Izolacja fundamentów

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Izolacja fundamentów

autor: seba676 » 25 sty 2017, 22:01

A sprawdzałeś może ofertę WaterBlock oni maja porządne hydroizolacje m.in WB Duo Flex super elastyczna, nie powoduje karbonizacji betonu i korozji elementów stalowych. Dodatkowo dzięki dyfuzji pozwala odparować resztki wilgoci. Można zamówić ją od razu u nich w dużo lepszych cenach.

saganek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:18
Re: Izolacja fundamentów

autor: saganek » 17 gru 2017, 17:11

Moim zdaniem bardzo dobrze się nadają po prostu płyty XPS. Trzeba zrozumieć, że ocieplenie fundamentów to podstawa, więc stosowanie jakiegoś taniego materiału według mnie mija się z celem. U mnie są dane właśnie płyty z Plastics. Dom ma ze 3 lata, wiem że może to mało, aby ocenić skuteczność izoalcji, ale z użytkowaniem domu nie ma w ogóle żadnych kłopotów, co widać chociażby po stanie (dobrym) piwnic.
always the sun

Piterer
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2018, 17:54
Re: Izolacja fundamentów

autor: Piterer » 06 sty 2018, 18:44

też miałem problem z wilgocią na bloczkach betonowych i użyłem chemii, która penetrowała po ok. tygodniu wewnątrz betonu i uszczelniała go. Na prawde ciekawy temat. Polecam.

Adam6699
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 28 mar 2018, 12:13
Re: Izolacja fundamentów

autor: Adam6699 » 05 kwie 2018, 12:48

http://www.eco-gigant.pl/sposoby-na-izolowanie-fundamentow/ znalazłem fajny artykuł na temat izolowania fundamentów, polecam Wam go

Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: Izolacja fundamentów

autor: Kriss9 » 25 mar 2019, 14:55

Ja się zdecydowałem na hydroizolację fundamentów za pomocą płynnej gumy od Termil-a. Szybka obsługa, wyjątkowo sprawnie im to poszło. Metoda jest natryskowa także faktycznie można zaoszczędzić na czasie. Guma wnika w najmniejsze zakamarki, nie zostawia jakiś wolnych przestrzeni. Na stronie termil-hydroizolacje.pl masz wyjaśnione krok po kroku jak wygląda metoda w praktyce.

erzecznikkt
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 15 lip 2014, 14:08
Re: Izolacja fundamentów

autor: erzecznikkt » 24 maja 2019, 8:34

Skuteczne zabezpieczenie fundamentu przed wilgocią to nie wszystko. Należy także ograniczyć straty energii cieplnej przez ten element, zabezpieczając go odpowiednio dobraną warstwą termoizolacji w postaci wytrzymałego, hydrofobowego styropianu EPS o jak najlepszym parametrze lambda. Teraz w ofercie Knauf Therm można znaleźć grafitowy styropian Knauf Therm Expert Hydro o najlepszym współczynniku 0,031 W/mK, który jest dostępny w grubościach 10, 12, 15 i 18 cm. Pozwala to na wybranie odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Izolacja fundamentów

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 maja 2019, 12:37

erzecznikkt pisze:Skuteczne zabezpieczenie fundamentu przed wilgocią to nie wszystko. Należy także ograniczyć straty energii cieplnej przez ten element, zabezpieczając go odpowiednio dobraną warstwą termoizolacji w postaci wytrzymałego, hydrofobowego styropianu EPS o jak najlepszym parametrze lambda. Teraz w ofercie Knauf Therm można znaleźć grafitowy styropian Knauf Therm Expert Hydro o najlepszym współczynniku 0,031 W/mK, który jest dostępny w grubościach 10, 12, 15 i 18 cm. Pozwala to na wybranie odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb.

Warto przy tym znać podstawy. Izolację termiczną daje się pomiedzy tym co chcemy ogrzewać a tym czego ogrzewanie nie ma sensu. Przypominam o tym, wciąż jest na budowach cała masa szkodników, co naklejają styropian na zewnątrz.
trzeba jeszcze pamiętać, że nie wolno smarować fundamentu dysperbitem, bo woda nie wyjdzie.
Załączniki
listwa.jpg
listwa.jpg (10.25 KiB) Przejrzano 4932 razy
Folia kubełkowa.jpg
Folia kubełkowa.jpg (4.37 KiB) Przejrzano 4932 razy
20768089_1153229681444735_3975603969987371935_n.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

denvi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 313
Rejestracja: 18 paź 2018, 9:08
Re: Izolacja fundamentów

autor: denvi » 29 maja 2019, 7:52

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Warto przy tym znać podstawy.

Warto pomyśleć.
Obrazek
Jak będzie izolowana ściana od fundamentu?
Fajnie to bedzie przemarzać. Punkt rosy wypadnie gdzieś wewnątrz przy podłodze. Udanej uprawy pieczarek życzę.
Nie chcesz izolować fundamentów, zbuduj klasycznego "kanadyjczyka" z crawl space i izoluj tylko strop.
Obrazek

mirondbs
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:17
Kontaktowanie:
Re: Izolacja fundamentów

autor: mirondbs » 23 lip 2019, 14:07

Akurat jeżeli chodzi o fundamenty, to nie ma co bawić się w oszczędzanie. Powinny być solidne postawione, zaizolowane i tyle, porządnymi metodami, a nie jakimiś "innowacyjnymi" metodami przez "specjalistów". A potem zdziwienie, że wilgoć w domu i ciągnie od podłoża. Najlepiej znaleźć jakąś ekipę, która zrobi izolację pionową i poziomą, żeby te fundamenty były z każdej strony zabezpieczone i będzie spokój na lata. Od siebie poleciłbym ci Stylbud z Wrocławia .U mnie ocieplali cały dom od samego dołu wraz z fundamentami do ścian no i zrobili jeszcze elewację. Było widać, że wiedzą co robią i nie używali jakichś tanich materiałów.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 10:29 przez mirondbs, łącznie zmieniany 1 raz.

nieZadlużony
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 30 maja 2016, 9:22
Re: Izolacja fundamentów

autor: nieZadlużony » 26 lip 2019, 11:43

Izolacja fundamentów to naprawdę bardzo ważna kwestia, więc dobrze, że tak rozlegle poruszacie ten temat. Jeśli o mnie chodzi to od lat współpracuje w tej kwestii z firmą: Suez. Mają oni wieloletnie doświadczenie i w każdej sytuacji mogę liczyć na ich porady i czujne oko. Jeżeli zdecydujecie się właśnie na ich usługi to gwarantuję, że będziecie zadowoleni ;)

verul
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2019, 22:47
Re: Izolacja fundamentów

autor: verul » 21 wrz 2019, 15:40

Witam,

będę budował garaż wolnostojący nie ogrzewany i nie ocieplany. Konstrukcja na ławach fundamentowych na których będzie ok 5 warstw bloczków na ścianę fundamentowa. Na niej drewniana konstrukcja wiązarowa wykończona od zewnątrz i na dachu płytami obornickimi. Podłoga to płyta na gruncie.

Tyle wstępem. Teraz pytanie: co z izolacjami przeciw wilgociowymi? Czy jest sens układać poziomą izolację na ławach pod ścianami? Czy robić izolację pionową? Czy konieczna jest pozioma izolacja na ścianach fundamentowych? Na cieple w garażu mi nie zależy. Jedynie ważna jest dla mnie trwałość.

I jeżeli robić izolacje to jakie? Pozioma pod ścianami folia albo papa na lepiku jak dostanę papę 40 cm szeroką. A pionowe? Z obu stron, z jednej? Dysperbit? Coś innego? Ogólnie wolałbym jak najmniej roboty i kosztów ale też nie chcę fuszerki sobie fundować zwłaszcza że łatwiej zrobić teraz już później naprawiać.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Izolacja fundamentów

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 wrz 2019, 10:27

Stare domy stoją wiele lat bo nikt im nie robił izolacji poziomej i pionowej, tylko kamienny fundament. Zalepikowany fundament wody nie wypuści
Załączniki
Dom Szweczyk (3).JPG
HVAC - najtańszy komfort.

jonatan.baran
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 mar 2018, 14:02
Re: Izolacja fundamentów

autor: jonatan.baran » 10 gru 2019, 12:56

Jeżeli szukasz Dysperbitu to polecam ten dysperbit bit plus nieźle kryje jest bardzo gęsty, wiem że ogólnie Dysperbit to nie jest najmocniejsza hydroizolacja ale jeśli już wybierać i się na niego decydować to wybrałbym ten

curl
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2020, 9:50
Re: Izolacja fundamentów

autor: curl » 30 sty 2020, 9:59

Witam Państwa

Mam pytanko odnośnie owego zjawiska, które pojawiło się u nas na budowie:

Stan surowy zamknięty:

Zamieszczam zdjęcie obecnego stanu: Pod folią budowlaną ( wewnątrz budynku ) zbiera się woda/ skrapla.

Obrazek

Czy jest to błąd w sztuce budowlanej przy ocieplaniu fundamentów z zewnątrz?

* spotkanie z kierownikiem mamy w weekend i zobaczytmy co on na to powie.

ps. dziękujemy za sugestie i opinie Państwa.

Nagiet17
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 kwie 2020, 9:40
Re: Izolacja fundamentów

autor: Nagiet17 » 24 kwie 2020, 14:28

Z tego co ja wiem to podobno oferta firmy termil hydroizolacje zakłada wykorzystywanie do izolacji wodnej gumy w płynie. Jak to się w praktyce sprawdzi to będzie można oczekiwać, że dowiemy się po jakimś czasie, gdy to rozwiązanie faktycznie będzie już przetestowane przez panujące warunki.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 12 gości

Gotowe projekty domów