Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ropek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:31
Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: ropek1 » 31 mar 2011, 22:37

Witam,

Mam do Państwa pytanie w temacie, w którym jestem laikiem...

Ostatnio zauważyłem, że w łazience o różnych porach (najczęściej wcześnie rano lub późno wieczorem) z odpływu liniowego prysznica wydobywa się dosyć nieprzyjemny zapach ...

Co ciekawe - w ciągu dnia zapach ten znika, a czasami nie występuje w ogóle ...

Zastanawiam się co może być problemem i czy jest jakiś prosty sposób na pozbycie się go?

Od czego powinienem zacząć?

Z góry dzięki za pomoc!

Melting_SA
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: Melting_SA » 31 mar 2011, 22:45

wentylacja z kanalizy i ciśnienie powietrza często to powoduje. Każde odwodnienie ma syfon więc powinien blokować to - stawiam na komin wentylacyjny być może jest za nisko obsadzony wywietrznik.

ropek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:31
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: ropek1 » 01 kwie 2011, 9:38

To chyba nie komin ... w drugiej łazience, gdzie jest to samo odwodnienie liniowe problem nie występuje ...

Może to kwestia syfonu? Zepsuł się?

Melting_SA
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: Melting_SA » 01 kwie 2011, 9:51

tam nie ma co się popsuć ale cofa z rury zapach więc coś ma nie tak zrobione. Jeśli możesz to rozkręć go i postaraj się podnieść na maxa rurę odpływową tak samo masz syfon przy zlewie zrobiony.

ropek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2011, 22:31
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: ropek1 » 01 kwie 2011, 15:42

kurde...nie do końca wiem co masz na myśli pisząc "postaraj się podnieść na maxa rurę odpływową" ... cały odpływ jest wmontowany w posadzkę,, a jedyne co mogę podnieść to tuleję rewizyjną w syfonie ...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: Bolas » 24 kwie 2011, 6:08

Proszę spróbować w łazience wlać do każdego urządzenia podłączonego do kanalizacji jednocześnie wiadro wody. Jeżeli w ostatniej fazie zacznie bulgotać z syfonów oznacza to że kanalizacja nie ma podłączenia do napowietrzacza lub odpowietrznika instalacji które to niwelują powstawania zbyt dużego podciśnienia w kanalizacji. Byłą mowa o tym w innym temacie.
Co do odpływów liniowych to widziałem kilka razy źle poskładany syfon a raczej pozbawiony głównych części.

ikorzinska
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2017, 9:58
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: ikorzinska » 27 sty 2017, 10:26

W mojej łazience z odpływu liniowego wieje zimny, śmierdzący wiatr. Nawet minutę po spłukaniu dużej ilości wody. Obok jest umywalka i w niej rzeczywiście słychać bulgotanie pod konies spłukiwania prysznica.
To jest łazienka po dużych przeróbkach hydraulicznych, Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale hydraulik chyba przebijał się do szachtu, co z tego co czytam nie jest legalne...

Gość jest ponoć mistrzem hydrauliki, współpracującym od 8 lat z moją architekt wnętrz i bardzo przez nią polecanym, a w innej łazience spowodował mi zalanie podposadzkowe, które próbował ukryć.... woda sie wlała pod posadzkę w całym mieszkaniu.

Smród w łazience z odpływem liniowym jest nie do wytrzymania. Wieje z nigo konkretnie. Taki sam odpływ kupił znajomy i u niego wszystko gra.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: Interno » 27 sty 2017, 10:59

Należy ustalić czy odpływ ma prawidłowo wykonany syfon, czy inne urządzenia nie powodują podciśnienia, które opróżniałoby wodę z syfonu odpływu liniowego oraz sprawdzić prawidłowe działanie odpowietrzenia pionu kanalizacyjnego.

ikorzinska
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2017, 9:58
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: ikorzinska » 27 sty 2017, 18:09

Czy "inne urządzenia" to np. umywalka i WC, czy chodzi o coś jeszcze innego?
Wiem, że zanim zaczął się remont, smrodu w tej łazience nie było. Zakładam, że wszelkie odpowietrzacze montuje deweloper, więc już jakieś tam są i działały prawidłowo.
Może warto zapytać sąsiadów, czy u nich też śmierdzi? Moje mieszkanie jest na parterze, jedynych sąsiadów mam nad sobą.

pio7
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:00
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: pio7 » 13 lut 2018, 21:31

U mnie podobnie było (w sumie jeszcze jest). Żałuję że mnie naszło na odpływ liniowy.
W kanalizie masz nadciśnienie a w syfonie najmniejszy opór i nic z tym nie zrobisz.
Ja planuje u siebie rozkuć podłogę i dać drugi syfon lub konkretne kolanko, jak w umywalce.

Roman_Tychy
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 14 gru 2017, 13:15
Re: Przykry zapach z odwodnienia liniowego w łazience ...

autor: Roman_Tychy » 20 lut 2018, 12:35

lepiej dolać sporą ilość wody i sprawdzić po prostu jaki jest satn rur kanalizacyjnych i kratek ściekowych - w tym przypadku odwodnień łazienkowych ...najlepiej zamówić chyba nowe i dobrej jakości - .Najlepiej zamówić dobre kratki ściekowe - KMB Steel Product - oni produkują najlepsze produkty ze stali nierdzewnej w Europie i w najlepszej cenie!. http://kmb-steelproduct.eu/ naprawdę KMB steel Product produkuje tak dobrze że nie ma żadnych reklamacji nawet u innych którzy stosowali ich włazy i kratki ściekowe. Ja teraz bede zamawiał u nich jeszcze nie tylko kratki ściekowe - wpusty podłogowe ale też odwodnienia liniowe - kanały rynnowe. http://kmb-steelproduct.eu/kanaly_rynnowe.html a takie kratki ściekowe brałem ostatnio http://kmb-steelproduct.eu/wpusty.html Warto u nich zamawiać bo też zawsze są terminowi i nie ma z nimi żadnego problemu ani natury że tak powiem personalnej (są spokojni i pozywtywnie nastawieni ) ani natury technicznej ( są profesjonalni) Ale najlepiej kontaktować się z Panem Maciejem , bo raz dodzwoniłem się do kogoś innego przez przypadek i się okazało że to nie do niebieskiego KMB a jakiejs innej podobnej buraczkowej firmy... Polecam KMB steel Product http://kmb-steelproduct.eu/ :D


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów