Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

stolarz4
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:21
Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: stolarz4 » 11 wrz 2009, 18:27

Witam.

Planuję postawienie namiotu magazynowego i w związku z tym nie wiem czy potrzebne są jakies pozwolenia budowlane czy coś takiego. Kiedyś słyszałem, że zgłasza się tylko do Urzędu postawienie namiotu i tyle, ale nie wiem czy to prawda.
Proszę o pomoc w tej sprawie. Z góry wielkie dzięki.

Przemek

autor: Przemek » 15 wrz 2009, 9:16

nie sa potrzebne

-Krzych-
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2009, 13:25
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: -Krzych- » 26 wrz 2009, 19:52

Zgłoszenie w przypadku ustawienia namiotu na 120 dni. Na dłużej - pozwolenie na budowę. W dodatku jak ma to być magazyn, to dojdzie nawet konieczność uzyskania pozwolenia na użytkowanie, bo wchodzimy w odpowiednią kategorię obiektu. Nie ma znaczenia że to namiot, że nietrwale związany z gruntem i że ze "szmaty", a nie murowany. Jedyna furtka - to przy powierzchni zabudowy do 25 m2 i funkcji budynku gospodarczego - można go postawić na zgłoszenie.

Przemek
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: Przemek » 06 paź 2009, 12:04

konstrukcje nie podpiwniczone czyli nie stale nie wymagaja pozwoleń

fotoarchitektura AG
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:26
Lokalizacja: Poznań
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: fotoarchitektura AG » 13 paź 2009, 21:58

sama wydaje warunki zabudowy na hale namiotowe magazynowo handlowe ;-)

TYMCZASOWE do 120 dni - zatem z własnego doświadczenia wiem, że trzeba.
Nie wszystkie konstrukcje są przecież podpiwniczone drogi przedmówco !

wlodekx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2010, 20:25
Lokalizacja: małopolska
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: wlodekx » 02 wrz 2010, 20:35

Witam ,

Mam pytanie . Czy taką hale nalezy zgodnie z prawem po 120 dniach rozebrać ?, czy nalezy ją przesunąć /przestawić w inne miejsce bez koniecznosci rozbierania( niektórzy mówią ze to wystarczy ) ..Czy na firmę należy mieć dodatkowo dokumenty ze strazy i BHP ?

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: oleyu » 06 wrz 2010, 11:46

Trzeba zgłoszenie jak do 120 dni. Pan Krzych ma racje

wlodekx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2010, 20:25
Lokalizacja: małopolska
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: wlodekx » 06 wrz 2010, 19:23

dziękuje za odpowidź..

bicurka
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 06 lis 2013, 14:55
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: bicurka » 07 lis 2013, 8:26

Witam,
widzę że temat trochę stary ale powiem z własnego doświadczenia. Jestem po inżynierii budowlanej, na wykładach uczyli nas że jeżeli nie ma wylewki bądź terenu podpiwniczonego to nie trzeba żadnego pozwolenia na budowę. Wynika to z faktu, iż nasz magazyn każdego dnia możemy przestawić choćby o 1cm i już jest w innym miejscu. Jeżeli chodzi o BHP i ppoż to można sobie wykonać opinię.

Sama pracuję teraz w firmie która zajmuje się sprzedażą i montażem takich właśnie hal namiotowych. Dla zainteresowanych podaje linka do strony.
http://dascompany.pl/namioty-i-szklarni ... agazynowe/

dascompany
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:47
Lokalizacja: Trzebinia
Kontaktowanie:
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: dascompany » 11 mar 2014, 10:50

Zapraszam serdecznie na naszą stronę www.dascompany.pl od niedawna posiadamy wiele promocji na namioty magazynowe oraz imprezowe handlowe. Posiadają one nowe rozwiązania technologiczne dzięki czemu namioty stały się jeszcze bardziej wytrzymałe i funkcjonalne.

Piotr88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:23
Lokalizacja: Luboń
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: Piotr88 » 05 lis 2014, 14:32

Jeśli ktoś byłby zainteresowany namiotami magazynowymi to polecam firmę, w której pracuję. Gwarantujemy pomoc nie tylko w tworzeniu i montowaniu namiotów. Dbamy również, aby klient był dobrze poinformowany o wszystkich pozwoleniach jakie musi posiadać. :) Na naszej stronie znajdziecie wiele informacji dotyczących poszczególnych namiotów, zapraszam!

nambud
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2015, 11:33
Kontaktowanie:
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: nambud » 11 mar 2015, 11:35

Ja mogę polecić firmę http://www.budostal.eu korzystałem z ich usług jeżeli chodzi o namioty halowe i byłem bardzo zadowolony.

miracle
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:42
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: miracle » 07 lip 2016, 13:03

Tak jak pisali przedmówcy, wystarczy zgłoszenie budowlane (ważne 120 dni). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z firmą Das Company, tutaj znajdziesz do nich namiary: http://dascompany.com/ Zajmują się sprzedażą tego typu namiotów, także są świetnie zorientowani w tej kwestii.

Mocek2016
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2016, 10:25
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: Mocek2016 » 28 gru 2016, 14:09

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś było potrzebne zgłoszenie budowlane. Nam taki namiot Protan Elmark postawił w kilka tygodni, nawet nie zauważyłem kiedy ten czas minął. Namiot stoi i spełnia swoje funkcję doskonale.

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Namiot magazynowy - czy potrzebne są jakieś pozwolenia?

autor: kordoba » 29 sty 2017, 17:09

Ja niestety nie znam się na tym za bardzo ale mogę Ci polecić firmę Super Namioty, oni się specjalizują w takich tematach: http://krajowy.biz/firma,supernamiotycompl. Myślę, że śmiało możesz się z nimi skontaktować i zapytać, co o tym sądzą. Kto pyta nie błądzi przecież :)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów