Odległość od sąsiada

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mietowy_Tomson
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2017, 22:00
Odległość od sąsiada

autor: Mietowy_Tomson » 01 lut 2017, 22:23

Zanim cokolwiek napiszę, chciałbym się przedstawić, jestem Tomek :)
Jest to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie odnośnie budowy, a w zasadzie dobudówki do istniejącego już budynku moich rodziców (pomieszczenia gospodarczego/garażu). Otóż, budynek ten jest wybudowany w taki sposób, że jego ściana jest granicą posesji naszej i sąsiadów i na przedłużeniu tej ściany chciałbym postawić tę przybudówkę, która siłą rzeczy graniczyłaby również z ich posesją. Istotnym faktem wydaje się być, że stojący już budynek o którym wspomniałem we wcześniejszym zdaniu, jest jakby zespolony z budynkiem sąsiadów, czyli w zasadzie granica naszych działek przebiega przez owy budynek, a pomieszczenie które chcę wybudować graniczyłoby z ich płotem.
Moje pytanie brzmi czy mógłbym bez problemu postawić dobudówkę która byłaby na linii naszych działek ? Dodam jeszcze, że byłby to dość wysoki budynek ok. 5m i nie wiem czy słowo przybudówka jest w tym przypadku odpowiednie :) Budynek ten miałby służyć w przyszłości do wstawienia tam podnośnika samochodowego i jakby się udało skorzystać z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, spróbować swoich sił w prowadzeniu małego warsztatu samochodowego :)
Mam nadzieję, że w miarę jasno wyjaśniłem mój problem i bardzo liczę na Waszą pomoc :)

betcie
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, 12:24
Re: Odległość od sąsiada

autor: betcie » 17 mar 2017, 9:15

Czy ta odległość nie jest gdzieś z góry ustalona?


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

Gotowe projekty domów

cron