Opinie o deweloperach

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marylka.be
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2017, 14:06
Opinie o deweloperach

autor: marylka.be » 20 mar 2017, 14:08

Czesc, zapisałam sie na forum żeby poczytać troche opinii o deweloperach. Ciekawi mnie jakie doswiadczenie maja forumowicze, czy spotkam tu jakieś drastyczne historie że deweloper uciekł z pieniędzmi i takie tam. Czy możecie coś mi na ten temat napisac? Zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania i ja w sumie brałam pod uwage jakies używane które byśmy wyremontowali, ale mąż jest za nowym chociaż ja widze że ma takie same obawy jak ja. Jak myslicie czy można dzisiaj zaufać deweloperowi? Czy takie przykre historie się jeszcze zdarzają?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Opinie o deweloperach

autor: Interno » 20 mar 2017, 14:51

Oszuści będą zawsze proporcjonalnie do naiwnych.
Znam takich co nabrali kasy i nic nie wybudowali a wymiar sprawiedliwości nie wiele wskórał.
Były takie przypadki, że trzeba było do lokali dopłacić frycowe , aby dokończyć budowę w zastępstwie oszusta.
Obecnie chyba takie przypadki należą do rzadkości, inwestorzy stali się bardziej świadomi.

principalis
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2016, 16:42
Re: Opinie o deweloperach

autor: principalis » 21 mar 2017, 13:22

Oj no może się zdarzają ale dzisiaj bardzo łatwo sie przed nimi zabezpieczyć. Jest tyle zapisów prawnych które chronią klienta i mają na oku dewelopera, tylko trzeba czytać umowy i to co sie podpisuje!!!

donna55
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2017, 11:17
Re: Opinie o deweloperach

autor: donna55 » 29 mar 2017, 9:20

Na szczęście nie mam do opowiadania jakichś strasznych historii związanych z kupnem mieszkania. Myślę, że trzeba dokładnie czytać umowy, zrobić rozeznanie co do inwestycji, które już zostały zrealizowane przez danego dewelopera , a także po prostu szukać opinii. Ja kupiłam mieszkanie w Stęszewie na tym osiedlu http://www.mieszkania-plandex.pl/inwest ... ealizowane i nie było absolutnie żadnych problemów. Deweloper okazał się prawdziwym profesjonalistą. Zarówno wszelkie formalności, jak i etapy budowy przebiegały bez żadnych problemów. Dużo się słyszy o oszustwach, gdzie ludzie zostają z kredytem i bez dachu nad głową, ale takie historie uczą przede wszystkim, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać.

peter.84
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2017, 13:53
Re: Opinie o deweloperach

autor: peter.84 » 29 mar 2017, 13:56

Oferuje pomoc podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
Piotr 889 228 440
[więcej na Facebooku]
http://www.odbior-mieszkan.pl
Warszawa i okolice

befresh
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2017, 11:26
Re: Opinie o deweloperach

autor: befresh » 07 kwie 2017, 11:43

Szczególnie mogę polecić według mnie najbardziej profesjonalnego wrocławskiego dewelopera http://www.blockpol.pl/inwestycje/wroclaw/ BLOCKPOL. Oferuje on aktualnie mieszkania w dwóch lokalizacjach we Wrocławiu, ale również ma swoje inwestycje w Lubinie. Wiele moich znajomych korzystało z ich usług i byli bardzo zadowoleni ze współpracy z tym deweloperem. Gdybym nie mieszkał w domu jednorodzinnym, gdzie mi dobrze, to bym z chęcią zamieszkał w jednej z ich inwestycji.

sebarubin
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:05
Re: Opinie o deweloperach

autor: sebarubin » 19 kwie 2017, 21:59

Niedawno kupowałem dom pod Poznaniem ( Koninko) i korzystałem z dewelopera, który ma tu kilka inwestycji. Jestem zadowolony, kontakt bezproblemowy, metraż się zgadza, materiały w porządku (przynajmniej na razie tak wygląda, bo to nowe mieszkanie). Z pieniędzmi nie uciekł. Wrzucam jego stronkę http://www.koninko.com.pl/

iecofr1
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2017, 7:36
Re: Opinie o deweloperach

autor: iecofr1 » 20 kwie 2017, 8:10

Niektóre opinie są nieco przekoloryzowane.

sebarubin
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:05
Re: Opinie o deweloperach

autor: sebarubin » 24 kwie 2017, 12:06

iecofr1 pisze:Niektóre opinie są nieco przekoloryzowane.


Zgodzę się, ale akurat w przypadku koninko.com.pl na prawdę nie było się do czego przyczepić.

krakowianka28
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2017, 8:05
Re: Opinie o deweloperach

autor: krakowianka28 » 25 kwie 2017, 8:07

Ja na przykład bardzo polecam Wawel Service. Moim zdaniem to bardzo profesjonalny deweloper. Ostatnio akurat kupiłam od nich mieszkanie i jestem mega zadowolona.

idzik24
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:47
Re: Opinie o deweloperach

autor: idzik24 » 26 kwie 2017, 14:39

Deweloper deweloperowi nie rowny, jeden jest lepszy w wspołpracy, drugi bardziej terminowy, trzeci bardziej elastyczny, nie ma sprawdzonego przepisu na dobrego dewelopera. Najlepiej zeby nie byla to firma krzak, tylko porządny deweloper, ktory buduje juz od jakiegos czasu, bo potem zbankrutuje i bedzie. U mnie sprawdził się Erigo, nie kupuje mieszkan raz w tygodniu wiec o innych n ie wiem xD

Mayenna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 17 mar 2017, 10:54
Re: Opinie o deweloperach

autor: Mayenna » 20 wrz 2017, 10:28

A mi z kolei bardzo dobrze się współpracuje z firmą "Vantage Development". Na dniach wprowadzam się do mieszkania na osiedlu "Nowy Gaj" - https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/nowy-gaj/opis.html i nie mogę się doczekać. W końcu przeprowadzę się od rodziców, bo ileż można siedzić im na głowie. Co do dewelopera, to firma okazała się bardzo rzetelna i otwarta na klienta. Poczekali aż załatwię wszystkie sprawy związane z kredytem hipotecznym i trzymali dla mnie lokum. Budowa poszła całkiem sprawnie, budynek ma wkrótce zostać oddany do użytku, a ja już myślę o aranżacji wnętrz.

primasort
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2018, 19:31
Re: Opinie o deweloperach

autor: primasort » 09 lut 2018, 19:39

befresh pisze:Szczególnie mogę polecić według mnie najbardziej profesjonalnego wrocławskiego dewelopera http://www.blockpol.pl/inwestycje/wroclaw/ BLOCKPOL. Oferuje on aktualnie mieszkania w dwóch lokalizacjach we Wrocławiu, ale również ma swoje inwestycje w Lubinie. Wiele moich znajomych korzystało z ich usług i byli bardzo zadowoleni ze współpracy z tym deweloperem. Gdybym nie mieszkał w domu jednorodzinnym, gdzie mi dobrze, to bym z chęcią zamieszkał w jednej z ich inwestycji.


No chyba nie do końca jest to prawda, jeśli chodzi o inwestycję Inspiracja i Nowa Inspiracja (Wrocław Nowe Żerniki) w ramach projektu WUWA2 to opinie są delikatnie mówiąc sceptyczne. Deweloper między innymi zmienił wysokość okien, ułożył kostkę brukową zamiast wylewki betonowej w hali garażowej, pierwszy etap ma opóźnienie (budowa miała zakończyć się w grudniu 2017. W drugim etapie rezygnuje z pierwotnych założeń (między innymi brak drewnianych elementów na elewacjach czy deski tarasowej na balkonach), poza tym takie drobiazgi jak instalacja wod-kan. położona natynkowo czy liczniki w złych miejscach. Więcej można poczytać na grupach osiedla WUWA2 na portalu facebook:
[więcej na Facebooku]

Franek74
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:07
Re: Opinie o deweloperach

autor: Franek74 » 15 lut 2018, 12:25

Polecam wam sprawdzonego dewelopera z pomorza www.mhausdeweloper.pl. Można liczyć na fachową i uczciwą pomoc w znalezieniu właściwego lokum w przyzwoitej cenie. Wszystkie formalności jasno i czytelnie przedstawiają. Ludzie z ogromną pasją, podchodzący odpowiedzialnie do wykonywanej pracy i dbający o dobro klienta.

Bartłomiej26
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:11
Kontaktowanie:
Re: Opinie o deweloperach

autor: Bartłomiej26 » 19 lut 2018, 10:04

Dziś spokojnie można ufać deweloperom :) Jest przecież coś takiego jak ustawa deweloperska, która reguluje wszystkie potencjalne zagrożenia i zapewnia bezpieczeństwo kupującemu.
Sam się bałem na początku, ale później kupiłem to mieszkanie w Wejherowie od Orlexu i wszystko przebiegło pomyślnie :) Także od tamtej chwili nie mam obaw co do deweloperów.
Czas na zmiany!


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów