Trudny wybór materiału na ściany nośne

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

cugi253
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2016, 19:37
Trudny wybór materiału na ściany nośne

autor: cugi253 » 03 sty 2017, 17:09

Witam, stoje przed wyborem materiału na sciany nośne. Cały czas skłaniałem się ku silce, ale po rozpatrzeniu kosztów nie wychodzi ona wcale tak tanio jak to jest zachwalane. Dostałem oferte : Porotherm P+W 25  4,85 zł netto/ szt  zużycie 10,7 szt/m^2 (paleta - 72 szt), klej w cenie
Cena Silikat Silki E24 3,90 zł netto / szt  zużycie 15 szt /m^2 ( paleta - 45 szt)

Wiec nie dość ze ma dużo większe zużycie to będę musiał przywieźć nie 2 samochody tylko 4. Bo na samochód mieści się 10 palet.

Moimi jedynymi kryteriami- łatwość kotwienia kołków rozporowych oraz łatwość budowy ( ściany będę budował sam)
Izolacyjnośc cieplna jest pomijalna bo i tak przyjdzie 20 cm styropianu. Ytong pomijam w rozważaniach bo ciężkie przedmioty ciężko wieszać, jest miekki i kruchy i nasiąkliwy, co przy samodzielnej budowie może być problemem. Co radzicie?

Dom który ma powstać to " Dom w Kansas" 107m2 uzytkowej

marcineke
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2017, 22:28
Re: Trudny wybór materiału na ściany nośne

autor: marcineke » 22 sty 2017, 22:36

Witam
No to wreszcie znalazłem kogoś kto buduje taki sam dom jak mój.
Pracuje na dużym składzie budowlanym i będę budował z silikatów ale jeszcze nie wiem czy 18 czy 24.
Skąd jesteś???
Ceramikę masz w strasznie wysokiej cenie, 25 nie powinna iść na ściany ale jak się upierasz to w mojej okolicy Leierowski Thermopor kupić można po 3,8 brutto z hds-em a 30 po 3,30.
Chętnie wymienię jakiekolwiek doświadczenia dotyczące tego projektu.

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Re: Trudny wybór materiału na ściany nośne

autor: pimpus » 24 sty 2017, 22:55

Porotherm będzie miał też tańszy transport, bo jest lżejszy niż silikat. Wejdą bodaj dwie palety więcej na auto za jednym zamachem (oczywiście pod warunkiem, że się na auto zmieści :) Ogólnie uważam, że ceramika to rozsądniejszy wybór - też pod kątem parametrów użytkowych i łatwości murowania!

Ignacy89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 25 mar 2016, 15:08
Re: Trudny wybór materiału na ściany nośne

autor: Ignacy89 » 26 sty 2017, 9:07

No też sie zgadzam z kolegą ze ceramika będzie chyba najlepszym, najbardziej ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem.

marcineke
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2017, 22:28
Re: Trudny wybór materiału na ściany nośne

autor: marcineke » 12 mar 2017, 12:27

Podajcie mi jakiekolwiek powody aby wybrać ceramikę.
Nie widzę żadnych plusów a za to ogrom minusów.
Najważniejsze wady:
-kruchość
-trzeba robić zaprawę(jeśli dryfix to wady nie ma ale cena zabija a to ogromny minus)
-trzeba robić grube tynki (a pod płytki przy BK czy silikacie nie trzeba)
-równie ciężki co silikatów więc transport wychodzi podobnie
-głupcy robią z 25 a to tylko same problemy z uwagi na odwrotne ułożenie komór.
-i tak trzeba przykryć to izolacją a na ceramikę wejdzie więcej kleju
- cięcie czy wiercenie tu nie jest różowo
Dla tego buduje z silikatów bo mam.twardy materiał, więcej miejsca w środku (30 cm ściana plus 2 tynk wobec 18 cm silikat plus 0,5 cm tynku zyskuje 14 cm na jednej ścianie)
Ps Handluje ścianami i 70% sprzedaje ceramiki , 25 % BK i 5 % silikatów.
Jak ktoś chce ceramikę to jego problem po prostu mu sprzedaje i niech się potem martwi ja będą problemy.Już mi się nie chce tłumaczyć klientom co jest dobre bo i tak kupują ceramikę.

olechowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:50
Re: Trudny wybór materiału na ściany nośne

autor: olechowska » 25 wrz 2018, 18:34

A czy można zrobić ściany nośne z cegieł klinkierowych?

Zostało nam troche cegieł klinkierowych i szukamy sposobu na ich wykorzystanie ;)


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów