Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Speede_Gonzales
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:35
Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: Speede_Gonzales » 08 sie 2008, 8:49

Witam,

Właśnie zamierzam wylewać posadzkę w domu i potrzebuję informacji w jaki sposób a dokładnie jakie proporcje materiałów zachować przy wykonywaniu betonu. Ile cementu ile piasku ile wody ?
A może jeszcze ktoś mi powie jaka ilość materiału jest potrzebna do wykonania jednego m2 takiej posadzki przy grubości 5 cm ? bo nie wiem ile materiału zakupić.

Mam potrzebny sprzęt, i chęci więc jak by ktoś mógł podpowiedzieć...


pozdrawiam

Młotek
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 13 lip 2008, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów ; 608799038

autor: Młotek » 10 sie 2008, 20:44

Wylewka na gruncie:
Beton na posadzkę gr. 10 cm. Prosta recepta na niego to 2 woreczki po 25 kilo cementu, 27 łopat pospółki (nie dużych szufli tylko normalnych łopat takich jakich używa się na budowie).Zaznaczam że pospółka to nie piasek. Zamiast pospółki można użyć żwiru z piaskiem w proporcji 2 do 1 (orientacyjnie- to zależy od grubości i rodzaju żwiru).
Wody używać do uzyskania konsystencji plastycznej betonu. Możliwie jak najmniej. Mniej wody- mocniejszy beton. Ale mniej wody- gorzej jest zagęścić beton. A beton trzeba zagęścić w posadzce aby miał dobrą wytrzymałość. Radzę więc dodawać do wody plastyfikatora.
Wylewka pod podłogę z półsuchej zaprawy cementowej:
cement jak wyżej, piasek 27 łopat, żwiru ani pospółki nie stosować. Wody dajemy mało,konsystencję robimy wilgotną.

wasd
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2012, 18:02
Re: Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: wasd » 06 maja 2012, 18:08

A ja jeszcze zapytam to napisali byście mi dokładnie

13,5 m kwadratowego mam pod wylewkę.
na grubość 5 cm chcial bym zrobić.
Moje pytanie brzmi następująco, ile worków cementu na ile kilogramów żwiru ?

Dzieki za pomoc

agnieszka71
Re: Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: agnieszka71 » 10 lip 2012, 9:10

Siema
Znalazłem ciekawą stronkę z opisanymi tematami budowlanymi :)
Jak ktoś tak jak ja jest w tech. budowlanym , albo wyżej zapewne mu się przyda ponieważ mądrze tam piszą :) Strona to: spam
Nie bierzcie tego jak reklamy , chcę tylko pomóc potrzebującym :)
Miłego dnia :)

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: laik2304 » 21 lip 2012, 17:26

Najpierw trzeba by się zastanowić w jakim miejscu ta wylewką będzie i jakie obciążenia będzie przenosić, prosto mówiąc podkład cementowy zależnie od stosunku W/C + kruszywo ma różne wytrzymałości. Jeżeli na Twoim podkładzie cementowym (wylewce) będzie stała szafeczka kubełek itp i ewentualnie Ty z mężem podkład nie potrzebuje takiej wytrzymałości jak np pod kominek czy jakieś urządzenie, maszynę:)

Pozdrawiam
Dawid2304

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: seba676 » 28 lis 2016, 9:58

Wylewka, która nadaje się zarówno do stosowania na zewnątrz jak i w budynku to WB Fast Floor o przyspieszonym czasie wiązania oraz co bardzo ważne właściwościami wodoszczelnymi. Wykorzystujemy ją zarówno przy nowych jak i modernizowanych budynkach. Warto ją sprawdzić, bo cena jest odpowiednia a kontakt i dostawę nie mogę narzekać, bo idzie to bardzo sprawnie.

TomaSZu
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 28 cze 2013, 12:31
Kontaktowanie:
Re: Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: TomaSZu » 02 mar 2017, 12:08

beton wez jakis lepszy z Rector jest dobry b60 jeden z najlepszych chyba dobrze tez dac siatkę zgrzewna, rectobeton stosuje coraz wiecej ludzi i czesto jest firma brana na wieksze budowy

Baśka74
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 10 lis 2018, 8:44
Re: Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: Baśka74 » 27 sty 2019, 10:32

Posiadam kilka hurtowni artykułów spożywczych. We wszystkich posadzki wykonała firma www.complex-posadzki.pl. Posadzki są wykonane bardzo solidnie. Firma za każdym razem wywiązała się ze swoich zobowiązań. Współpraca na wysokim poziomie.

Awatar użytkownika
Gramin
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 03 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: małopolska
Kontaktowanie:
Re: Czy ktoś pomoże ? - WYLEWKI !!!

autor: Gramin » 01 lut 2019, 12:42

A jak w ogóle wygląda sprawa ceny?
Silver Service - usługi sprzątające


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów