Izolacja piwnicy od wewnątrz

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Kaiser
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 01 kwie 2011, 7:58
Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: Kaiser » 28 paź 2012, 16:19

Witam,
Przymierzam się do pogłębienia i zaizolowania piwnicy. Mieszkam w starym i przedwojennym domu, tak więc posadzka w piwnicy nie była izolowana w czasie budowy. Do teraz były tylko działania prewencyjne. W czasie kiedy w piwnicy pojawiała się woda, posadzka była izolowana środkami typu 'czarne mazidło' i zalewana kilku centymetrową warstwą betonu. Zajmował się tym mój ojciec jednakże misja 'remont' spadła na moje barki. Niestety nie jestem budowlańcem więc i nie posiadam specjalistycznej wiedzy na ten temat. Będę wdzięczny za porady i wskazówki jak się za to zabrać a przede wszystkim jakie środki są wskazane.

Pozdrawiam.

IWB
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: IWB » 04 lis 2012, 21:07

bierzesz się za najbardziej złożone prace w budownictwie dla niedoświadczonych może okazać się to klęską i poważnymi konsekwencjami.

pogłębienie piwnicy niesie za sobą ryzyko pęknięcia budynku, jesli nie masz badań geotechniczych nie ryzykuj bo nie wiesz na jakiej głębokości trafisz na zwierciadło wody podskórnej lub na kurzawkę.

Nie straszę cię ale uprzedzam o tym co możesz stracić - DOM !

wystarczy popełnić jeden błąd i żadne mazidła nie pomogą

poza tym sugeruję przeprowadzić badania na zawartość soli w posadzce i murze prościej będzie określić przyczynę tej wody i wilgoci. Zapraszam na naszą stronę http://www.iwb.waw.pl tam się możesz dowiedzieć o co kaman w tym wszystkim

IWB
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: IWB » 17 lis 2012, 9:50

najważniejszy to profesjonalny dobór systemu izolacyjnego i materiału danego producenta do uszkodzeń i stopnia zawilgocenia zasolenia i korozji chemicznej lub/i biologicznej

bez badania nie ma lekarstwa




Obrazek
to poglądowy przekrój wszystkich niezbędnych czynności

tek-pol
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2013, 20:43
Kontaktowanie:
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: tek-pol » 04 kwie 2013, 21:06

Odkopać do ławy fundamentowej, wyrównać i utwardzić podłoże. Chudziak- 500-700 mm. Dysperbitx2. Papa posadzkowa termozgrzewalna z wyłożeniem 300-400 mm naścianę. folia budowlana, styropian posadzkowy 80-100mm, folia budowlana i ostateczna wylewka-mixokret. Tak prawidłowo izoluje sie posadzki

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: MTW » 04 kwie 2013, 21:30

tek-pol pisze:Odkopać do ławy fundamentowej, wyrównać i utwardzić podłoże. Chudziak- 500-700 mm. Dysperbitx2. Papa posadzkowa termozgrzewalna z wyłożeniem 300-400 mm naścianę. folia budowlana, styropian posadzkowy 80-100mm, folia budowlana i ostateczna wylewka-mixokret. Tak prawidłowo izoluje sie posadzki


nie no gratuluję poczucia humoru
chudziak 50-70 cm to uczciwa warstwa trzeba przyznać
a te mazidło i papę to se Pan w prezencie weźmie :).
kolego takie zabawy to sobie nad gruntem można urządzać , a nie w piwnicach do których wdziera się woda.
słyszałem relację po wykonawczą serii takich zabiegów w jednym obiekcie z papą i ścianą oporową doszli do sufitu a woda i tak nad ścianą się wlewała .
nie ten materiał nie to miejsce - zdecydowanie

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: laik2304 » 05 kwie 2013, 11:21

Tek-pol chyba zapomniał dodać w ostatnim zdaniu "nie".
Dawid2304

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: Arinue » 08 mar 2016, 22:59

lepiej zatrudnij firme ktora zrobi to za ciebie bo nie jest to prosta sprawa a lepiej mieć wszystko zrobione na tip top. jak izolowałem piwnice to nająłem firme Hydroprofil, dobrzy fachowcy

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: Borysek11 » 06 wrz 2016, 20:10

My wykorzystywaliśmy do wykonania izolacji przeciwwodnej piwnicy Oxydtronu od Akma. Zaprawa działa cuda w zawilgoconej piwnicy zmiany nie do poznania. A wody i wilgoci już nie widać od dawna. Zmniejsza ona średnicę porów i jednocześnie zwiększa się ciśnienie płynów i gazów wewnątrz struktury, co chroni przed dalszym wnikaniem gazów, wody i elektrolitów. Robotę robi ogromną, aż sam się zdziwiłem i to nie pierwszy raz.

jandobry
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2016, 12:26
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: jandobry » 01 gru 2016, 12:40

A próbował ktoś izolację wewnętrzną od water block? Mają produkty do izolacji piwnic, ale też hydroizolacji tarasów czy balkonów. Wiosną właśnie odnawiałem balkon i kładłem od nich posadzkę fast floor. Od tamtej pory już problemów z wilgocią na balkonie nie widziałem.

Marek112
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 03 lis 2015, 8:37
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: Marek112 » 11 sty 2017, 14:40

Ja też izolowałem piwnicę water blockiem. Mają świetne produkty do zabezpieczania przed zawilgoceniem.
Marek112

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: adam_krakow » 19 sty 2017, 15:08

Mi w zeszlym roku zalalo piwnice w calej kamienicy. Wziąłem ekipe z hydroizolacje.pro. Osuszyli mi to ładnie, wyizolowali i zero wilgoci. Gdybym wiedzial ze tak szybko i sprawnie to pojdzie to juz dawno bym to zrobił.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Izolacja piwnicy od wewnątrz

autor: MTW » 31 sty 2017, 20:55

adam_krakow pisze:Mi w zeszlym roku zalalo piwnice w calej kamienicy. Wziąłem ekipe z hydroizolacje.pro. Osuszyli mi to ładnie, wyizolowali i zero wilgoci. Gdybym wiedzial ze tak szybko i sprawnie to pojdzie to juz dawno bym to zrobił.



adam_krakow pisze:Miałem podobny problem. Kamienica z okresu międzywojennego, nie remoontowana od dekad.. Znajomy mi polecił hydroizolacje.pro. Zrobili mi izolacje szybko i przyzwoicie. Za rok będę musiał wiząć się za remont drugiej kamienicy to na bank skorzystam z ich usług.




a coś poza sianiem spamu potrafisz ??????


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów