Niedoskonałości po malowaniu - pomoc

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Aldebaran
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:17
Niedoskonałości po malowaniu - pomoc

autor: Aldebaran » 15 sty 2017, 12:14

Witam,

Postanowiłem odmalować ścianę w mieszkaniu mojej dziewczyny. Co prawda ostatni raz ściany były malowane stosunkowo niedawno, bo pół roku temu (było to pierwsze i jedyne malowanie - mieszkanie jest nowe), ale w jednym miejscu widoczna była dosyć duża różnica w kolorze. Z poprzedniego malowania zostało dosyć dużo farby, więc stwierdziłem, że czemu by jej nie zużyć i spróbować przykryć defekt, o którym wspomniałem. W ramach przygotowań przetarłem jedynie na sucho, gdyż ściana nie była zabrudzona. Pomalowałem i... cóż, wyszło gorzej niż źle. Praktycznie na całej powierzchni ściany są różne niedoskonałości - smugi, różnice na kolorze, ciemniejsze plamy itd. Nie jestem profesjonalistą, ale po prawdzie trochę już ścian w życiu pomalowałem, jednak coś takiego nigdy mi się nie przytrafiło. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Farba to Bolix Grand-LatexStyle. Do malowania używałem wałka z krótkim włosiem, Kolor jest ciemny, więc przy sztucznym świetle niedoskonałości nie widać, ale kiedy świeci słońce to wygląda tragicznie. Prędzej czy później i tak będę musiał pomalować od nowa, więc prosiłbym o porady, żeby historia się nie powtórzyła.
Obrazek

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Niedoskonałości po malowaniu - pomoc

autor: Rogers » 18 sty 2017, 15:07

Miałem swego czasu to samo - tłusta ściana, należy dość dobrze ją wyczyścić przed malowaniem (u mnie szlifierka z papierem zrobiła robotę) potem położyć dobrą farbę i będzie grało. Poszukaj sobie przez http://www.pigmentologia.pl/ czegoś gęstego. Jeśli wybierzesz najtańszą farbę i ściany nie umyjesz możesz malować w nieskończoność :-)

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Niedoskonałości po malowaniu - pomoc

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 02 lut 2017, 11:27

Szanowny Panie,

jedną z przyczyn może być brak zagruntowania podłoża przed malowaniem i zbyt cienko, nierównomiernie nakładana farba. Kluczowe jest również odpowiednie prowadzenie wałka. Rozwiązaniem będzie zagruntowanie podłoża i jego ponowne przemalowanie. Polecam zastosowanie farby Śnieżka Barwy-Natury. Przydatne wskazówki na temat techniki malowania może Pan znaleźć pod adresem: [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów