Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

autor: LedPolska » 10 lut 2017, 13:02

Może Pan w takim razie wyjaśnić czemu w 100 procentach montuje się współcześnie termostaty w górnym gnieździe grzejnika?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 lut 2017, 13:11

LedPolska pisze:Może Pan w takim razie wyjaśnić czemu w 100 procentach montuje się współcześnie termostaty w górnym gnieździe grzejnika?
To nieprawda. Rzaden instalator i producent grzejników nadających się do budownictwa, tego nie czyni.
Przez te ponad ćwierć wieku, instalowałem
roundline, noirot, airlec, adax, atlantic... żaden szanujący się producent nie dał termostatu na górze.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

autor: LedPolska » 10 lut 2017, 13:23

Myślałem że ma Pan na myśli grzejniki CO.
P.S. "rzaden" pisze się przez z z kropką. Nie przystoi doktorowi robić takich błędów. Aż w oczy szczypie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 lut 2017, 13:45

LedPolska pisze:Myślałem że ma Pan na myśli grzejniki CO.
P.S. "rzaden" pisze się przez z z kropką. Nie przystoi doktorowi robić takich błędów. Aż w oczy szczypie.
Nie jestem doktorem. Poza tym pisałem wielokrotnie... systemy hydrauliczne nie nadają się do budownictwa, więc instalujący CO nie mogą się znać na termodynamice. Stąd u nich, grzejniki pod oknami, termostaty na górze, konwekcja w łazience ...
Załączniki
Grzejnik z mikroprcesorem  zadaniowym ASIC.jpg
IR_25874.jpg
IR_25874.jpg (174.49 KiB) Przejrzano 174 razy
HVAC - najtańszy komfort.

Tomekb82
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2017, 10:45
Re: Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

autor: Tomekb82 » 10 lut 2017, 13:46

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
LedPolska pisze:Gdzie tak napisałem? Chodzi mi oczywiście o czasy teraźniejsze. Czy nie uważa Pan za ignoranta kogoś kto w dzisiejszych czasach montuje sobie w domu piec na węgiel, gaz czy innego rodzaju paliwo? To co było ćwierć wieku temu nie ma nic wspólnego z ignoranctwem bo nie było takich technologii jak dziś! A jakoś ludzie musieli uzyskiwać ciepło.

Każdego kto grzeje wodę by potem grzać dom czy mieszkanie uważam, za źle wykształconego, za oszukanego. A tych co twierdzą, że ogrzewanie hydrauliczne jest tańsze od bezpośredniego, uważam za oszustów.
Zaś, za ignoranta uważam każdego kto, instalację grzewczą czy chłodniczą, wykonuje bez rekuperacji.
Kompletne tumany, to ci co instalują grzejniki pod oknami, termostaty w górnej części grzejnika, grzejniki drabinkowe czy konwekcyjne w łazienkach.




Panie Brzeczkowski, co do Pana dewizy - co do za dom bez komina??!!

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

autor: LedPolska » 10 lut 2017, 13:48

No to dużo Pan wyjaśnił. Nie znam się za bardzo na grzejnikach elektrycznych ale z tego co wiem to chyba tylko w starych grzejnikach olejowych termostaty były montowane w wyższej części "żeberka". Nie były one co prawda u samej góry ale zdecydowanie powyżej połowy.
Nowocześniejsze konwektorowe raczej wszystkie miały termoregulator umiejscowiony u dołu konstrukcji.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Starndard NF15, jak to jest z tym ogrzewaniem???

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 lut 2017, 15:47

LedPolska pisze:No to dużo Pan wyjaśnił. Nie znam się za bardzo na grzejnikach elektrycznych ale z tego co wiem to chyba tylko w starych grzejnikach olejowych termostaty były montowane w wyższej części "żeberka". Nie były one co prawda u samej góry ale zdecydowanie powyżej połowy.
Nowocześniejsze konwektorowe raczej wszystkie miały termoregulator umiejscowiony u dołu konstrukcji.

Grzejniki olejowe z założenia nie miały termostatu w sensie pomiar temperatury w pomieszczeniu. Grzejnik olejowy ma termostat do temperatury oleju, czyli ustawia Pan temperaturę grzejnika.
Swoją drogą, widać od razu, widać różnice w wiedzy o termodynamice. To nie przypadek, że producenci grzejników wodnych są dość tępawi jak chodzi o wiedzę.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 85 gości

Gotowe projekty domów