Impregnacja kostki brukowej

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
Stan Bruk
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:33
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Impregnacja kostki brukowej

autor: Stan Bruk » 09 sie 2013, 9:25

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na temat impregnacji bruku. Jeszcze kilka lat wstecz nie było godnego polecenia preparatu tego typu, dalej większość preparatów nie do końca spełnia swoje zadania. Co daje impregnacja? Po pierwsze zabezpiecza kostkę przed czynnikami atmosferycznymi, ułatwia zachowanie jej w czystości oraz poprawia(wyostrza) kolor, przy wyborze impregnatu należy upewnić się jaki efekt otrzymamy po zastosowaniu, niewiele środków łączy zabezpieczenie bruku z poprawą estetyki kostki. Impregnacja to doskonały zabieg dla nowo położonej kostki jaki i starego nieco wyblakłego bruku aby odzyskał dawny blask. Ważną kwestią jest też bezpieczeństwo stosowania część środków należy chronić przed opadami do momentu całkowitego wychynięcia bruku, gdyż przy kontakcie z wodą będą tworzyć się zacieki. Na ryku dostępny jest środek DeepCoat który łączy w swoim
działaniu wyżej wymienione efekty oraz jest preparatem bezpiecznym w stosowaniu, jedyne co nam grozi w razie nieoczekiwanych opadów to nałożenie drugiej warstwy preparatu. Zachęcam do oglądnięcia filmu pokazującego działanie preparatu, poniżej podaję link do strony na której się znajduje:

http://www.stanbruk.com.pl/comapnydetails,1024.html

martynsss
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007, 12:26
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: martynsss » 06 sie 2016, 6:02

Szukając impregnatu kierowałem się trwałością oraz wyglądem po impregnacji. Sprawdziłem chyba ok 5 impregnatów i dopiero później znalazłem impregnat MEBA MAX który intensyfikuje barwę kostki. Impregnowałem dwa lata temu i do dziś trzyma się bardzo ładnie. Wiekszość impregnatów jest na bazie silikonów i sa nie trwałe. Z tego jestem zadowolony. :D

mammy
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2016, 10:01
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: mammy » 29 sie 2016, 11:45

Jak rozumiem, impregnacji może dokonać firma, która układa kostkę brukową? U nas takie prace ma wykonywać firma Sokołowski, http://brukarstwo.com, z dużym doświadczeniem, więc zakładam, ze zajmą się wszystkim od a do z :)

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: tyga33 » 19 lis 2016, 10:52

Kilak razy korzystałem z impregnatów do kamienia i piaskowca i chyba najlepszą ich ofertę znajdziesz na stronie pod adresem http://specialchem.pl,nano24.pl. Ostatnio zamówiłem tam impregnat z efektem mokrego kamienia i też się nie zawiodłem. Kostka brukowa nie tylko jest zabezpieczona ale wygląda naprawdę dużo lepiej.

Muzella
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 08 mar 2016, 11:07
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: Muzella » 08 gru 2016, 8:19

impregnacja kostki brukowej to ważna sprawa zw swojego doświadczenia mogę polecić preparat Dynasil St-Bruk z oferty firmy Consil nie tylko zabezpiecza kostkę ale też wzmacnia kolor.

kowalik333
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2017, 14:26
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: kowalik333 » 08 lut 2017, 12:38

a ja korzystam z nanostone paving. producent gwarantuje działanie do 6 lat. 4 lata temu nałożyłem i dalej działa :D

kajtuśka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 27 lut 2017, 9:17
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: kajtuśka » 28 lut 2017, 16:31

Z pewnością kostka brukowa powinna być zabezpieczona w odpowiedni sposób, tak aby służyła jak najdłużej. Choć oczywiście każda profesjonalna firma to wykona za Ciebie :)

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: LedPolska » 28 lut 2017, 16:43

Najlepszym zabezpieczeniem kostki przed mrozem są panele LED.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: Borysek11 » 01 cze 2017, 6:42

Z impregnatów do okstek moge polecić przede wszystkim Pozbruk iReduktor, Chwastout czy UNiwersal. Ich produkcje to na prawde najwyższa półka i ochrona przed niekorzystnymi działaniami i zabrudzeniami

Adam6699
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:13
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: Adam6699 » 16 kwie 2018, 14:51

Sporo dobrych informacji znalazłem w tym artykule, myślę że Tobie też pomoże, http://magda-femme.pl/pielegnacja-kostk ... czas-zimy/

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Impregnacja kostki brukowej

autor: rozalia » 17 kwie 2018, 6:37

Jest sporo impregnatów do kostki brukowej, więc pewnie się coś znajdzie


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów