Mała hala produkcyjna

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

revans
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2016, 11:21
Mała hala produkcyjna

autor: revans » 04 lis 2016, 11:33

Hej, piszę wniosek o dotację unijną na rozwój swojej działalności, jednym z podstawowych punktów jest budowa małej (ok. 120m^2) hali produkcyjnej. O samej produkcji mogę powiedzieć, że jest to produkcja lekka, związana z prototypowaniem (m.in. drukarki 3D są używane, choć nie jest to najważniejsze narzędzie oraz kilka mniejszych obrabiarek - np.: tokarka). I tutaj moje pytania:
1.Co lepsze jeżeli chodzi o ogrzewanie hala stalowa (oczywiście ocieplona), czy hala murowana.
2.Jakie mogą być koszty budowy takiej hali (oczywiście bardzo przybliżone) (zakładam że przestrzeń produkcyjna to będzie 70 m^2, a pozostały to biurowo-konferencyjna)? Wysokość hali może być taka jak zwykłych obiektów mieszkalnych.
3.Jaki mniej więcej może być czas uzyskiwania potrzebnych pozwoleń?
4.W jaki sposób najlepiej ją ogrzewać?

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Mała hala produkcyjna

autor: Jan_Kalita » 04 lis 2016, 13:36

Ostatnio chyba najszybszy i najtańszy sposób budowy takich hal, to konstrukcja stalowa + płyta warstwowa. Sposoby ogrzewania mogą być różne : paliwo stałe, gaz, prąd. Oczywiście najtańszym sposobem ogrzewania jest oczywiście paliwo stałe, ale na to zgody może miasto/gmina nie wydać (plan miejscowy lub warunki zabudowy).
Najlepiej coś takiego uzgadniać z architektem, on wtedy coś zaproponuje, dostosuje do warunków itp. itd.
Czas uzyskania pozwoleń również zależy od warunków/lokalizacji. Na samą decyzję środowiskową czeka się 2-4 miesiące. Jak nie daj Boże będzie jeszcze na okolicy siedział konserwator zabytków, to można kolejne 2-4 miesiące czekać. Tak realnie bym strzelał, że od momentu zatrudnienia DOBREGO architekta do uzyskania pozwolenia na budowę w tym kraju to jakieś 6 - 12 miesięcy

revans
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2016, 11:21
Re: Mała hala produkcyjna

autor: revans » 04 lis 2016, 15:49

Hmm, a jak wygląda koszt hali murowanej? Nie przeczę że zależy mi na dobrej izolacji termicznej i dźwiękowej. Oczywiście jeżeli hala stalowa może to zapewnić, wtedy w porządku.

Co do zezwoleń, pytam się, ponieważ czas na wydanie funduszy unijnych od momentu ich otrzymania to 6 miesięcy.

Domator38
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:24
Re: Mała hala produkcyjna

autor: Domator38 » 30 lis 2016, 17:15

Tak, hale stalowe są w stanie zapewnić dobrą izolację. Musisz jednak przy tym skorzystać z materiałów takich jak płyty warstwowe. Dzięki zastosowaniu w nich odpowiedniego rdzenia, takie płyty zapewnią bardzo porządną izolację nie tylko termiczną, ale też akustyczną.

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46
Re: Mała hala produkcyjna

autor: szymek33 » 22 gru 2016, 11:02

Jeśli chodzi o zastosowanie hal stalowych i ich zalety to polecem bardzo ciekawy artykuł - http://www.liderbudowlany.pl/artykul/719/producent-hal-stalowych. Konkretna wiedza podana w przystępny sposób.

maariaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:49
Re: Mała hala produkcyjna

autor: maariaaa » 29 gru 2016, 16:20

Może wam się przydać profesjonalna firma, która zajmuje się kompleksowo takimi inwestycjami. Możecie zajrzeć sobie na http://www.frisomat.pl/ i zapoznać się z ofertą.

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Mała hala produkcyjna

autor: LeszekMaz » 02 sty 2017, 15:29

Hala ze stali nierdzewnej jest szybkim i wygodnym rozwiązaniem.Są to lekkie konstrukcje.Widziałem takie hale w bth import stal w Krakowie przy okazji odbioru mojego zlecenia -wyciętych laserem elementów.Ta łatwość w postawieniu takiej hali sprawia na pewno,że koszty są niższe niż gdybyśmy taką halę murowali.

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Mała hala produkcyjna

autor: kordoba » 22 sty 2017, 16:28

Wydaje mi się, że maszyną, która może być Ci niezbędna będzie belownica. Belownica to prasa, która służy do zgniatania odpadów lub makulatury. Na produkcji może się przydać.

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Mała hala produkcyjna

autor: LeszekMaz » 27 sty 2017, 12:52

Nie ma potrzeby kupowania wszystkich maszyn do produkcji.Wycinanie elementów itp.można zlecić w innej firmie i nie rozdrabniać się.Mamy wielu podwykonawców i dzięki temu szybko realizujemy zlecenia,co daje nam reklamę.Wycinanie,szlifowanie i polerowanie elementów ze stali zlecamy od dawna Bth import stal.Aby współpraca była udana trzeba mieć sprawdzonego kooperanta tak jak my.

bart_odbojnica
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:06
Re: Mała hala produkcyjna

autor: bart_odbojnica » 24 lut 2017, 22:46

Revans też ten temat mnie interesuje, bo zamierzam mocniej ruszyć z moim biznesem. Zawsze byłem zwolennikiem murowanych technologii, bo jakoś pewniej się w nich czuje. Ostatnie artykuły w internecie jakie czytam zmieniają jednak nieco mój pogląd. Te hale stalowe mają jednak więcej zalet niż wad.

Co do kosztów i innych spraw może napisz jeśli wiesz już coś więcej. Sam chce składać wniosek.

Albercik23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:03
Re: Mała hala produkcyjna

autor: Albercik23 » 26 lut 2017, 21:29

Ja słyszałem znowu, że bardziej oplaca się postawić konstrukcje stalową. Wszystko jak sądzę zależy od tego, co tak naprawdę chcemy w takiej hali robić, jak bardzo potrzebne nam jest ciepło i odpowiednia wentylacja. No i przede wszystkim jaki mamy stan finansów i czasu, bo jednak jak tu pisali już na górze, każda z takich budów trochę czasu zajmuje. Nie widzę, żebyś pisał, skąd jesteś jeśli chodzi o kraków to montaż konstrukcji stalowych oferuje na pewno Metalservice. Słyszałem o firmie same dobre rzeczy, więc chyba są godni polecenia..

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Mała hala produkcyjna

autor: LeszekMaz » 16 mar 2017, 17:53

Jeżeli zależy Ci na czasie,to zdecyduj się na halę z elementów stalowych.Tak jak szybko się ją stawia,tak i szybko można ją zdemontować i przenieść w razie potrzeby w inne miejsce.Stal nierdzewna jest trwałym materiałem ,jeśli jest dobrej jakości.

Moonchild
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 kwie 2015, 22:07
Lokalizacja: Polska
Re: Mała hala produkcyjna

autor: Moonchild » 26 mar 2017, 17:44

Co do maszyn to na pewno solidnie montażem maszyn produkcyjnych czy linii technologicznych zajmie sie Remompap z Poznania. Szybko im to idzie.

karolina_61866
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 19 sty 2016, 22:38
Re: Mała hala produkcyjna

autor: karolina_61866 » 27 mar 2017, 21:55

Jestem w trakcie budowy hali. Firma Zarzycki konstrukcje wykonywała dla mnie projekty hal i konstrukcji stalowych pod obiekty przemysłowe i handlowe. Czy ktoś zna równie dobrą firmę ale z zakresu ogrzewania hal?

Bartek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:35
Re: Mała hala produkcyjna

autor: Bartek320 » 29 cze 2017, 7:56

Twój problem dokładnie jest opisany pod tym http://gate7.pl/budowa-hali-przemyslowej . Warto go sobie przeanalizować.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów