Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Margott
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2014, 13:31
Lokalizacja: wlkp
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Margott » 26 sie 2016, 11:24

Wszystko zależy od tego, jak sobie wyobrażasz dalej swoje życie, jeżeli studia zaoczne, to wypadało by w trakcie pracować, jeżeli dzienne, to czy jesteś w stanie się utrzymać bez pracy, będziesz nadal mieszkał z rodzicami Czy planujesz się wynieść? Jak już skończysz studia i założysz własną firmę to po czasie warto też pomyśleć o dalszym rozwoju, poczytaj o studia MBA na WSB.pl - dzisiaj warto pomyśleć o międzynarodowych studiach i konieczna jest dobra znajomość języków :)
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Dżasmina » 30 sie 2016, 15:29

wydaje mi się, że w tym wypadku to raczej w grę wchodziłyby dzienne.

kasio121
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2016, 19:01
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: kasio121 » 30 sie 2016, 19:05

Studia tylko zaoczne!!! Szkoda czasu na dzienne, trzeba zarabiac pieniadze i nabierac doswiadczenia w pracy. Jak najszybciej trzeba zacząć pracę!

Andreas45
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 11 lut 2016, 14:50
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Andreas45 » 30 sie 2016, 20:50

Z jednej strony to prawda, ale jednak studia techniczne są bardziej wymagające niż humanistyczne.

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Kasztanek » 31 sie 2016, 20:49

Mariusz-W pisze:Myślę, że najlepiej będzie jeśli najpierw pójdziesz na studia dzienne i zobaczysz czy jest dużo trudnych zajęć. Jeśli nie, to wtedy złóż podanie o przeniesienie na studia zaoczne.


Tak, zawsze łatwiej jest zmienić studia w tę stronę. Gorzej przejść z zaocznych na dzienne, bo to na każdej uczelni inaczej patrzą i mają inne procedury, ale ogólnie łatwo nie jest.

anastazja4390
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 21 lut 2014, 18:30
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: anastazja4390 » 12 paź 2016, 7:39

Popatrz na opis pierwszego z brzegu kierunku technicznego, np. budownictwa na WSEiZ w Warszawie http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/budownictwo. Przedmiotów sporo, zakres materiału duży, ale myślę, że przy odrobinie chęci można całość ogarnąć będąc na studiach zaocznych. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

jopek91
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2016, 18:29
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: jopek91 » 15 paź 2016, 18:32

Moim zdaniem studia - wyłącznie zaoczne! Żeby od razu pracować, mieć czas na prace i rozwijanie się, zdobywanie doświadczenia.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Dżasmina » 19 paź 2016, 10:47

ja bym proponowała dzienne, zaoczne to trochę słaba opcja.

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Kasztanek » 26 paź 2016, 0:28

Zależy dla kogo. Dlaczego to słaba opcja? Może nie każdy chce siedzieć całymi dniami na uczelni, ale też zdobywać doświadczenie i pieniądze, które może np. dokładać rodzicom i pomagać im w ten sposób. Każdy ma inną sytuację w życiu.

francikowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2016, 9:43
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: francikowski » 28 paź 2016, 9:55

Według mnie dużo lepiej jest studiować kierunki techniczne dziennie. Tego typu kierunki obłożone są różnymi laboratoriami, ćwiczeniami, których nie jest się w stanie zrealizować tylko w weekendy. Studia dzienne wymagają dużo więcej wkładu w nauke, a tym samym według mnie lepiej przygotowują do pełnienia jakiejkolwiek roli niż studia zaoczne. Bo na studiach zaocznych raczej tylko łapie się jakieś zagadnienia, ale ich nie zagłębia :)

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Dżasmina » 30 paź 2016, 15:24

ja uważam, że dzienne by tutaj się sprawdziły.

szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 175
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: szmeraczka » 08 lis 2016, 15:04

Niekoniecznie muszą być studia dzienne. Lepszym rozwiązaniem są zaoczne i w tygodniu praca - można wiedzę łączyć z praktyką, na pewno później zostanie to docenione przez pracodawcę. Ważne jest również indywidualne doszkalanie siebie - nie tylko kiedy jest się studentem. Czytanie prasy budowlanej, zapoznawanie się z nowymi trendami, a także czytanie książek z tematyki budowlanej - godne polecenia są te od Polcen - https://polcen.com.pl/kategoria/14/0/wszystkie/. Jak ktoś będzie stał w miejscu i nie będzie poznawał nowych rzeczy to szybko straci klientów, pracę, etc.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Dżasmina » 10 lis 2016, 15:50

No nie wiem, ja jakoś mam wrażenie że dzienne więcej by dały.

anetka86
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 25 maja 2014, 19:51
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: anetka86 » 05 lut 2017, 18:46

Jeśli ktoś waha się pomiędzy studiami stacjonarnymi i niestacjonarnymi polecam poniższy poradnik: http://www.wsb.pl/studia-stacjonarne-czy-niestacjonarne-poradnik-przyszlego-studenta Studia stacjonarne na pewno mają swoje plusy. Można na nich bardziej skupić się na przekazywanej nam wiedzy. Zajęcia zazwyczaj odbywają się kilka dni w tygodniu przez kilka godzin, najczęściej poranne więc później mamy czas na rozwijanie innych pasji lub dodatkowe szkolenia. Okres studiów warto maksymalnie wykorzystać na poznanie tego co chcielibyśmy robić w przyszłości.
Najważniejsze to studiować coś co nas interesuje :)

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Dżasmina » 24 lut 2017, 14:30

mnie się wydaje że takie studia to chyba lepiej żeby były dziennie.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów