Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Gość10463
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Gość10463 » 03 lut 2017, 7:47

bachus pisze:
Krystian_Tarnowski pisze:
zacznijmy od okien, folia termoizolacyjna od wewnątrz, sufity i ściany do odizolowania sferycznego na całości razem z wnękami okiennymi

na priv mogę coś więcej napisać, tu zaraz zarzucają propagandę ociepleniową

Nie, po co, tu mogę robić jako królik doświadczalny. Zacznę jak zawsze od pytań:
czy po nalepieniu foli na okno nie będzie ona zbytnio widoczna?
czy materiał do izolacji sferycznej jest do kupienia na bieżąco?
Za dwa tygodnie zaczynam malowanie i jest to okazja jedna na parę lat do wykorzystania tego o czymś już czas jakiś rozmawiali.
Pomiary oczywiści zaczynam wcześniej aby móc cokolwiek porównać.


Witek wysłałem Ci na próbę tyle że do poliuretanu chyba dodałeś ;-)

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: xander119 » 03 lut 2017, 9:22

Sąsiady z bloku naprzeciwko nie narzekają że im się słońce odbija od tej folii i napiardala po gałach?

Gość10463
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Gość10463 » 03 lut 2017, 10:38

a co mnie sąsiad interesuje z nad przeciwka ??? niech sobie zgasi słońce albo wygląda przez okno z drugiej strony bloku ;-) nigdzie nie jest prawnie zapisane, że słońce nie może odbijać się od szyb i świecić po oczach wścibskim sąsiadom

specjalnie im lusterkiem po oknach nie świecę

jakoś do tej pory żaden nie przyszedł i nie powiedział Panie zgaś te światło bo mnie razi i nie widzę kto z kim i gdzie chodzi :lol: :lol:

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: xander119 » 03 lut 2017, 10:47

A we w nocy jak się zapali światło w pomieszczeniu to też nic z zewnątrz nie widać? Czy wtedy trza jednak rolety zasłaniać?

Gość10463
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Gość10463 » 03 lut 2017, 10:53

do bachusa i nie tylko

-czy po nalepieniu foli na okno nie będzie ona zbytnio widoczna?
- czy materiał do izolacji sferycznej jest do kupienia na bieżąco?


folia nie jest widoczna gdyż nie jest fragmentarycznie ( np. w część okna) wklejona tylko w całość szyby, czy okna się odróżniają od innych ? wyglądem i kształtem nie, jedynie szyba jest nie widoczna ale na to akurat nikt nie zwraca uwagi - większość twierdzi że drogie szyby sobie ktoś wstawił aby go inni nie podglądali w dzień bo nie ma firanek i nago lata po domu ;-)

czy materiał jest do kupienia na bieżąco - tak, można kupić sobie sam proszek to raczej tylko jako dodatek do farb lub gotową masę szpachlową izolacyjną ( to dla tych co mają tynk gołe cementowo wapienne czy gipsowe i jeszcze gładzi nie robili) do 2mm grubości, lub tynk mineralny dla tych co jeszcze wogóle nie mają nic na ścianach do 2 cm grubości.

Wszystko jest tylko nie ma czasu tego wprowadzić tam gdzie każdy zagląda czyli na facebooka

strona internetowa stała się zbędna w tym przypadku, większość ludzi rozmawia ze sobą na portalach społecznościowych więc dużo łatwiej jest coś polecić lub wytknąć palcem

Gość10463
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Gość10463 » 03 lut 2017, 10:57

xander119 pisze:A we w nocy jak się zapali światło w pomieszczeniu to też nic z zewnątrz nie widać? Czy wtedy trza jednak rolety zasłaniać?


wtedy trza rolety zasłaniać, bo widać wszystko,
zawsze rolety zasłaniamy bo wieczorem jak jajca umyję to nago latam po chałupie w końcu mam ciepło i nikt mi nie zabrania, a po co sąsiadki mają potem gadać że mam dwa jajka w jednym worku i kuśkę po kolana ???

siszote
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2017, 8:59
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: siszote » 03 lut 2017, 10:58

Można ocieplić tynkiem.

Gość10463
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Gość10463 » 03 lut 2017, 11:01

siszote pisze:Można ocieplić tynkiem.


można tylko jak masz na to miejsce jeszcze lub finansowo cię stać na takie zabiegi remontowe

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: bachus » 03 lut 2017, 12:51

Krystian_Tarnowski pisze: i kuśkę po kolana ???

A to nie za dużo? Jak masz z tym problem to żona urolog, gratis pomoże. Robią piękną plastykę. Potrafią nawet wyczarować różne piękne figurki. To tak na marginesie.

Krystian_Tarnowski pisze:do bachusa i nie tylko
Dzięki.
A gdzie nabyć folię?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: xander119 » 03 lut 2017, 12:59

[quote="bachus"]Jak masz z tym problem to żona urolog, gratis pomoże. Robią piękną plastykę. Potrafią nawet wyczarować różne piękne figurki. [quote]
Eeeee ja bym był zazdrosny gdyby moja żona oglądała czyjeś pynta zawodowo..Jeszcze gratis? he

Gość10463
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Gość10463 » 03 lut 2017, 13:45

wszystkiego nie można dosłownie brać ;-)

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: bachus » 03 lut 2017, 20:47

Krystian_Tarnowski pisze:wszystkiego nie można dosłownie brać ;-)

No toście mnie uspokoili. A gdzie tą folię nabyć?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Awatar użytkownika
BreatheMe
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2018, 21:09
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: BreatheMe » 02 gru 2018, 20:35

Borykam się z podobnym problemem, mieszkanie bardzo szybko mi się wychładza. Już nie mam sił ani pomysłów. Dom wolno-stojący, ocieplony. Pokój 35 m2, grzejnik 20 żeberek a temperatura mimo palenia nie przekroczy 18 st. A najgorsze że nie trzyma ciepła! Kupiłem też dodatkowy grzejnik konwektorowy Ravanson CH-2000MT i wszystko ok, nagrzewa szybko, ale co z tego, skoro jeśli go wyłączę to temperatura za godzinę spada do pierwotnego poziomu?
I tutaj moje pytanie: dach mam kryty dachówką, stop nieocieplony. Może tamtędy uciekać? Można to jakoś zbadać? Myślicie drodzy użytkownicy że jeśli rzuciłbym tam watę mineralną dajmy na to 15 cm to mogłoby pomóc? Nie chciałbym też paru stów władować na darmo...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 gru 2018, 4:11

Wszelkie prace termomodernizacyjne należy zaczynać od uszczelnienia i wentylacji z odzyskiem ciepła. Oklejanie izolacją durszlaka nie ma sensu, podobnie jak oklejanie szczelnego mieszkania bez wentylacji.
HVAC - najtańszy komfort.

Gość10463
Re: Bardzo zimne mieszkanie, prośba o pomoc

autor: Gość10463 » 03 gru 2018, 7:06

BreatheMe pisze:Borykam się z podobnym problemem, mieszkanie bardzo szybko mi się wychładza. Już nie mam sił ani pomysłów. Dom wolno-stojący, ocieplony. Pokój 35 m2, grzejnik 20 żeberek a temperatura mimo palenia nie przekroczy 18 st. A najgorsze że nie trzyma ciepła! Kupiłem też dodatkowy grzejnik konwektorowy Ravanson CH-2000MT i wszystko ok, nagrzewa szybko, ale co z tego, skoro jeśli go wyłączę to temperatura za godzinę spada do pierwotnego poziomu?
I tutaj moje pytanie: dach mam kryty dachówką, stop nieocieplony. Może tamtędy uciekać? Można to jakoś zbadać? Myślicie drodzy użytkownicy że jeśli rzuciłbym tam watę mineralną dajmy na to 15 cm to mogłoby pomóc? Nie chciałbym też paru stów władować na darmo...


Microthermic - więcej mi się nie pisać :D


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów