cegła we wnętrzu?

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mirka1232
1 - ostrzeżenie!
Posty: 8
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:55
cegła we wnętrzu?

autor: mirka1232 » 16 gru 2010, 13:59

znalazłam bardzo ciekawy projekt i się zastanawiam czy cegła w domu dobrze wygląda??
luksusowy-dom.pl/design/rodzinny-dom/

Inne Meble
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 22 lut 2011, 11:45
Lokalizacja: Lublin-Katowice-Poznań -Warszawa
Kontaktowanie:
Re: cegła we wnętrzu?

autor: Inne Meble » 29 mar 2011, 12:49

kocham cegły na elewacjach i we wnętrzach ,ale nie można przesadzić z ilościami moim zdaniem . Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
meble drewniane kanapy dekoracje oświetlenie

ccchudy
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2011, 14:00
Re: cegła we wnętrzu?

autor: ccchudy » 06 kwie 2011, 9:57

Jeszcze lepiej wygląda cegła zaimpregnowana, jest łatwiejsza w utrzymaniu i ogolnie lepiej wygląda.
Jeśli są to cegły wewnątrz budynku polecam SARSIL H-15.

Inne Meble
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 22 lut 2011, 11:45
Lokalizacja: Lublin-Katowice-Poznań -Warszawa
Kontaktowanie:
Re: cegła we wnętrzu?

autor: Inne Meble » 06 kwie 2011, 10:11

Moim zdaniem nie ma konieczności impregnowania cegły ręcznie formowanej we wnętrzach lub na elewacjach jest to extra wydatek , często na elewacji duże ryzyko .

impregnat musi być kładziony (na zewnątrz )na 100% suchej powierzchni ,bo jeśli zamkniemy wilgoć to zacznie się problem .

We wnętrzach ?
Jeśli ktoś chce impregnować to polecam jedynie tam gdzie jest bezpośredni kontakt z wodą (przy wannie , umywalce ,zlewie ) i Uwaga ! zróbcie sobie próbki na cegle ,bo niektóre impregnaty dają efekt nabłyszczenia - zmienia wygląd cegły , kolor może być intensywniejszy a ściana może już nie być matowa .

marcin362
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 07 kwie 2011, 14:58
Lokalizacja: Suchedniów
Kontaktowanie:
Re: cegła we wnętrzu?

autor: marcin362 » 07 kwie 2011, 15:07

Kominy Systemowe i Wentylacyjne

Serdecznie witamy i zapraszamy na naszą stronę internetową
Zapoznają się tam Państwo bardzo szczegółowo oraz z wielką łatwością z naszą ofertą
http://www.kominy.za.pl

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, obejmującą działania w zakresie usług kominowo-wentylacyjnych. Wyspecjalizowana grupa pracowników odpowiedzialnie i z zaangażowaniem wykonuje powierzone nam zadanie. W zakresie świadczonych przez nas usług mieszczą się różnego rodzaju kominy wentylayjne, wkłady kominowe. Ponadto jesteśmy doskonale przygotowani do kompleksowej realizacji pod klucz. Referencje naszych pracowników świadczą o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług.

Dziękujemy!!!
http://www.kominy.za.pl
Dariusz Szczykutowicz

Inne Meble
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 22 lut 2011, 11:45
Lokalizacja: Lublin-Katowice-Poznań -Warszawa
Kontaktowanie:
Re: cegła we wnętrzu?

autor: Inne Meble » 07 kwie 2011, 15:44

kominy do cegły we wnętrzu ? oryginalne :((

lorus
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2016, 18:29
Re: cegła we wnętrzu?

autor: lorus » 27 gru 2016, 22:25

Wszystko kwestia gustu. Mnie się to bardzo podoba, sam takie mam w salonie: http://klinkierbud.pl/produkt/511-aalborg-ws. Dobrze sie to komponuje z jasnymi meblami i dodatkami, jest wytrzmałe i wcale nieciężko się kładło. ja tam śmiało polecam.

Awatar użytkownika
Wintage
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2016, 13:14
Re: cegła we wnętrzu?

autor: Wintage » 28 gru 2016, 11:31

Jeżeli cegła we wnętrzu to tylko historyczna, nada charakteru i pięknie się prezentują te naturalne "uszkodzenia". Jednak ząb czasu potrafi zrobić piękne dzieła :)
I co najważniejsze każda taka płytka jest unikatowa, nie znajdzie się drugiej identycznie "wyrzeźbionej".

Obrazek

Perła89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 85
Rejestracja: 14 mar 2016, 20:31
Re: cegła we wnętrzu?

autor: Perła89 » 30 gru 2016, 17:39

Cegła na ścianie zawsze wygląda zjawiskowo a przy tym klasycznie, więc jak lubisz takie klimaty to sobie zamontuj po prostu.

Ignacy89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 25 mar 2016, 15:08
Re: cegła we wnętrzu?

autor: Ignacy89 » 01 sty 2017, 19:58

Wow super te projekty wyglądają, cegła ma coś w sobie niesamowitego, że ludzie lubią ją wykorzystywać nie tylko w budowie domu :).

Kryst78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 09 mar 2016, 17:02
Re: cegła we wnętrzu?

autor: Kryst78 » 13 sty 2017, 21:48

Nie wiem może jestem dziwny ale mnie sie cegła nigdy nie podobała na ścianie, może mi sie kojarzy tylko z budowaniem cegła a nie z wystrojem ale ja bym cegły nigdy na ściane nie dał.

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Re: cegła we wnętrzu?

autor: pimpus » 24 sty 2017, 22:28

Są cegły, które na większej powierzchni wyglądają genialnie, ale w składach budowlanych leżą tak całkiem niepozornie :) Taka jest np. cegła Marono, która wygląda jak wyjęta spod ziemi :D Ale na ścianie naprawdę efekt robi robotę. Tak samo Trewir (ręcznie formowana).

marchewa
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2015, 12:48
Re: cegła we wnętrzu?

autor: marchewa » 25 sty 2017, 9:41

też planuję sobie zrobić cegły na ścianie, ale to trudny temat bo żeby to naprawdę dobrze wkomponowało się w całe pomieszczenie muszę już dokładnie wiedzieć co gdzie chcę postawić i w jakich kolorach, a ciągle mi się koncepcja zmienia

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: cegła we wnętrzu?

autor: e-Rzecznik_Magnat » 31 sty 2017, 23:21

To zależy od stylu w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Cegła najlepiej prezentuje się w loftach oraz stylu nowoczesnym ale także wnętrza stylowe, rustykalne czy skandynawskie wspaniale prezentują się w towarzystwie ceglanego muru. Naturalny pomarańczowy odcień ceramiki dobrze wygląda w połączeniu z kolorystyka neutralną ( biele, beże, szarości, brązy i czerń) jednak chcąc zmienić aranżację ścianę z cegły można po prostu pomalować pozostawiając jej strukturę.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Magnat

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: cegła we wnętrzu?

autor: cookiemonster » 03 lut 2017, 14:05

Cegieł jest teraz tyle na rynku, że spokojnie można sobie coś dopasować nawet jeżeli nie mieszka się w lofcie :) Widywałem już ceglane elementy w mieszkaniach w bloku i wygląda to fajnie - jeżeli oczywiście zrobi się to z wyczuciem. Są też płytki klinkierowe, które są bardzo praktyczne i można je przyklejać do ścian wewnętrznych - lico mają identyczne jak cegły, a są dużo cieńsze i nie zabierają tyle miejsca. Ja mam w domu płytki klinkierowe Terca zarówno wewnątrz jak i jako opaska domu na elewacji. Sprawdzają się super, nie ma problemów z wykwitami, marglem czy po prostu z odbarwianiem pod wpływem czynników atmosferycznych. To naprawdę bardzo solidny materiał.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów