Malowanie mebli - pomoc

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Lanss
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:35
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: Lanss » 23 lut 2017, 12:56

Odnowienie starych mebli jest łatwiejsze niż się wydaje. Przed przystąpieniem do pracy trzeba oczywiście zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i materiały. W pierwszej kolejności należy powyjmować szuflady, poodkręcać drzwiczki, itp. Potem przy pomocy szlifierki usuwamy z mebla stare warstwy farb i lakierów. Następnie malujemy mebel wybraną farbą. Ciekawy efekt daje zastosowanie różnych kolorów farb dla części zewnętrznych i wewnętrznych. Pamiętajmy jednak, by współgrały z kolorystyką okleiny. Malując mebel na różne kolory, posłużmy się taśmą malarską w celu zabezpieczenia już pomalowanych części. Zostawiamy mebel do wyschnięcia. Gdy farba będzie sucha, należy przystąpić do szlifowania papierem ściernym. Proces malowania i szlifowania tych powierzchni trzeba trzykrotnie powtórzyć. Na koniec, kiedy wszystko wyschnie należy jeszcze przykręcić uchwyty do szafek i zaprosić gości, żeby podziwiali nasze dzieło. Bardzo dużo porad i sztuczek odnośnie malowanie i renowacji mebli, znajdziesz na stronie http://www.nobiles.pl/

mirrek
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 23 mar 2016, 21:02
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: mirrek » 23 lut 2017, 15:37

No nie jest takie proste. Ale ogólnie to wygładzenie powierzchni, bejcowanie i lakierowanie Vidaronem. Tak to w skrócie wygląda. Odradzam malowanie kolorem - to akurat może się nie udać, lepszy lakier o jakiejś barwie. :)

skonik123
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:13
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: skonik123 » 06 mar 2017, 19:40

malowanie starych mebli, bardzo proste dzięki farbie do malowania mebli V33, sprawdzone, wyszło elegancko

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: PawełNM » 12 mar 2017, 13:42

Powiem Wam szczerze, że sam też zastanawiam się nad renowacją mebli w domu. Przy czym poza malowanie, biorę pod uwagę także zamontowanie w nich amortyzatorów meblowych Airtic http://www.cichezamykanie.pl/ . Dzięki nim bowiem wyeliminujemy problem trzaskania szafkami, a przy tym nie będziemy np. budzić domowników rano, kiedy drzwiczki do szafki wyślizną się nam z dłoni:)

magda123
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 05 paź 2015, 12:04
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: magda123 » 12 mar 2017, 19:44

a gdybym chciała pomalować meble w kolorze brzozy na biało to jaką farbę stosować? Nie chodzi mi o markę tylko o rodzaj, akrylowa będzie ok?

Wojtyczko
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 cze 2017, 11:02
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: Wojtyczko » 07 cze 2017, 14:05

Polecam tez zaglądnać tutaj : http://farbyigrunty.pl/rodzaje-farb-i-i ... e/qww_ejpv sporo tutaj porad związanych z malowaniem oraz odnawianiem różnych mebli :)

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: bartnik1 » 20 gru 2017, 11:36

Co do samych oklein to zdecydowanie polecam https://www.fabertec.pl/
Tu spokojnie znajdziesz własnie to czego szukasz. Do tego firma jest naprawdę mega solidna.

woro2k
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:36
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: woro2k » 28 lut 2018, 13:05

Odnowa mebli to naprawdę ciężka sprawa, lecz istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które ułatwią pracę z odnową. Tutaj znajdziesz wszystko.

adamasd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:39
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: adamasd » 05 mar 2018, 9:42

Jeśli chodzi o malowanie mebli to kilka renomowanych farb jakich użyłem potrafiła szybko blaknąć i nie spełniała moich oczekiwań. Dopiero jak skorzystałem z innego rozwiązania mogłem cieszyć się pięknymi odnowionymi meblami.

Berfens
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2018, 9:18
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: Berfens » 05 mar 2018, 13:17

Na moje lepszym wyjściem jest wstawić nowe meble niz stare malować, najlepiej meble dębowe jeśli kogoś stać

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 28 mar 2018, 10:08

Szanowni Państwo,
Drewniane meble wspaniale dekorują wszystkie pomieszczenia. Elegancko pomalowane, ładnie wykończone zachowują swoją funkcjonalność przez wiele lat. Aby dobrze pomalować drewnianą powierzchnię, trzeba ją najpierw delikatnie przeszlifować, odpylić oraz odtłuścić. Do dekoracyjnego malowania polecam emalię akrylową SUPERMAL®. Emalia charakteryzuje się wydajnością i łatwością aplikacji, ma również delikatny zapach i jest neutralna dla zdrowia. Można ją rozcieńczać wodą oraz malować powierzchnię wykorzystując wałek gąbkowy lub pędzel. Uzyskana powłoka jest równa, estetyczna oraz trwała.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

SzablonStudio
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:21
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: SzablonStudio » 08 maja 2018, 10:13

A może zaszaleć i przyozdobić je wzorami z szablonów malarskich jak http://www.szablon-studio.pl/c80,szablony-do-decoupage? Stare meble nabrałyby całkiem nowego charakteru.

marko24
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 16 maja 2018, 12:57
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: marko24 » 21 maja 2018, 12:45

Polecam malowanie mebli za pomocą agregatu. Na pewno to ułatwi sprawę. Polecam Ci coś z oferty Agregaty malarskie i szpachlarskie. Sam zakupiłem i jestem bardzo zadowolony.

ProjektKolor
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 maja 2018, 9:15
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: ProjektKolor » 22 maja 2018, 9:26

Witam Wszystkich Użytkowników na forum :) Akurat w kwestii malowania mebli to wiadomo, że ważny jest dobór odpowiednich narzędzi, ale jeszcze ważniejszy jest wybór farby i tutaj możemy pomóc, doradzić ponieważ zajmujemy się tym na co dzień:)

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Malowanie mebli - pomoc

autor: miki789 » 26 cze 2018, 10:41

  Lubię eksperymentować, ostatnio odnawiałem komódkę sosnową i pomalowałem ją bejcą do parkietów Sopur z  melopol24.pl  w kolorze dąb skalisty. Wyszło super. Plusem używania tej bejcy jest możliwość malowania pędzlem lub wałkiem. Ja wybrałem pędzel aby nadać meblowi "charakteru". 


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów