Licznik się kręci

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jan S.
Licznik się kręci

autor: Jan S. » 14 mar 2005, 21:47

Witm
Mam pytanie, dlaczego w moim budynku gospodarczym, mimo że nic nie jest włączone licznik powoli ale się obraca. Nurtuje mnie to dośc mocno bo mimo że nie korzystam prawie wcale z energi to zużycie miesięczne jest ok 6-7 KWh.

Gość

autor: Gość » 14 mar 2005, 21:51

Najprawdopodomniej masz przebicie w instalacji i ucieka w sciane prąd sądząc po zużyciu jest to niewielki ubytek ale od tego sie zaczyna.
Szkoda kasy.
napraw to zlokalizuj uszkodzenie kabla i wymień go!

Romus

autor: Romus » 14 mar 2005, 22:33

Ciekawe, kabelek jak rurka z wodą, popsuła sie i przecieka. Może ktoś ma jeszcze lepszy pomysł?

A.D.

autor: A.D. » 15 mar 2005, 8:06

Warto bliżej przyjrzeć się licznikowi, ja miałam uszkodzony i dlatego licznik kręcił się szybciej. WIęc warto zgłosić ten fakt elektrowni, jak coś jest nie tak to go wymieną.

pozdrawiam

jarek12

autor: jarek12 » 07 lip 2005, 10:49

W licznikach jest taka "funkcja" że ustawia się po wyłączeniu obciążenia czerwoną kreską na tarczy na widocznym miejscu.Jest to niecały obrót tarczy. Może też być spowodowane tak jak kolega wcześniej zauważył upłynnością uszkodzonej instalacji, lub jakiś odbiornik jest wyłączony pilotem ale pracuje na potrzymaniu np. radio, tv,vido


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów