Dlaczego warto ocieplić dom styropianem

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Administrator
forumbudowlane.pl
Posty: 265
Rejestracja: 21 lut 2003, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Dlaczego warto ocieplić dom styropianem

autor: Administrator » 25 mar 2011, 7:47

Oszczędność pieniędzy na ogrzewaniu, ciepły dom i elegancką elewację zapewni docieplenie budynku markowy styropian. Przeczytaj temat >>
Pozdrawiam,
Admin

Awatar użytkownika
IdomQ.pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2009, 10:36
Lokalizacja: Ostrołęka
Dlaczego warto ocieplić dom styropianem

autor: IdomQ.pl » 25 mar 2011, 7:47

Autor zapomniał dodać, że styropianem warto ocieplać dom także dlatego, że nie przepuszcza wigloci i jeśli nie ma się dobrej wentylacji w domu to będziemy mieli problem. Kolejnym powodem, dla którego warto docieplić dom styropianem jest fakt, że w wysokiej temperaturze spłynie po elewacji w przeciwieństwie do wełny mineralnej :) Jego największa zaleta to cena, przynajmniej jeśli chodzi o standardowe produkty. Za styropiany o extra właściwościach trzeba zapłacić tyle, co za wełnę mineralną a to jest kompletny bezsens :)
IdomQ Inteligentne Instalacje

staszekz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2011, 13:16

autor: staszekz » 21 paź 2011, 13:22

zgadzam się styropian to świetny materiał do ocieplenia domu, do wełny nie jestem przekonany, szczególnie, że zauważyłem w sieci, że producenci wełny mówią mnóstwo nieprawdziwych rzeczy na tematy styropianu, sam niedawno ocieplałem dom styropianem (od Termo Organiki) i od razu było widać różnice, szczególnie w zimie, komfort i oszczędzanie na ogrzewaniu.

buryrob
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2014, 11:40

autor: buryrob » 05 lut 2014, 11:44

ja też jestem zadowolony z styropianu Termo Organiki, aczkolwiek co do wełny się nie zgadzam, użyłem na dachu i nie narzekam. Na ściany jednak polecam syropian. cały stetem od nich wziąłem. Oszczędność odczułem, a to najważniejsze.

kajtek233
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:10

autor: kajtek233 » 19 kwie 2015, 18:09

jak juz to lepiej wybrac sytropian z nanosrebrem. Arsanit taki oferuje http://arsanit.pl/aktualnosci/ nie wiem czy gdzies jeszcze sie go znajdzie. Jest o wiele lepszy od zwyklego styropianu. Najlepiej poczytac sobie u nich na stronie

benek33
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2016, 15:45
Ocieplenie domu styropianem

autor: benek33 » 07 sty 2017, 21:11

Polecam sprawdzić raporty GUNB dotyczące wprowadzania na rynek bubli przez producentów styropianu

maariaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:49
Re: Dlaczego warto ocieplić dom styropianem

autor: maariaaa » 15 lut 2017, 18:12

A nie lepiej wybrać inne formy ocieplenia? Możecie wejść sobie na stronę http://www.isofom.pl/ , gdzie znajdziecie kilka cennych informacji na ten temat. Uważam, że warto zapoznać się z różnymi rodzajami ocieplenia.

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: Dlaczego warto ocieplić dom styropianem

autor: oe_foveotech » 02 kwie 2017, 0:25

Szanowni Państwo,

systemy ociepleń oparte na styropianie należą do jednych z najbardziej popularnych. Inwestorzy chętnie wybierają styropian, gdyż charakteryzuje się on dobrymi właściwościami użytkowymi oraz jest tańszy niż wełna mineralna czy piana poliuretanowa.

Należy pamiętać, że wybór materiału izolacyjnego powinien być dopasowany do specyfiki budynku.

Zachęcam do zapoznania się z kompletnymi systemami ociepleń (zarówno z wykorzystaniem styropianu, jak i wełny mineralnej) opartymi na produktach FOVEO TECH. W ofercie tej marki znajdują się m.in. wysokiej jakości tynki i farby fasadowe, które pozwalają na trwałe i estetyczne wykończenie ocieplonej elewacji budynku.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów