam wiśnie, czereśnie, borówkę amerykańską, agrest i winogrona. Ptaki są tu oczywiście w nadmiernej ilości, więc bez dobrych siatek latem i jesienią po prostu jest dramat, bo widzę z domu nawet, jak się krzaczory trzęsą. Mam właśnie siatki z firmy Symar i mogę je polecić, znacząco likwidują problem. Wiadomo, zawsze jakieś straty są, ale nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku braku siatek.
kalendarz i klepsydra

artur23
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2018, 20:21
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: artur23 » 12 maja 2018, 20:30

Korzystałem z siatki fulo i byłem bardzo zadowolony. Na pewno ochroniło to częściowo moje czereśnie przed ptakami. Siatki są takiej jakości, że posłużą przez kilka sezonów, więc warto zainwestować.

k.bednarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 07 lut 2019, 12:49
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: k.bednarek » 17 wrz 2019, 10:32

Akurat takich nie stosowałam, ale jeśli miałabym polecać, to te siatki na wiśnie moim zdaniem są najlepsze. Są bardzo mocne i doskonale chronią drzewa owocowe przed ptakami. Mam w ogrodzie oczko wodne i także ich używam jesienią do ochrony przed spadającymi liśćmi. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

daniel.7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2019, 9:29
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: daniel.7 » 17 wrz 2019, 17:18

k.bednarek pisze:Akurat takich nie stosowałam, ale jeśli miałabym polecać, to te siatki na wiśnie moim zdaniem są najlepsze. Są bardzo mocne i doskonale chronią drzewa owocowe przed ptakami. Mam w ogrodzie oczko wodne i także ich używam jesienią do ochrony przed spadającymi liśćmi. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Jestem tego samego zdania. Dzięki nim szpaki nie zjadły mi całego drzewa czereśni i wiśni. I są wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Siatki na drzewa - sposób na nieznośne ptactwo

autor: Lena80 » 19 paź 2019, 18:20

Takie siatki kiedyś widywałam w Hiszpanii. Tam całe plantacje w siatkach są. Po sąsiedzku u znajomego w sadzie są siatki polskiego producenta Symar. Całkiem fajnie to wygląda. I na pewno ptactwo nie niszczy zbiorów.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów