zbiornik z gazem płynnym

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2017, 8:56

bobik5 pisze:Właśnie Shore, zgadzam się z Tobą, kumpela amerigas wzięła po tym jak dostała rachunek za prąd... takie ogrzewanie się dopiero nie opłaca.. teraz trzeba myśleć o innych opałach bo kiedyś tego węgla zabraknie.

Ogrzewanie elektryczne jest minimum dwa razy tańsze od gazowego. Jężeli zużycie przekracza 20kWh/m2 to wina jest instalatora. W Polsce pierze się mózgi nie kształci instalatorów.
Wie Pan ile błędów spotyka się w instalacjach? Włos się na głowie jeży ilu tumanów za instalacje się bierze. A potem rachunki w domu 120 m2 przekraczają nawet 1000zł! za sezon!
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: bachus » 24 lut 2017, 12:56

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Ogrzewanie elektryczne jest minimum dwa razy tańsze od gazowego. Jężeli zużycie przekracza 20kWh/m2 to wina jest instalatora. W Polsce pierze się mózgi nie kształci instalatorów.

Ależ głupoty Pan wypisujesz, ogrzewanie elektryczne jest 4X tańsze od gazu
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: shore » 10 mar 2017, 23:37

elektryczne tańsze? To ja nie wiem skąd miałem rachunki wysokie jak mount everest jak ogrzewałem elektrycznie. Mam domek 120 mkw. Nie będę pisał ile wychodził mi rachunek za ogrzanie domu i podgrzanie wody. Jak się przeniosłem na gaz, mam zbiornik dzierżawiony ze stałą ceną gazu przez okres trwania umowy to rachunki są o 30 % mniejsze. Dla mnie faktura mówi sama za siebie.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: xander119 » 11 mar 2017, 8:26

Przestań [...]. Nie ma tańszego grzania niż prunt. jęczy... jak się grzeje prundem to siada do wanny i wrzuca suszarkę. Ugotować si idzie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 mar 2017, 8:34

shore pisze:elektryczne tańsze? To ja nie wiem skąd miałem rachunki wysokie jak mount everest jak ogrzewałem elektrycznie. Mam domek 120 mkw. Nie będę pisał ile wychodził mi rachunek za ogrzanie domu i podgrzanie wody. Jak się przeniosłem na gaz, mam zbiornik dzierżawiony ze stałą ceną gazu przez okres trwania umowy to rachunki są o 30 % mniejsze. Dla mnie faktura mówi sama za siebie.

Jezeli dom 120 m2 jest stary to przy ogrzewaniu elektrycznym rachunki za ogrzewanie mogą dojść do 1500 zł rocznie.
Jeżeli ktoś płaci więcej ma źle wykonaną instalacje.
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: xander119 » 11 mar 2017, 10:10

Jak to źle wykonaną instalację? Przecież mówiłeś że nawet ktoś taki jak ty nie jest w stanie tego spierodlić. Lego podobno. Dziecko zamontuje. Co jest do huya?

Ekspert_GASPOL
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2017, 19:06
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: Ekspert_GASPOL » 31 sie 2017, 19:24

magda_lenka pisze:Jakie ogrzewanie polecacie do domu jednorodzinnego? Mamy dość ograniczone możliwości. Zastanawiamy się nad zbiornikiem z gazem płynnym, bo to chyba byłoby dla nas najwygodniejsze. Możecie polecić jakiegoś sprawdzonego dostawcę gazu? Orientujecie się może, jak cenowo wychodzi takie ogrzewanie?


Dzień dobry,

dokładne koszty ogrzewania gazem płynnym LPG zależą od wielu czynników, m.in. od technologii w jakiej wybudowany jest dom, jego wielkości oraz ilości osób jakie będą mieszkać w domu. Ogrzewanie gazem płynnym LPG ma liczne zalety. Kocioł gazowy jest bezobsługowy i cechuje się wysoką efektywnością. Samo spalanie gazu jest czyste, więc pomieszczenie kotłowni można wykorzystać również do innych celów (pralnia, suszarnia). Kolejną zaletą jest brak pyłów, popiołów, sadzy i nieprzyjemnych zapachów.

Przy okazji zapraszam Państwa do zapoznania się z ofertą firmy GASPOL na dostawę wysokiej jakości gazu płynnego LPG z możliwością dzierżawy zbiornika oraz kompleksowego wykonania instalacji gazowej wraz z montażem kotła. Pomożemy przy wykonaniu projektu, dostawie urządzeń oraz uruchomieniu instalacji zbiornikowej.
Aby uzyskać bezpłatną wycenę ogrzewania gazem płynnym, zachęcam do odwiedzenia strony https://www.gaspol.pl/wybierz-gaz-plynny lub do kontaktu z Działem Obsługi Klienta GASPOL pod numerem telefonu 606 800 400.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 wrz 2017, 4:00

Ekspert_GASPOL pisze:
magda_lenka pisze:Jakie ogrzewanie polecacie do domu jednorodzinnego? Mamy dość ograniczone możliwości. Zastanawiamy się nad zbiornikiem z gazem płynnym, bo to chyba byłoby dla nas najwygodniejsze. Możecie polecić jakiegoś sprawdzonego dostawcę gazu? Orientujecie się może, jak cenowo wychodzi takie ogrzewanie?


Dzień dobry,

dokładne koszty ogrzewania gazem płynnym LPG zależą od wielu czynników, m.in. od technologii w jakiej wybudowany jest dom, jego wielkości oraz ilości osób jakie będą mieszkać w domu. Ogrzewanie gazem płynnym LPG ma liczne zalety. Kocioł gazowy jest bezobsługowy i cechuje się wysoką efektywnością. Samo spalanie gazu jest czyste, więc pomieszczenie kotłowni można wykorzystać również do innych celów (pralnia, suszarnia). Kolejną zaletą jest brak pyłów, popiołów, sadzy i nieprzyjemnych zapachów.

Przy okazji zapraszam Państwa do zapoznania się z ofertą firmy GASPOL na dostawę wysokiej jakości gazu płynnego LPG z możliwością dzierżawy zbiornika oraz kompleksowego wykonania instalacji gazowej wraz z montażem kotła. Pomożemy przy wykonaniu projektu, dostawie urządzeń oraz uruchomieniu instalacji zbiornikowej.
Aby uzyskać bezpłatną wycenę ogrzewania gazem płynnym, zachęcam do odwiedzenia strony https://www.gaspol.pl/wybierz-gaz-plynny lub do kontaktu z Działem Obsługi Klienta GASPOL pod numerem telefonu 606 800 400.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA

Kocioł w XXI wieku?
Nie dba o komfort latem, droga eksploatacja - zużycie przekracza nawet 60kWh/m2 , gdy przy prawidłowo wykonanym ogrzewaniu elektrycznym nie przekracza się 20kWh/m2 w starszych domach. Jest XXI wiek!!!
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: bachus » 02 wrz 2017, 21:36

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Kocioł w XXI wieku?
Nie dba o komfort latem, droga eksploatacja - zużycie przekracza nawet 60kWh/m2 , gdy przy prawidłowo wykonanym ogrzewaniu elektrycznym nie przekracza się 20kWh/m2 w starszych domach. Jest XXI wiek!!!
kocioł gazowy można schować w szafce na buty,
Gdyby jeszcze Brzęczkowski-kłamca chciał to co wypisuje zagwarantować na piśmie to może byśmy uwierzyli, ale on celowo wprowadza w błąd nieświadomych czytelników nie bez udziału świadomości.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: shore » 19 wrz 2017, 23:18

wiecie co jeżeli chodzi o systemy grzewcze mnie doszły słuchy że najlepsze są te od immergas, nie wiem jaki jest tego fenomen, ale słyszałem to już do kilku osób że mają dobre pompy, że systemy solarne, że kotły stabilne i co ciekawe w każdym rodzaju ogrzewania.

Zdzisiek1231
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2017, 8:19
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: Zdzisiek1231 » 29 wrz 2017, 13:40

Zbiorniki z gazem płynnym są o wiele lepszym rozwiązaniem niż butle gazowe. Są pojemniejsze

werkyz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 05 lis 2016, 13:16
gazy techniczne

autor: werkyz » 03 gru 2017, 15:16

Hej, potrzebuję pilnie porady. Chce kupic różne gazy techniczne. Czy ktoś zna tą firmę: http://www.tech-gas.pl/pl/? jak jakość, ceny itp?
wk9101

domano000
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2018, 22:56
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: domano000 » 18 sty 2018, 23:04

Witam,
ja rozważałem wykonanie instalacji na gaz z firmy na A.... w wariancie dzierżawy. Ale znajomy doradził mi żebym nie wiązał się z żadną firmą na stałe, bo jest to niekorzystne(zawyżone ceny za gaz w stosunku do rynkowych). Jeżeli masz robić tego typu inwestycję, to tylko na własność. Ja mieszkam w okolicach Mińska Mazowieckiego a instalację robiła mi firma z Międzyrzeca Podlaskiego, przyszli , zrobili kompleksowo i spokój. Nawet formalności pomogli pozałatwiać.Z nikim nie jestem związany umową ani nic. Tankowałem gaz na początku października do zbiornika 4850 za około 1,65 brutto. Polecam.
Namiary na wykonawcę mojej instalacji: www.gazol.pl

Gielda-paliw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 76
Rejestracja: 26 lip 2016, 13:03
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: Gielda-paliw » 29 sty 2018, 23:19

Oczywiście, że jeśli mówimy o ogrzewaniu propanem jako docelowe rozwiązanie to warto zainwestować we własny zbiornik. Wtedy cena gazu spada nawet o 30-40%, ale jeśli traktujemy propan jako etap przejściowy do czasu podłączenia ziemnego to zdecydowanie dzierżawa

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: zbiornik z gazem płynnym

autor: anik92 » 16 mar 2018, 17:50

a u kogo robicie przeglądy lpg? Zna ktoś firmę www.tech-gas.pl/pl? Jakie macie doświadczenia związane z tą firmą?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 57 gości

Gotowe projekty domów