Stemplowanie stropu

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

jarecki73
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2016, 15:35
Stemplowanie stropu

autor: jarecki73 » 30 paź 2016, 15:52

Witam serdecznie jestem na etapie szalowania drugiego stropu (tradycyjny gęstożebrowy) dach płaski. Czy po wykonaniu stemplowania na piętrze powinno się podstemplować strop parteru ?
Kierownik budowy upiera się że strop ma wytrzymałość 150kg/m2 ale skoro mam pomieszczenie 49m2 i rozłożę stemple oraz waga desek i betonu (grubość 15cm) to mam pewne obawy i zastanawiam się czy nie dołożyć na parterze chociaż na środkach pomieszczeń po kilka stempli metalowych.
Proszę o pomoc.

PS: 49m2 tj 7x7x15= 7,35m3 x ok 2,5t = 18 000kg + około 90 stempli po 15kg+ deski + zbrojenie to daje około 23 tony obciążenia a skoro strop ma wytrzymałość 150kg to 49m2x150kg=12 ton
Więc jeśli dobrze to wnioskuje lanie drugiego stropu bez podparcia pierwszego skończy się źle !

jarecki73
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2016, 15:35
Re: Stemplowanie stropu

autor: jarecki73 » 30 paź 2016, 22:03

Logując się na the forum miałem nadzieję że ktoś "mądrzejszy" udzieli fachowych rad wskazówek czy aby na pewno mogę liczyć na jakąś odpowiedź z Waszej strony ?

sunrise933
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 paź 2016, 12:56
Re: Stemplowanie stropu

autor: sunrise933 » 30 paź 2016, 22:31

niejestem jakims specem ! Jestem Rusztowaniowcem ,miałem przyjemnosc pracowac na konstrukcjach szalunków Peri i w zasadzie na logikę to raczej powinienes!! Przecież to zaduże obciążenie żeby bez wsparcia od dołu z tym jechac ! Ciężar stropu musi być oddany na ławy lecz strop w miejscach gdzie niema scian nosnych to ogromny ciężar żeby go przeniesc bezposrednio na podłogę! Najciężej ma przed związaniem!

KaroPik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2017, 12:44
Re: Stemplowanie stropu

autor: KaroPik » 02 lut 2017, 15:38

Mam podobny problem. Proszę o podpowiedź :(

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Stemplowanie stropu

autor: xander119 » 02 lut 2017, 16:36

A w projekcie nie ma techniki wykonania? Dziwne..
Ja osobiście jeszcze nie widziałem żeby ktoś stemplował strop parteru przed zalaniem drugiego piętra. Z reguły w projekcie są obliczenia i strop pierwszej kondygnacji jest odpowiedniej grubości żeby przenieść konstrukcyjnie ciężar następnej po wstawieniu podpór technologicznych.
Druga sprawa że powodowanie naprężenia od góry i próba wyrównania go pod obciążeniem od dołu teoretycznie jest nie trafiona, z tego względu że podłoga na gruncie pod takim ciężarem popęka-w najlepszym wypadku, gniotąc izolację pod nią. Słowem- jak ma coś piardyknąć to i tak jebnie. Nie ma co ryzykować dodatkowo jebnięciem podłogi na parterze.

otwieg
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2017, 8:50
Re: Stemplowanie stropu

autor: otwieg » 22 lut 2017, 9:50

Musi być technika wykonania napisana.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów