Nowoczesny dom opinie

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
fred77
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2016, 11:29
Nowoczesny dom opinie

autor: fred77 » 20 gru 2016, 23:27

Zastanawiam się nad zakupem takiego projektu.
http://z500.pl/projekt/4679/Zx146,nowoc ... etrze.html

Potrzebuję trochę zmian tzn zmienić garaż na pokój, wejście od północy i elwentualnie trochę pomniejszyć żeby całość wyszła nie większa niż 150m2.
Jak myślicie lepiej od podstaw indywidualny (jeśli tak to za ile prosze o propozycje) lub adaptacje istniejącego ,która pewnie będzie i tak kosztowała drugie tyle co projekt.
A może widzicie w tym projekcie jakieś wady, które dyskwalifikują wybudowanie go w naszym klimacie, bo i na takie opinie się natknąłem. Proszę o sugestie i doradztwo.

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: adam_krakow » 23 gru 2016, 14:03

My z żoną kupiliśmy gotowy projekt, długo poszukiwałam tego idealnegoi znalazlem
- domywzieleni.pl/projekt/latimona-3/ duzy ekskluzywny,ma niepowtarzalny
urok, idealny dla 4 osobowej rodziny, bardzo sie ciesze ze juz niedługo
rozpozynam budowego mojego wymarzonego domu.

DomenaDom
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 10:28
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: DomenaDom » 23 sty 2017, 14:46

A dlaczego projekt miałby się nie sprawdzić w naszym klimacie, możesz to sprecyzować z jakimi opiniami się spotkałeś? Poza tym tak generalnie może warto pomyśleć o mniejszym metrażu i poszukać innego projektu skoro całość ma nie przekroczyć 150m2?

gienek63
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2017, 9:07
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: gienek63 » 25 sty 2017, 9:20

ja już miałem kupić dom parterowy nowoczesny ST2-15 z DOM.PL ale niestety w Polsce przez MPZP nie każdy może taki dom postawić, teraz jestem skazany na jakiś dom z dachem dwuspadowym :twisted:

ogrodnik32
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2017, 9:19
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: ogrodnik32 » 30 sty 2017, 9:26

Może warto pomyśleć o znalezieniu architekta, który podjąłby się wykonania projektu domu w całości wg potrzeb i preferencji zamawiającego? Wprawdzie może jest to jednak ciut droższa inwestycja niż wybór gotowego projektu, jednakże zdecydowanie większa jest szansa, że będziemy zadowoleni z końcowego efektu. Razem z żoną mieliśmy podobny dylemat, szukaliśmy najlepszych dla nas opcji, wpadłem na takki artykuł: http://home7.pl/projekt-domu-gotowy-indywidualny/ i postanowiliśmy wybudować "dom marzeń". Wszystko jest już zatwierdzone i teraz czekamy aż wiosną rozpocznie się budowa naszego upragnionego "gniazdka". :D

car004
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2016, 7:37
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: car004 » 31 sty 2017, 12:56

Nie jestem zwolennikiem gotowych projektów, lepiej indywidualnie opracować projekt z architektem według swoich potrzeb, wtedy 100% zadowolenia.

JacekBudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:10
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: JacekBudowniczy » 31 sty 2017, 14:20

My kupiliśmy projekt domu jednorodzinnego nowoczesnego na http://lk-projekt.pl i kupiliśmy projekt domu o powierzchni 259m2, dom dwupiętrowy z pięcioma sypialniami.

LUKLAD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 15 cze 2012, 18:15
Lokalizacja: Mysłowice
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: LUKLAD » 07 kwie 2017, 13:24

ogrodnik32 pisze: ... wpadłem na takki artykuł: http://home7.pl/projekt-domu-gotowy-indywidualny/

jakieś bzdury w tym artykule ! jest np. napisane :
Gotowy projekt wyróżnia się znacznie mniejszymi kosztami inwestycji
- koszty inwestycji ( realizacji obiektu i zagospodarowania ) są stałe, bez względu na to, czy realizuje się obiekt wg "gotowej koncepcji projektowej", czy też wg Projektu Indywidualnego, z tą różnicą, że "gotowa koncepcja" wprowadza "gotowe rozwiązania" na które nie mamy już wpływu. Przy opracowywaniu Projektu Indywidualnego mamy wpływ na wszystko ! począwszy od dostosowania obiektu do konkretnej działki budowlanej, a skończywszy na doborze np. żródła ciepła ( poza formą obiektu i dedykowanymi, indywidualnymi rozwiązaniami użytkowymi )

Herigan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2017, 8:00
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: Herigan » 10 kwie 2017, 8:05

Teraz bardzo popularne są domy energooszczędne co raz więcej ludzi wybiera takie rozwiązanie. Taki nowoczesny energooszczędny dom jednak trochę kosztuje no i nie każdego na to stać, ale jestem pewny że w utrzymaniu jest dużo tańszy niż taki zwykły dom.

LUKLAD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 15 cze 2012, 18:15
Lokalizacja: Mysłowice
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: LUKLAD » 10 kwie 2017, 13:55

Herigan pisze:Teraz bardzo popularne są domy energooszczędne co raz więcej ludzi wybiera takie rozwiązanie. Taki nowoczesny energooszczędny dom jednak trochę kosztuje no i nie każdego na to stać, ale jestem pewny że w utrzymaniu jest dużo tańszy niż taki zwykły dom.


... to już nie jest kwestia "wyboru", tylko spełnienia podstawowych warunków wynikających z przepisów budowlanych, które narzucają energooszczędne rozwiązania projektowe dla nowo projektowanych obiektów. Dotyczy to zarówno formy obiektu, doświetlenia pomieszczeń, izolacji termicznej, braku mostków termicznych, szczelności ... po np. prawidłowy dobór instalacji wewnętrznych, wentylacji mechanicznej, rekuperacji, ...

LUKLAD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 15 cze 2012, 18:15
Lokalizacja: Mysłowice
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: LUKLAD » 12 kwie 2017, 19:49

karolkarol3 pisze: ... kupując gotowy projekt wszystko już jest i dużo dużo taniej wychodzi ...

- nic taniej nie wychodzi !!! wystarczy spojrzeć na ZAKRES tzw. "adaptacji" choćby tutaj :
Obowiązki architekta adaptującego
https://www.archon.pl/adaptacje-projektow-art-616
który pokrywa się mniej więcej z opracowaniem Projektu Budowlanego od podstaw.
- kupując "gotowiec" kupuje się pewien zamysł odbiegający od realiów konkretnej działki budowlanej.

... ale rozumiem Twoją pracę, ponieważ jak mantrę powtarzasz regułkę z odnośnikiem na jedyną słuszną stronę :D
- przypominam Ci tym samym, że
- 16 marca chciałeś kupić projekt "ARN Irys CE (DOM RS1-64)"
- 7 kwietnia kupiłeś "ostatnio" projekt "Dom przy pastelowej 6"
- a 11 kwietnia spodobał Ci się DOM KT2-75 "Ale jeszcze się zastanawiamy"
... zdecyduj się co piszesz :D :D :D , albo uporządkuj chociaż te wpisy

charjagt
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:40
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: charjagt » 19 kwie 2017, 13:50

Piękny dom, wygląda super :)

DomyHybrydowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2017, 6:08
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: DomyHybrydowe » 22 maja 2017, 8:30

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o nowoczesny i zarazem ekologiczny dom, to moim zdaniem warto zainteresować się również domami hybrydowymi, Na pewno już o nich słyszeliście i takie rozwiązanie zapewnia wiele korzyści.

basiabuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2017, 12:01
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: basiabuk » 27 maja 2017, 8:33

Jeśli domy nowoczesne to na pewno godna polecenia jest firma dom.pl
Mają tam super projekty:

Pozdrawiam
B.

Andryk80
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2017, 8:57
Re: Nowoczesny dom opinie

autor: Andryk80 » 29 cze 2017, 10:09

Projekt domu wygląda świetnie, uważam, że w naszym klimacie powinien dać radę. Powodzenia!


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów