Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: theme » 30 gru 2014, 13:03

Porta stalówek nie robi, mają jedynie ościeżnice drewniane obleczone płaszczem stalowym.
Gerda moim zdaniem nie jest jakimś super wyborem - ja bynajmniej zawsze mam problem z serwisem (Porta również tu nie błyszczy).
Pisałeś o KMT, to dorzuć jeszcze do tego Wikęd jako "siostrzaną" firmę z której KMT zaczerpnęło kilka rozwiązań (choćby ościeżnica TERMO w Wikędzie pojawiła się jakiś czas później w KMT jako ENERGY 60).
Nie wiem czego dokładnie chcesz i jaki masz budżet zatem podrzucę Ci tylko link abyś sobie sam to wycenił. Jak coś to pytaj, bo w ofercie mam i KMT i Wikęd także będę mógł Ci coś podpowiedzieć.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: jagu » 23 sty 2016, 16:06

Drzwi drewniane sa moim zdaniem fajnym rozwiązaniem. Jestem przekonany o tym, że drewno to najlepszy materiał na drzwi.
urodzony optymista

KlamkiOutlet
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 13 sie 2015, 12:09
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: KlamkiOutlet » 27 sty 2016, 11:41

Drzwi stalowe na pewno będą o wiele bardziej "zimne" i mniej przyjemne pod względem wizualnym czy w dotyku i również polecam zastanowić się nad opcją drewnianych drzwi. Z naszej strony możecie liczyć na pomoc jeżeli chodzi o wybór klamki i akcesoriów :)

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: tolkin » 29 sty 2016, 18:05

Moim zdaniem wszystko rozbija się o cenę, jeśli chodzi o wybór drzwi drewnianych, stalowych itp. Dobre drzwi drewniane w podstawowych wzorach, to koszt od ok 5-6 tys wzwyż (myślę tu o komplecie drzwiowym, czyli z ościeżnicą, okuciami i wkładkami dobrej jakości). W tej cenie można mieć praktycznie w najwyższym wyposażeniu, niestandardowym wzorze, najwyższej klasy drzwi stalowe.
Biorąc pod uwagę niższą półkę drzwi, czyli do 2.5 tys, w drzwiach drewnianych jest stosunkowo mały wybór. A w tej cenie będziemy mieć również drzwi stalowe o dobrych parametrach z wkładkami klasy "C", oraz ościeżnicą ciepłą typu Termo.
Sam wygląd drzwi jest kwestią gustu. Są ludzie którym podobają się drzwi z widocznymi słojami drewna, a są tacy, którzy uważają wygląd drzwi stalowych, za bardziej bezpieczny. Same drzwi drewniane w większości przypadków, posiadają na wierzchu okleinę, podobną do tych stosowanych w drzwiach drewnianych.

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: ODB » 25 lut 2016, 11:48

Zarówno drzwi jak i okna do swojego domu znajdziecie u nas,mamy niezbędne doświadczenie i chętnie pomożemy,co do drzwi zewnętrznych to moim zdaniem lepiej jest postawić na solidne,drewniane.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: tolkin » 25 lut 2016, 12:40

ODB pisze:(...) co do drzwi zewnętrznych to moim zdaniem lepiej jest postawić na solidne,drewniane.

Drzwi drewniane mają swoje plusy, ale mają też swoje minusy. W cenie drzwi drewnianych ze średniej półki, znajdziemy drzwi stalowe z wyższej półki, np. Termo Prestige, Optimum, Plus 75 Passive. W tej półce cenowej jest to doskonały kompromis.
W niższej półce do 2 tys, również drzwi stalowe są wg. mnie lepszym wyborem, np. Premium z Termo, czy Mar-tom 55 (dla mniej wymagających, Ud 1.5) .

Piotrrrr
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lut 2016, 11:58
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: Piotrrrr » 29 lut 2016, 13:16

Do 3000 pln co proponujecie? W sklepach proponowali mi wikęd, kmt, porta, boryszew, urzędowski.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: tolkin » 29 lut 2016, 15:44

Zadałeś podobne pytanie w tym wątku, na co odpowiedziałem:

okna-i-drzwi/drzwi-wiked-opinie-t44252/45#p366856

Firmy które tu wymieniłeś, poza Boryszew są na podobnym poziomie. Tylko Urzędowski i Porta specjalizują się w drzwiach drewnianych, a KMT i Wikęd specjalizują się w drzwiach stalowych. W tym budżecie według mnie lepiej jest pozostać przy stalowych.

KupujDrzwi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 14 gru 2015, 10:58
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: KupujDrzwi » 09 mar 2016, 10:40

A może jeden z modeli drzwi Pol-Skone przypadnie Wam do gustu,akurat tak się składa,że na naszej stronie znajdziecie ich szeroki wybór,w razie pytań chętnie pomożemy.

jsnow
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 10 cze 2016, 13:17
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: jsnow » 21 lut 2017, 19:36

Jestem zwolennikiem drewna - zdecydowanie. ;) Kupiłem drzwi w Oleśnicy i jestem z nich bardzo zadowolony. Szybki montaż i dobra jakość wykonania a przy tym bardzo korzystna cena! Bardzo poztywywne zaskoczenie.

valdeko
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:37
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: valdeko » 21 lut 2017, 21:27

Ubolewam, że nikt tak naprawdę też nie mówi o kwestii podstawowej – o dobrym montażu. Nie ważne z jakiego są materiału, jeśli montaż jest zły będą źle funkcjonować.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: tolkin » 22 lut 2017, 15:03

Zgadzam się z Tobą - nawet najlepsze drzwi nie będą spełniały swojej roli, jeśli będą źle zamontowane. A montaż poza izolacyjnością termiczną, może wpływać na samo codzienne korzystanie z drzwi - źle działające zamki, prześwity, wypaczenia, blokowanie wkładki itd. W takich przypadkach należy zgłaszać się do montażystów lub sklepu z reklamacją i żądaniem poprawienia spartolonej roboty.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: theme » 23 lut 2017, 17:34

A ludzie chcą co raz szczelniejszych drzwi, stąd ich konstrukcja jest co raz bardziej precyzyjna i wymaga co raz większej wiedzy od montażystów.
Przykładowo Wikęd wypuszczał jeszcze kilka lat do tyłu serię Premium jako najwyższą na "zwykłych" zamkach wybaczających niechlujny montaż. Obecnie najwyższą serią jest Termo Prestige z zamkiem listowym na całej długości skrzydła. Te drzwi wymagają już pomyślunku od montażysty i większej dokładności. Resztę załatwi regulacja jak zawsze po montażu, ale samo montaż powinien być już na tyle precyzyjny aby zmieścić się w granicach regulacyjnych.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: tolkin » 27 lut 2017, 14:14

Nie ma co przesadzać, montaż takich drzwi nie jest ciężki - dla osoby która myśli i ma chęci. Każde drzwi można spartaczyć, nie ważne czy Prestige, czy Normal, czy Stanadrd 55 od KMT. Każdy montaż powinien wymagać wiedzy i doświadczenia.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Zewnętrzne drzwi drewniane czy stalowe?

autor: theme » 19 cze 2017, 13:37

Jasne, tylko że 55-ki z KMT nie wymagają aż tak precyzyjnego montażu jak Prestige z Wikędu, bo nie mają zasównicy na całej wysokości skrzydła. W ogóle to są dwa przeciwległe bieguny drzwi oraz sama ościeżnica to kosmiczna różnica. Prestige mają złożoną ościeżnicę Termo i wystarczy ja porządnie ustawić w murze i zamontować. 55-ki KMT mają w standardzie wiotką ościeżnicę składaną. Niby więcej z nią zachodu ale nie trzeba takiej precyzji montażu.
Oczywiście nikt nie pisze tu o tym aby był potrzebny geodeta do montażu drzwi, ale sumienność i staranność przyda się na pewno aby nie pogorszyć właściwości Wikędowych drzwi.
__________________________

pozdrawiam

The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości

Gotowe projekty domów