Problem z grzybem na scianach

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Czaplak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:41
Problem z grzybem na scianach

autor: Czaplak » 13 lut 2017, 15:46

Witam, w tamty roku na lato wymienilem sobie okna z drewnianych 3 skrzydlowych na plastiki w tym wykulem otwor na zestaw okno + balkon , w tym roku w zimie wywalilo mi strasznego grzyba w rogach i na obrobkach okien w kuchni i w salonie, domyslam sie ze jest to slaba wentylacja gdyz w domu mam tylko wentylacje z kratka 10x10 do komina, dodam ze budynek nie jest ocieplony ale urodzilo mi sie malutke dziecko i sie troche obawiam zeby nic nie zlapal, jakies propozycje oprocz tego zebym czesto wietrzym dom ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Problem z grzybem na scianach

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 lut 2017, 16:12

Czaplak pisze:Witam, w tamty roku na lato wymienilem sobie okna z drewnianych 3 skrzydlowych na plastiki w tym wykulem otwor na zestaw okno + balkon , w tym roku w zimie wywalilo mi strasznego grzyba w rogach i na obrobkach okien w kuchni i w salonie, domyslam sie ze jest to slaba wentylacja gdyz w domu mam tylko wentylacje z kratka 10x10 do komina, dodam ze budynek nie jest ocieplony ale urodzilo mi sie malutke dziecko i sie troche obawiam zeby nic nie zlapal, jakies propozycje oprocz tego zebym czesto wietrzym dom ?

By wietrzenie było namiastką wentylacji, należałoby wietrzyć 70 x na dobę.
Są dwa wyjścia
powrócić do poprzednich okien lub zrobić wentylację mechaniczną, nawiewną.
HVAC - najtańszy komfort.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Problem z grzybem na scianach

autor: Bolas » 13 lut 2017, 22:21

Na razie z wentylacji masz tylko wywiew niestety przy zmianie okna nawiewy z nieszczelnych okien zniknęły więc i wentylacja przestała sprawować swoją rolę.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów