Biurko chowane w szafie

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

sbiernacka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2008, 0:45
Biurko chowane w szafie

autor: sbiernacka » 23 gru 2008, 0:50

Witam!
Probuje namierzyc taki specyficzny mebelek dostepny w Polsce i w akceptowalnej cenie. Chodzi mi o biurko komputerowe schowane w szafie. Cos w stylu:
walmart.com/catalog/product.do?product_id=6051640
Znalazlam cos w tym stylu w Ikei, ale jego cena (prawie 1200 PLN) nieco przekracza moj budzet, przynajmniej jak na razie.
Bede wdzieczna za wszelkie sugestie, adresy i podpowiedzi.

Zgredzior

autor: Zgredzior » 23 gru 2008, 15:10

Rzeczywiście ciekawy mebelek, sam byłbym nim zainteresowany (wolę czyścić z kurzu szafę, niż poszczególne elementy komputera...)

Zanim zdecydujesz się na zakup (gdy już znajdziesz poszukiwany mebel) zastanów się, w jaki sposób zapewnisz pracującemu komputerowi odpowiednie chłodzenie. Na stronie zagranicznego sklepu drewniane ścianki są bardzo blisko obudowy komputera - może i ładnie się to prezentuje, ale w praniu komputer może się dziwnie zachowywać (restart lub przegrzanie, w tym awaria zasilacza)...
Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę :)

sbiernacka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2008, 0:45
sprostowanie

autor: sbiernacka » 23 gru 2008, 15:51

Oj, ja tam wcale nie zamierzam wsadzac komputera. Sama w zasadzie uzywam laptopa i meza tez namawiam, zeby sie przerzucil, bo to mniej miejsca zajmuje i bardziej mobilne jest. Wowczas zosje tylko drukarka i skaner, ktore mozna postawic gdziekolwiek.
Mnie taki sprzecior jest potrzebny (najlepiej w dwoch sztukach) jako ogolne miejsce pracy, glownie hobbistycznej. Maz buduje modele i dioramy w skali, w zwiazku z czym ma mnostwo rozmaitych plynow, rozpuszczalnikow, farbek, czesci, czasami nie ma co zrobic z modelem w trakcie budowy (mamy trzy koty i dwuletnie dziecko, wiec porzucanie takich drobiazgow byle gdzie rtaczej nie wchodzi w gre). Ja z kolei zajmuje sie hobbistycznie klejeniem miniatur (dollhouse miniatures), a na dodatek mysle o podjeciu pracy w charakterze projektanta wnetrz. ZXwyczajnie potrzebne sa nam obojgu miejsca pracy z duza iloscia polek i szufladek do chowania tego calego majdana, wysuwanym blatem sluzacym jako dodatkowy stolik (tu zapewne trzeba by wprowadzic wlasne ulepszenie, coby ten blat byl bardziej stabilny niz podstawka pod klawiature), miejsce na lampke i zostawienie zaczetego projektu. zamykamy szafe, mozna by zamki zamontowac i voila. Nie ma balaganu, nie trzeba wszystkiego upychac po katach, a dzieciak ani koty sie nie dobiora.

JacekBudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:10
Re: Biurko chowane w szafie

autor: JacekBudowniczy » 13 sty 2017, 9:55

Także byłbym zainteresowany, bo moja drukarka zdecydowanie zajmuje za dużo miejsca a nie korzystam z niej aż tak znowu często żeby nie mogła być w miejscu mniej rzucającym się w oczy. Niestety technologia jest przydatna, ale mamy dom urządzony w dość starym stylu i taki sprzęt totalnie się gryzie z wystrojem wnętrza.

iecekza
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 sty 2017, 8:03
Re: Biurko chowane w szafie

autor: iecekza » 13 sty 2017, 9:56

Może to być bardzo ciekawe.

Daria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:13
Re: Biurko chowane w szafie

autor: Daria » 05 lut 2017, 14:04

Świetny pomysł i jaka oszczędność miejsca :). Wydaje mi się, że pokażesz projekt nawet ikei a stolarz Ci takie cudo zrobi ale czy różnica w cenie będzie na tyle znaczna, żeby nadrobić czas..
Wesołych świąt!

AdidarMeble
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 16 lut 2016, 14:42
Re: Biurko chowane w szafie

autor: AdidarMeble » 06 lut 2017, 11:24

Faktycznie bardzo ciekawie to wygląda i na pewno pozwoli zaoszczędzić miejsce w pokoju jeżeli schowamy biurko, jest to niezwykle funkcjonalne. Pytanie tylko ile będzie kosztować wykonanie u stolarza, jeżeli poznasz szczegóły to daj znać na forum nawet z czystej ciekawości.

PrzemekS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 348
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37
Re: Biurko chowane w szafie

autor: PrzemekS » 29 lis 2018, 10:11

Widziałem ten pomysł w necie, mega fajny, jestem za


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów