jaki piec kondensacyjny (+zasobnik)?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 16 mar 2008, 20:50

blue333 pisze:polecam Ulricha 21kw. Mam go już 5 sezon. Zamknięta komora spalania, kondensacja, automatyka.

Przeglądy i części są tanie w porównaniu do bardziej renomowanych (czytaj: reklamowanych) marek. Japońska technika się u mnie sprawdziła, teraz wspomogę go zestawem solarnym Ulrich na dach.


Witam

z tą produkcją japońską to trochę przesadziłeś (o ile mi wiadomo to produkt pochodzi z tamtych stron świata ale nie z Japonii)
ale gratuluje zadowolenia z produktu
skąd masz porównanie kosztów części i przeglądów innych (renomowanych) producentów ?

pozdrawiam
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 16 mar 2008, 20:53

beny_hil pisze:
adamis pisze:Nie opłaca się.Chyba,że uda się kupić coś tanio,np. na Allegro.[/] adamis dziś można kupić kondens około 4000 więc cena nie jest porażająca a sprawność zawsze jest wyższa i modulacja bardziej elastyczna pamiętajmy że eksploatacja trwa długo , ja nie mówie o przewymiarowaniu grzejników ale projekty dziś z reguły są na parametry 70/55 ewentualnie 75/65 i nawet przy parametrze tym to jest 97% sprawności


Witam

no niektórzy maja sprawność przy 75/60 - 108 %
polecam więc kondensacyjny

i pozdrawiam
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 16 mar 2008, 21:00

luxer pisze:oczywiście tyczy się też to grzejników do pieca kondensacyjnego?

Cały czas mam mętlik w głowie co do ogrzewania, ale powoli się wszystko układa :)
Na pewno piec dwufunkcyjny kondensacyjny prysznic i ew. zwykła wanna. Ale jeszcze zastanawiam się, bo kominek tak i tak będzie, więc myślę sobię czy nie dołożyć różnicy i kupić wkład z płaszczem wodnym... Patrzyłem, że wkład z pompą, automatyką i wymiennikiem to koszt 5000zł + piec 5000 = 10000
Ale czy grzejniki do kondensacyjnego będa pasowały do kominka?


Jak chcesz używać kominek - MUSISZ - zainstalować bufor energii (inaczej wprowadzenie do układu grzewczego kominka nie ma sensu) (najczęściej palisz w kominku kiedy automatyka już doprowadziła temp w domu do wymaganej - pomyśl !!). Dla kominka z wkładem musisz mieć już bufor około 800-1000 l (to jest czysta fizyka) Masz miejsce na niego w domu ? Dobry bufor musi sporo kosztować (izolacja, wykonanie, automatyka spinająca całą instalację).

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem tzw lodówka.
pozdrawiam
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 16 mar 2008, 21:09

74 pisze:jeżeli nie planujesz zakupu jakiejś kabiny z hydromasażem bądź baterii z termostatem to dwufunkcyjny zda egzamin, w innym wypadku zapomnij o kąpieli.
co do grzejników to liczę 40 w na m3 i zaokrąglam wynik w górę


To życzę powodzenia z dwufunkcyjnym przy jednej łazience i jednym dodatkowym punktem poboru wody (np. kuchnia) :)
Przecież kocioł 2-funkcyjny o mocy 24 kW wyprodukuje około 10 l/min ciepłej wody podgrzanej o 35 st C. Więc jeśli bierzesz prysznic i ktoś w tym czasie otworzy pobór wody (kuchnia, WC,...) to od razu poczujesz obniżenie temp wody z prysznica.
Naprawdę nie polecam dla Ciebie takiej wersji kotła. Najlepszym będzie kocioł z wbudowanym zasobnikiem - tzw lodówka (przy wersji z zasobnikiem warstwowym w produktach renomowanych producentów wykorzystuje sie kondensacje przy ładowaniu zasobnika !)

pozdrowienia
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 16 mar 2008, 21:26

adamis pisze:
Kupując na Alegro kupujesz tanio ale często bez montażu i gwarancji i często bez wszystkich potrzebnych elementów jak to dokupisz to wyjdzie więceju

Nie zgodzę się z tym.Montowałem już wiele rzeczy kupionych na Allegro i nigdy nie spotkałem się z wersją zubożoną w stosunku do katalogowej sprzedawanej w hurtowni.
Kocioł,lodówka,pralka czy kabina zawsze przychodzi w oryginalnym opakowaniu producenta,więc zawiera to samo,co oferuje każda hurtownia.Wyposażenie dodatkowe i w hurtowni kupuje się osobno.
A już najbardziej dziwi mnie stwierdzenie,że bez gwarancji.A niby czym różni się kocioł z Allegro od tego ze sklepu?Są tam wszystkie niezbędne dokumenty i instrukcje.
A montaż kotła kosztuje 300-700zł,to i tak jesteśmy sporo do przodu.


Proponuję wpierw sprawdzić czy producent będzie honorował gwarancję zakupionego w ten sposób urządzenia (czy jest to legalny produkt).
Nie porównuj kotła i instalacji grzewczej do pralki czy kabiny prysznicowej (np. kabina jest tylko jednym końcowym elementem całej instalacji wod-kan)
Kupując na allegro elementy instalacji grzewczej bierzesz na siebie odpowiedzialność za prawidłowy dobór urządzenia - zamiast specjalisty. Czy uważasz się za eksperta w tej dziedzinie ? (Nie chcę być złośliwy ale nie wyglądasz na takiego)

pozdrawiam
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

RAPczyn
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 27 sty 2008, 11:39
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin
Kontaktowanie:
Re: jaki piec kondensacyjny (+zasobnik)?

autor: RAPczyn » 17 mar 2008, 9:33

luxer pisze:Wraz z poddaszem użytkowym będzie ok 140m2. Ogrzewanie podłogowe raczej odpada - jestem alergikiem.
1. Jakiej mocy piec kondensacyjny będzie mi potrzebny?
2. Czy lepiej zamontować zasobnik do ciepłej wody, czy elektryczne małe podgrzewacze wody?
3. Możecie wskazać mi jakieś konkretne pozycje, np. na Allegro? [link do oferty na Allegro wygasł]
4. Choć w tym projekcie miejsce na C.O. jest przewidziane w łązience, to zastanawiam się nad przeniesieniem go na poddasze (mniej komina, więcej miejsca na ew. zasobnik)


1. Kocioł kondensacyjny o mocy od 2 do 10kW będzie najbliżej zapotrzebowania na ciepło twojego domu.
2. Wydaje mi się, że zasobnik.
3. http://paradigma.pl/Kotly_kondnsacyjne.html http://duel.com.pl/373/2201.html
4. Przy takiej mocy kotła układ spalinowy można wyprowadzić przez ścianę zewnętrzną. Zbiornik 120L przy tym kotle ma wydajności 146l/10min oraz 347l/60min - można podłączyć kolektory próżniowo-rurowe pod taką instalację.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 17 mar 2008, 10:28

Kupując na allegro elementy instalacji grzewczej bierzesz na siebie odpowiedzialność za prawidłowy dobór urządzenia - zamiast specjalisty. Czy uważasz się za eksperta w tej dziedzinie ? (Nie chcę być złośliwy ale nie wyglądasz na takiego)

Masz na myśli dziedzinę zakupów na Allegro,czy dziedzinę dobierania kotłów do instalacji?
Obie te dziedziny,to raczej proste obszary,więc nie widzę potrzeby bycia ekspertem.Instalacje c.o. wykonuję dopiero kilkanaście lat,więc pewnie nie mam pojęcia jak dobierać kotły c.o.,ale chętnie przyjmę każde pouczenie,za które z góry już dziękuję.
Nie porównuj kotła i instalacji grzewczej do pralki czy kabiny prysznicowej (np. kabina jest tylko jednym końcowym elementem całej instalacji wod-kan)

Pralka wymaga podłączenia do dwóch rur,kocioł czasem do trzech,czasem pięciu.Co za różnica?A to,że dochodzą tam czasem pompy,wymienniki,zasobniki,komin i cała reszta?Czy z tym nie da sobie rady instalator z kilkunastoletnia praktyką?Czy ten ew.ekspert wie i potrafi od niego więcej?
W ogóle samo określenie ''ekspert'' kojarzy mi się z krawaciarzem z laptopkiem,który próbuje wcisnąć klientowi najczęściej nie potrzebną i kosztowną nowoczesność w wydaniu najdroższym z możliwych i nie ma pojęcia o tym,że dokładnie to samo można skomponować samemu o połowę taniej.Takie ich działanie jest owocem niewiedzy,niepewności i strachu przed błędem,dlatego pakują klientowi najdroższe rozwiązania w złudnym mniemaniu,że są one najmniej awaryjne i przez to zagwarantują im opinie o fachowym doradcy.
Śmieszą mnie takie cwaniaczki.
adam

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 17 mar 2008, 10:32

Jak chcesz używać kominek - MUSISZ - zainstalować bufor energii (inaczej wprowadzenie do układu grzewczego kominka nie ma sensu) (najczęściej palisz w kominku kiedy automatyka już doprowadziła temp w domu do wymaganej - pomyśl !!). Dla kominka z wkładem musisz mieć już bufor około 800-1000 l (to jest czysta fizyka)

Dużo musisz jak na poradę :roll:
Otóż nic nie musisz.Kominek można równie dobrze i skutecznie podpiąć do instalacji przez wymiennik płytowy.Na pewno taniej i zajmuje to mniej miejsca niż ogromny bufor.
Oczywiście bufor jest najlepszym rozwiązaniem,ale wcale nie jedynym i oczywistym.Za to z różnych powodów (koszty,miejsce) nie zawsze możliwym do zastosowania.
adam

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 17 mar 2008, 12:14

adamis pisze:
Kupując na allegro elementy instalacji grzewczej bierzesz na siebie odpowiedzialność za prawidłowy dobór urządzenia - zamiast specjalisty. Czy uważasz się za eksperta w tej dziedzinie ? (Nie chcę być złośliwy ale nie wyglądasz na takiego)

Masz na myśli dziedzinę zakupów na Allegro,czy dziedzinę dobierania kotłów do instalacji?
Obie te dziedziny,to raczej proste obszary,więc nie widzę potrzeby bycia ekspertem.Instalacje c.o. wykonuję dopiero kilkanaście lat,więc pewnie nie mam pojęcia jak dobierać kotły c.o.,ale chętnie przyjmę każde pouczenie,za które z góry już dziękuję.
Nie porównuj kotła i instalacji grzewczej do pralki czy kabiny prysznicowej (np. kabina jest tylko jednym końcowym elementem całej instalacji wod-kan)

Pralka wymaga podłączenia do dwóch rur,kocioł czasem do trzech,czasem pięciu.Co za różnica?A to,że dochodzą tam czasem pompy,wymienniki,zasobniki,komin i cała reszta?Czy z tym nie da sobie rady instalator z kilkunastoletnia praktyką?Czy ten ew.ekspert wie i potrafi od niego więcej?
Jeśli wykonujesz instalacje od kilkunastu lat to mamy podobne doświadczenia (ja zajmowałem się wieszakami od Junkersa pierwszego Eurotherma i pierwszej Beretty (nr 4 w PL) to już będzie z 15 lat. :)
Jeśli jesteś instalatorem i kupujesz na allegro to twoja sprawa( nie kontynuuję). Miałem na myśli klientów końcowych / użytkowników. Jakoś mam pecha , gdyż praktycznie wśród tej grupy nie znajduję osób które mają na ten temat wiedzę potrzebną do właściwego doboru kotła. Jeśli jednak naprawdę uważasz, że wykonanie kotłowni i instalacji w domku to takie proste i masz tyle lat doświadczenia ...to nie mam słów. Czyżbyś Kolego był jednym z tych co to uważają, że projekty są niepotrzebne (mam swój nos), grzejniki dobierasz na węch, m2, m3, kolor ścian? naczynia wzbiorczego kotłą nie ustawiasz, nie sprawdzasz ciśnienia a palnik regulujesz na kolor płomienia ??? Wybacz za złośliwości . Przepraszam jeśli to nie Twój wizerunek. Ale mam na co dzień dość użerania się i poprawianie błędów po tego rodzaju instalatorów.
W ogóle samo określenie ''ekspert'' kojarzy mi się z krawaciarzem z laptopkiem,który próbuje wcisnąć klientowi najczęściej nie potrzebną i kosztowną nowoczesność w wydaniu najdroższym z możliwych i nie ma pojęcia o tym,że dokładnie to samo można skomponować samemu o połowę taniej.Takie ich działanie jest owocem niewiedzy,niepewności i strachu przed błędem,dlatego pakują klientowi najdroższe rozwiązania w złudnym mniemaniu,że są one najmniej awaryjne i przez to zagwarantują im opinie o fachowym doradcy.
Śmieszą mnie takie cwaniaczki.


Odnośnie laptopa - to prawda pracuję z laptopem i również mam parę innych nowoczesnych narzędzi i się tego nie wypieram. Jeśli ktoś takich narzędzi dziś nie wykorzystuje to....cóż mówić. Nawet mój ojciec (ur 1947) też z branży wykorzystuje laptopa. Czasy gdzie straty , dobory grzejników ...robiło sie ręcznie pamiętam ale po co do nich wracać.
Odnośnie "tanio". W "przyrodzie" nie ma takiego zjawiska tanio = dobrze. Nie spotkałem tego w żadnej dziedzinie (no chyba, że wyprzedaże). Nie powiesz mi chyba, że kocioł , który kupujesz za 1500 PLN (24 kW 2-funkcyjny) jest równoważny temu za ok 10 000 PLN.

pozdrawiam
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 17 mar 2008, 12:29

adamis pisze:
Jak chcesz używać kominek - MUSISZ - zainstalować bufor energii (inaczej wprowadzenie do układu grzewczego kominka nie ma sensu) (najczęściej palisz w kominku kiedy automatyka już doprowadziła temp w domu do wymaganej - pomyśl !!). Dla kominka z wkładem musisz mieć już bufor około 800-1000 l (to jest czysta fizyka)

Dużo musisz jak na poradę :roll:
Otóż nic nie musisz.Kominek można równie dobrze i skutecznie podpiąć do instalacji przez wymiennik płytowy.Na pewno taniej i zajmuje to mniej miejsca niż ogromny bufor.
Oczywiście bufor jest najlepszym rozwiązaniem,ale wcale nie jedynym i oczywistym.Za to z różnych powodów (koszty,miejsce) nie zawsze możliwym do zastosowania.


No cóz moja porada jednak się nie zmienia - i obstawiam MUSISZ. Polska to wolny kraj i klient wybiera co chce ale niech ma świadomość . Jaki jest sens używania kominka (ekonomiczny) bez bufora ? To oznacza wykonanie droższej instalacji, kupno droższego kominka (niech on chociaż ma porządny płaszcz wodny, by przetrwał te kilka - kilkanaście lat). Energia w ten sposób produkowana bedzie oddawana - no właśnie gdzie ? kiedy ? Czy TY chcesz kominkiem zastąpić kocioł na paliwo stałe w salonie ??? Jeśli kocioł ma nastawiony program grzewczy komfortowy dla użytkownika i zgodny z jego rytmem życia wydaje mi się , że mało będzie sytuacji kiedy będzie palił w kominku w czasie tzw obniżonej temp na programie czasowym (wtedy ciepło z kominka może zasilać grzejniki)
Moja porada - jeśli nie montujemy bufora naprawdę warto zrobić kominek tylko dla swej przyjemności.

pozdrawiam
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 17 mar 2008, 18:26

Nie powiesz mi chyba, że kocioł , który kupujesz za 1500 PLN (24 kW 2-funkcyjny) jest równoważny temu za ok 10 000 PLN

Dlaczego to pytanie skierowane jest do mnie?Czy gdziekolwiek na tym forum twierdziłem,że tanie kotły za 1500 to dobry wybór? :shock:
No cóz moja porada jednak się nie zmienia - i obstawiam MUSISZ. Polska to wolny kraj i klient wybiera co chce ale niech ma świadomość . Jaki jest sens używania kominka (ekonomiczny) bez bufora ? To oznacza wykonanie droższej instalacji, kupno droższego kominka (niech on chociaż ma porządny płaszcz wodny, by przetrwał te kilka - kilkanaście lat). Energia w ten sposób produkowana bedzie oddawana - no właśnie gdzie ? kiedy ? Czy TY chcesz kominkiem zastąpić kocioł na paliwo stałe w salonie ??? Jeśli kocioł ma nastawiony program grzewczy komfortowy dla użytkownika i zgodny z jego rytmem życia wydaje mi się , że mało będzie sytuacji kiedy będzie palił w kominku w czasie tzw obniżonej temp na programie czasowym (wtedy ciepło z kominka może zasilać grzejniki)
Moja porada - jeśli nie montujemy bufora naprawdę warto zrobić kominek tylko dla swej przyjemności.

Jeśli operuje się słowem typu ''musisz'',to pisanie potem o wolnym wyborze nie bardzo pasuje.Wolny wybór to jest wtedy,jak się klientowi przedstawi co najmniej dwie opcje.Zwykle tańszą i droższą.Tańsza,nie zawsze znaczy lepsza.Często to nie tyle kwestia jakości,co automatyki i prostoty obsługi.Jeśli klient jest bystry i da sobie radę sam z pewnymi prostszymi rozwiązaniami,i dodatkowo zależy mu na tym,by było tanio,to dlaczego nie zaproponować mu innego rozwiązania tylko obstawać przy jednym,za to droższym?
Może cię to zdziwi,ale w Polsce są jeszcze ludzi,których nie stać na rozwiązania z najwyższej półki.Naprawdę!
Sam przecież nie jeździsz najlepszym samochodem jaki jest dostępny na rynku,tylko wybierasz coś pomiędzy ceną a jakością.Stosownie do zasobności portfela.
Wymiennik płytowy doskonale sprawdza się przy kominku z płaszczem wodnym i ogrzewaniu całego domu,z priorytetem c.w.u.Robiłem niedawno dom 450m2 z kominkiem,solarem i kotłem kondensacyjnym.
Kominek zasila cały dom poprzez wymiennik płytowy bez problemów.Oczywiście,że nie jest to rozwiązanie na tęgie mrozy,ale przez tegoroczną zimę wystarczało.Co by tu zmienił bufor?
adam

Maciej Paul
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

autor: Maciej Paul » 18 mar 2008, 10:16

adamis pisze:
Nie powiesz mi chyba, że kocioł , który kupujesz za 1500 PLN (24 kW 2-funkcyjny) jest równoważny temu za ok 10 000 PLN

Dlaczego to pytanie skierowane jest do mnie?Czy gdziekolwiek na tym forum twierdziłem,że tanie kotły za 1500 to dobry wybór? :shock:
To było uogólnienie , przecież napisałem, że nie musi dotczyć Ciebie.

No cóz moja porada jednak się nie zmienia - i obstawiam MUSISZ. Polska to wolny kraj i klient wybiera co chce ale niech ma świadomość . Jaki jest sens używania kominka (ekonomiczny) bez bufora ? To oznacza wykonanie droższej instalacji, kupno droższego kominka (niech on chociaż ma porządny płaszcz wodny, by przetrwał te kilka - kilkanaście lat). Energia w ten sposób produkowana bedzie oddawana - no właśnie gdzie ? kiedy ? Czy TY chcesz kominkiem zastąpić kocioł na paliwo stałe w salonie ??? Jeśli kocioł ma nastawiony program grzewczy komfortowy dla użytkownika i zgodny z jego rytmem życia wydaje mi się , że mało będzie sytuacji kiedy będzie palił w kominku w czasie tzw obniżonej temp na programie czasowym (wtedy ciepło z kominka może zasilać grzejniki)
Moja porada - jeśli nie montujemy bufora naprawdę warto zrobić kominek tylko dla swej przyjemności.

Jeśli operuje się słowem typu ''musisz'',to pisanie potem o wolnym wyborze nie bardzo pasuje.Wolny wybór to jest wtedy,jak się klientowi przedstawi co najmniej dwie opcje.Zwykle tańszą i droższą.Tańsza,nie zawsze znaczy lepsza.Często to nie tyle kwestia jakości,co automatyki i prostoty obsługi.Jeśli klient jest bystry i da sobie radę sam z pewnymi prostszymi rozwiązaniami,i dodatkowo zależy mu na tym,by było tanio,to dlaczego nie zaproponować mu innego rozwiązania tylko obstawać przy jednym,za to droższym?
Może cię to zdziwi,ale w Polsce są jeszcze ludzi,których nie stać na rozwiązania z najwyższej półki.Naprawdę!
Sam przecież nie jeździsz najlepszym samochodem jaki jest dostępny na rynku,tylko wybierasz coś pomiędzy ceną a jakością.Stosownie do zasobności portfela.
Wymiennik płytowy doskonale sprawdza się przy kominku z płaszczem wodnym i ogrzewaniu całego domu,z priorytetem c.w.u.Robiłem niedawno dom 450m2 z kominkiem,solarem i kotłem kondensacyjnym.
Kominek zasila cały dom poprzez wymiennik płytowy bez problemów.Oczywiście,że nie jest to rozwiązanie na tęgie mrozy,ale przez tegoroczną zimę wystarczało.Co by tu zmienił bufor?

Słowo MUSISZ jest wg mnie jednak na miejscu , gdyż moja wiedza i doświadczenie podpowiada, że tylko bufor jest sensownym rozwiązaniem przy włączeniu do układu kominka . Wiec nie mogę zaproponować 2 opcji. To by było w stylu może Pan iść tym szlakiem do schroniska lub skrócić drogę i skoczyć z grani (sorry za lekko makabryczne skojarzenia ).
Rozumiem, że nie każdy dysponuje zasobnym portfelem. To jednak nie jest powód, żeby obwieszać samochód spoilerami, zwiększać głośność tłumika przy przypominał auto klasy WRC (aluzja to mego auta - opel astra kombi bez dodatków)

Sądzę, że nie ma sensu dalej kontynuować tej dyskusji na tych łamach , bo nasze zdanie zna już założyciel wątku. Zapraszam do mnie na kawę - Poznań , gdzie sobie możemy podyskutować o tych tematach.
serdeczne pozdrowienia
inwestujesz raz eksploatujesz cały czas

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 19 mar 2008, 18:06

Sądzę, że nie ma sensu dalej kontynuować tej dyskusji na tych łamach , bo nasze zdanie zna już założyciel wątku. Zapraszam do mnie na kawę - Poznań , gdzie sobie możemy podyskutować o tych tematach.

O żesz....właśnie wróciłem z Poznania i dopiero co przeczytałem ten wpis :cry:
adam


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Gotowe projekty domów