Promocja dla firmy budowlanej

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

topper
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 sty 2016, 9:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Promocja dla firmy budowlanej

autor: topper » 28 cze 2016, 8:09

Jak wiadomo na naszym rynku znajdują się setki firm budowlanych - mniejszych oraz większych. Jedne z nich są lepiej znane, drugie mimo swojej wielkości mniej - przez co mogą tracić potencjalnych klientów. Czy nie uważacie, że tutaj dobrym pomysłem będzie zapewnienie im należytych działań promocyjnych? Czytałem trochę na blogu tej agencji auchstudio.pl - że naprawdę warto zająć się takimi działaniami jak rebranding dla marki budowlanej. Co o tym sądzicie?

endlekeu1
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2016, 7:53
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: endlekeu1 » 28 cze 2016, 8:56

Promocje zawsze dobre.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: stix » 04 paź 2016, 18:26

Zawsze problemem jest wybranie odpowiednich działań promocyjnych :) Tak naprawdę to trudne zadanie, bo nigdy nie wiadomo jaki odniesiemy skutek. Jeśli zainwestujemy dużo pieniędzy i nie wyjdzie, to będzie cios dla biznesu. Chyba lepiej wybierać jak najtańsze rozwiązania, z najmniejszym ryzykiem niepowodzenia. Tutaj myślę, że programy lojalnościowe jak najbardziej pasują http://sodexolojalnosc.pl/. Z tego co się orientuję to w większości przypadków znacząco wpływają na zwiększenie sprzedaży

Skeliph
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2016, 18:55
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: Skeliph » 15 lut 2017, 12:07

Promocja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A jeśli była skuteczna to nawet przyciągnęła kilku klientów :) Firmę budowlaną można łatwo wypromować na targach budowlanych czy innych tego typu imprezach. Wydaje mi się, że fajnie sprawdziłaby się tu ścianka modułowa - taki rodzaj ścianki reklamowej, do której ludzi podchodzą, oglądają, zastanawiają się aż wreszcie podchodzą porozmawiać :) Taką ściankę można bez problemu zamówić na https://retio.pl/scianki-reklamowe

angela111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2017, 8:30
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: angela111 » 31 maja 2017, 12:46

Oczywiście, że za działania reklamowe nie trzeba przepłacać. Ja bym polecała na promocję firmy może kompres chłodzący? Na pewno będzie trafionym gadżetem ze względu na porę roku :) może w kształcie samochodu? No w każdym razie na pewno jakiś odpowiedni kształt się znajdzie

tomekdjred35
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:30
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: tomekdjred35 » 06 sie 2017, 22:00

Internet jest globalnym medium, które obecnie dociera niemalże do każdego zakątka świata. Moim zdaniem nie ma lepszej formy promocji własnego biznesu, szczególnie jeśli chcemy działać szerzej niż na lokalnym rynku. Pierwszym krokiem jest stworzenie ciekawej strony internetowej, a potem zadabanie o jej pozycje w google. Pozycjonowanie strony internetowej, jest jednym z wielu narzędzi, którymi posługuje się marketing internetowy, a możliwości jest na prawdę wiele. Do działań tego typu warto wykorzystać profesjonalną firmę, która nie tylko wypozycjonuje stronę, ale poprowadzi całą kampanię marketingową.

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: aleks.niz » 28 wrz 2017, 8:44

No hej. Ja się zdecydowałem zarejestrować na stronie oferty-biznesowe.pl. Mam ciągle konto darmowe, ale za jakiś czas się to zmieni i jeśli będę chciał dalej korzystać to będę musiał zapłacić. A raczej zostawię sobie tutaj konto, bo się przydaje. Ogłoszeń jest cała masa, zasięg mają na całą Polskę. W końcu zacząłem sobie klientów znajdować bliżej mojej firmy a nie na drugim krańcu kraju, a to już naprawdę duży plus.

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: Arinue » 06 paź 2017, 12:56

zanim ruszysz z dużą, płatną kampanią to zrób sobie zastrzeżenie znaku towarowego

PHUBestBud
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 09 paź 2017, 6:15
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: PHUBestBud » 09 paź 2017, 7:44

Jeżeli chodzi o promocję firmy budowlanej to moim zdaniem powinna odbywać się na każdym polu, im szerszy zakres naszych działań tym w efekcie przyniesie to lepszy skutek i więcej osób usłyszy o naszej firmie, usługach.

elizjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 21 gru 2015, 18:25
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: elizjusz » 18 paź 2017, 8:56

tomekdjred35 - masz 100 % racji :) Dobrze też jest właśnie stworzyć dobrą stronę internetową ;) Jeszcze tylko zależy czy dopiero co założyliśmy firmę czy już ją prowadzimy jakiś czas . Wiem ,że np . w agencji interaktywnej Proformat , strona zostaje stworzona i dopasowana wedle naszych potrzeb . Strony są responsywne czyli działają na wszystkich mobilnych urządzeniach .

Antologik
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2017, 10:30
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: Antologik » 23 paź 2017, 10:38

Co do promocji, polecam zgłosić się do firm, które mają w tym spore doświadczenie. Strona internetowa? Jasne, w dzisiejszych czasach to można powiedzieć postawa - nie ma Cię w internecie? Budzisz podejrzenia ;) Polecam https://studio-aj.pl/, zarówno w kwestiach związanych z stroną internetową, czy identyfikacją wizualną i materiałami reklamowymi.

ElwiraPa
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2017, 20:53
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: ElwiraPa » 18 lis 2017, 19:39

A nie myślałeś o tym żeby najpierw zainwestować w dobrej jakości stronę Internetową - ta firma się tym zajmuje http://kozackiestrony.pl/ i słyszałam, że jest w tym bardzo dobra :) Bo nawet jak zrobisz sobie dobrą promocję (co jest oczywiście wskazane) to jeśli klienci nie będą mogli Cię znaleźć w Internecie, albo nie znajdą odpowiednich informacji na Twojej stronie to mogą nie skorzystać z twoich usług i kasa wydana na promocje pójdzie w błoto.

omnibusek456
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2016, 19:48
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: omnibusek456 » 03 sty 2018, 12:48

Najlepiej rozpromować firme w internecie .Najpierw trzeba tą stronę stworzyć i tutaj akurat Proformat robi to profesjonalnie [( zresztą w tej dziedzinie,w której się obraca to właśnie wszystko tak wykonuje ;)].W sumie zrobionych mają ponad 300 stron i sklepów.Współpracuję z największymi agencjami SEO ;)

nejoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2018, 19:02
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: nejoo » 03 sty 2018, 19:03

No tak dzisiaj jest tyle agencji marketingowych i tyle rodzajow promocji ze nie wiadomo co wybrac :o

kamilanw684
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:25
Re: Promocja dla firmy budowlanej

autor: kamilanw684 » 29 mar 2018, 8:37

Można też niewielkim kosztem zainwestować w ściankę reklamową. Sprawdzi się dobrze taka mobilna ścianka, którą można podstawić w dowolnym miejscu i przyciągać klientów :D Tutaj więcej informacji na ten temat: http://ide.info.pl/mobilne-scianki-reklamowe/


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów