Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bmantaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 19:16
Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: bmantaj » 12 lut 2017, 19:25

Witajcie,

zmiaerzam kupić od dewelopera mieszkanie w zabudowie bliźniaczej. W projekcie instalacja gazowa jest poprowadzona to WC gdzie ma być dwu funkcyjny piec gazowy. Ja chcę zmienić układ instalacji tak aby piec był w garażu, dzięki czemu dodatkowo będzie możliwość doprowadzenia gazu do kuchni (pierwotny projekt tego nie zakłada - może właśnie po to żeby wyciągnąć kasę za zmianę?).

Deweloper twierdzi że konieczna będzie zmiana projektu i zmiana pozwolenia na budowę oraz oczywiście sama zmiana instalacji i konieczna będzie wycena dodatkowych kosztów. Budynki nie są jeszcze wybudowane.

Jakie to mogą być koszty? Chciałbym choć mniej więcej je rozpoznać przed zaakceptowaniem oferty od dewelopera.

Poniżej schemat projektu i zmian.

Obrazek

Prośba o pomoc. Pzdr!

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: mikk » 13 lut 2017, 8:33

Szczerze, z mojego punktu widzenia, to próba zarobienia. Kupowałam dom i też przed podpisaniem umowy z deweloperem postawiłam kilka warunków - w tym zmianę w instalacji gazowej. Deweloper zrobił to bez szemrania i bez dodatkowej opłaty.
Budowanie twórcze jest :)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: Bolas » 13 lut 2017, 8:42

Widocznie już wcześniej miał doliczoną kwotę za zmiany. Niestety teraz liczy się każdy grosz. Każda zmiana przebiegu jak i przebudowa instalacji gazowej wiąże się ze zmianą w projekcie i uzyskaniem pozwolenia na budowę tejże zmiany. Podejrzewam że koszt samej instalacji nie powinien się znacznie zmienić
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

bmantaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 19:16
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: bmantaj » 14 lut 2017, 22:21

Sam koszt instalacji powinien być niższy lub równy - porównywalna długość.
Pytanie jakie (szacunkowo) są koszty "zmianą w projekcie i uzyskaniem pozwolenia na budowę tejże zmiany".

Czy Waszym zdaniem warto się w to bawić jeśli zmienimy założenia że w kuchni i tak nie chciał bym mieć kuchenki gazowej? Czyli zmiana polegała by na przeniesieniu pieca gazowego (dwu-funkcyjny) z WC do garażu.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: Bolas » 15 lut 2017, 6:05

Założenia to ty już masz. Nikt nie bierze mniej pieniędzy za zmianę w projekcie bo pociągnięcie kilku kresek i niewpisanie w opis kilku metrów instalacji oraz kuchenki niewiele kosztuje. Czy się opłaca to już twoja sprawa.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk

Żory - śląskie

crutmlo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2017, 8:16
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: crutmlo » 15 lut 2017, 9:22

Sporo kosztuje taka usługa?

bmantaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 19:16
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: bmantaj » 16 lut 2017, 0:14

@Bolas
Żeby ocenić czy mi to się opłaca to chciałbym poznać właśnie rząd wielkości realnych kosztów takiej zmiany projektu i pozwolenia - jeśli takowe w ogóle istnieją - nie znam się na tym, to nie moja branża...

Jeśli chodzi o to kto poniesie te koszty to już kwestia mojego dogadania się z deweloperem.

Pytanie o to "czy opłaca się" miało na celu poznanie Waszego zdania dot. miejsca instalacji pieca dwu-funkcyjnego: czy lepiej w WC w środku mieszkania, czy może w garażu albo generalnie nie ma znaczenia. Nie mam takiego urządzenia i nigdy nie miałem i nie wiem czy np. nie hałasuje wieczorami i lepiej żeby było w garażu, albo jest to bezpieczniejsze/mniej bezpieczne itd.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: Bolas » 16 lut 2017, 23:25

Bezpiecznie musi być. Urządzenie owszem hałasuje ale nie jest to jakiś strasznie wkurzający i nie do zniesienia dźwięk. To od ciebie zależy czy aranżacja łazienki będzie zakłócona przez kocioł w niej i to samo tyczy się kuchni.
Nie wiem ile to kosztuje nie zajmuję się projektowaniem.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk

Żory - śląskie

bmantaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2017, 19:16
Re: Zmiana instalacji gazowej przez dewelopera - na etapie budowy

autor: bmantaj » 22 lut 2017, 22:59

Ok. Dzięki.
Z punktu widzenia estetyki to wolał bym ten garaż.
Deweloper twierdzi że to nieduże koszty do 1000pln. Jak na razie czekam na wycenę.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów