gotowa wiezba dachowa, brak płatw

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

dubi
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2015, 19:07
gotowa wiezba dachowa, brak płatw

autor: dubi » 06 wrz 2015, 19:16

Witam serdecznie, chciałbym zapytać się o opinię mojej gotowej juz w zasadzie wiezby dachowej. Ekipa wczoraj zakonczyła prace nad wiezba dachową, jednak cała konstrukcja nie ma płatw pozioych ... a sądziłem że będą zrobione jak w obrazku pozniej...
http://zapodaj.net/9f1a288a2270a.jpg.html[/img]


u mnie zas zrobiono cos takiego ... [/img] http://zapodaj.net/d21661356102a.jpg.html

pytanie... ekipa jest naprawde dobra,,, z polecenia,,, ale czy taka konstrukcja, podparcie wystraczy ? kryte bedzie blachą, kąt dachu 25st, poddasze niezutykowe

bardzo proszę o opinię
dodam tylko że umawiałem się na płatwy poziome jak na pierwszym obrazku, taki sam dach projket jak mój.

gunar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 447
Rejestracja: 18 kwie 2009, 18:49
Lokalizacja: Koszalin
Re: gotowa wiezba dachowa, brak płatw

autor: gunar » 06 gru 2015, 17:20

poszli na latwizne :D
gunar-wycinam dachy z pasją

arekpolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:39
Lokalizacja: małopolska
Re: gotowa wiezba dachowa, brak płatw

autor: arekpolak » 13 lis 2016, 10:41

Witam .
skoro w projekcie jest podparcie pośrednie to nie ma dyskusji , tym bardziej, że w umowie nie wspominał Pan o rezygnacji z płatwi. Generalnie nie podoba mi sie układ tego dachu u Pana,cała siła rozpierająca pójdzie na murłatę a w efekcie na tego jednego gwoździka (prawdopodobnie) o średnicy 8mm wbitego przez krokwię do murłaty. dach jest dość płaski wię siła rozporu znaczna zwłaszcza w zimie przy zalegającym śniegu. Skoro już nie ma płatwi to powinne być przynajmniej jętki o przekroju zbliżonym to przekroju krokwi.
Pisze Pan, że ekipa w porządku z polecenia, uważam, że sprawne machanie piłą i w miarę dokładne cięcia nie świadczą o jakości cieśli, jest to ważne ale najważniejsze jest wykonanie zgodne z projektem tudzież wychwycenie błędów projektanta i konsultacja z KB. W 90% projektach brak jest szczegółow dotyczących wykonania węzłów konstukcji drewnianych i tutaj tez istotne są umiejętności cieśli.

karolek256
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:32
Re: gotowa wiezba dachowa, brak płatw

autor: karolek256 » 04 lut 2017, 19:27

Wygląda to tak sobie, w zasadzie przedmówca wyczerpał temat, wskazując ogólne niedoskonałości tej konstrukcji. To niestety potwierdza mój wniosek jaki dość dawno wysnułem, że znalezienie porządnego wykonawcy w temacie dachów i więźby przede wszystkim jest w dalszym ciągu sporym wyzwaniem. Tymczasem dobry projekt, którego ekipa się konsekwentnie trzyma, odpowiednio dobrane złącza np. z eArmet plus solidnie przygotowane materiały daje pożądany efekt. Była mowa o kierowniku budowy - jego rola jest duża, ale w praktyce niestety zbyt często dekoracyjna i z tej funkcji rzecznika interesu inwestora nie wynika wiele...

Awatar użytkownika
bob43
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 24 cze 2016, 12:45
Re: gotowa wiezba dachowa, brak płatw

autor: bob43 » 15 lut 2017, 16:03

Ah, nawet te zaufane firmy potrafią robić na odwal się ;/ szkoda. Jak człowiek zaufa wykonawcy i albo go nie sprawdza na bieżąco albo się nie zna to później ma ;/
Podobnie jest ze sprzedawcami, niby wszyscy mają dostęp do tych samych producentów, ale z samą jakością usługi bywa różnie i tak np. ten sklep budowlany w gdyni był zawsze wg mnie liderem jeśli chodzi o jakość obsługi, tak wiele innych odstawało co komplikowało wiele prac (braki na magazynie, niedokładna informacja, różne problemy z fakturami). Więc polecam oprócz samego wykonawcy zapewnić sobie dobre źródło materiałów bo to później bardzo pomaga.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów