Jak oszczędzać energię?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: szari » 18 lis 2016, 11:16

xander119 pisze:To akurat wydawało mi się oczywiste. Co ciekawe śledząc dyskusje z innymi jego profilami , schizofrenik sam na siebie naskakuje a potem udaje że dał sobie sam wytłumaczyć "dla czego nie opłaca się grzać węglem i gazem nawet jakby był za darmo" i prosi o więcej info na temat grzania prundem, pompami itp.. No typowa ustawka, ale przez chwilę nawet myślałem że ludzie faktycznie są tak głupi żeby go słuchać. A jednak okazuje się że nie. Szkoda tylko że daliśmy się wciągnąć w tą żenującą sytuację. Ja już na jego dywagacje nie odpowiadam bo musiał bym udawać że nie wiem o jego przekrętach a tak się nie da. Także dla mnie ten majster jest skończonym tematem. Chcecie bawcie się dalej. Zaraz i tak dostanę banana za to że obiecałem że będę trzymał język za zębami a otworzyłem ryja. Narejro!

A coś na potwierdzenie tej teorii doczekamy się jakiegoś scrna?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: xander119 » 19 lis 2016, 14:24

W poniedziałek-wtorek podeślę na maila skrina bo na domowym komputrze przy otwieraniu windows mnie si wiesza.

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: żann » 22 lis 2016, 17:09

U mnie odpowiedź jest prosta, po prostu powymienialiśmy całe oświetlenie na te z activejet i rachunki spadły prawie o połowę

ulik
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 27 cze 2011, 17:57
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: ulik » 10 gru 2016, 13:09

I to mi sie podoba :) My tez zrobiliśmy to samo jednak co marka to marka :)

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Konsultant Viessmann » 24 gru 2016, 8:17

Witam !

Co zrobić by oszczędzać energię ? Przede wszystkim sprawdź czy nie masz zapowietrzonych grzejników, skontroluj izolację okien i drzwi (szczelność fug), zainstaluj zawory termostatyczne na grzejnikach (jeśli takich nie posiadasz) oraz sprawdź izolację system rur ogrzewania (szczególnie w pomieszczeniach nieogrzewanych).

Więcej przykładów oraz porad jak oszczędzać energię możesz przeczytać [więcej informacji poprzez PW].

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: bachus » 25 gru 2016, 15:00

Konsultant Viessmann pisze:Witam !

Co zrobić by oszczędzać energię

A niby co to jest kompensacja hydrauliczna?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Konsultant Viessmann » 03 sty 2017, 19:13

bachus pisze:
Konsultant Viessmann pisze:Witam !

Co zrobić by oszczędzać energię

A niby co to jest kompensacja hydrauliczna?


Witam ponownie !

Na wkładce termostatycznej grzejnika ustalasz sobie wstępny przepływ przez grzejnik (opór przepływu na nim). Każdy grzejnik powinien być wstępnie ustawiony co określa się mianem równoważenia hydraulicznego. A cała zabawa polega na tym, że każdy z grzejników po ustawieniu wstępnym miał ten sam opór niezależnie od odległości od źródła ciepła (kotła) przez co każdym z nich będzie się równocześnie nagrzewał.

Gdybyś był zainteresowany jak to wygląda, znalazłem [więcej informacji poprzez PW] IM automatycznego zestawu uzupełniającego do kompensacji hydraulicznej.

Pozdrawiam !

Bobbyy82
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:20
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Bobbyy82 » 04 sty 2017, 12:30

W temacie ogrzewania i energooszczędności, istotne znaczenie ma wybór armatury grzewczej, w tym głowic termostatycznych. Takie głowice powinny uwzględniać zyski ciepła, które pochodzą z takich źródeł jak oświetlenie czy nasłonecznienie. Ja wybrałem produkty marki Vario Term, to bardzo dobry producent armatury grzejnikowej.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 sty 2017, 12:48

Bobbyy82 pisze:W temacie ogrzewania i energooszczędności, istotne znaczenie ma wybór armatury grzewczej, w tym głowic termostatycznych. Takie głowice powinny uwzględniać zyski ciepła, które pochodzą z takich źródeł jak oświetlenie czy nasłonecznienie. Ja wybrałem produkty marki Vario Term, to bardzo dobry producent armatury grzejnikowej.
Pan Sobie wyobrazi, że są jeszcze "fachowcy" co nie rozróżniają zaworów od termozaworów i głowice termostatyczne umieszczają tak jak zawory w górnej części grzejnika zamiast na dole. Takim tumanom, ciężko jest wytłumaczyć, dlaczego grzejników konwekcyjnych nie montuje się pod oknami, dlaczego drabinki i grzejniki konwekcyjne nie nadają się do łazienek. Są jeszcze w XXI wieku tumany, co twierdzą, że "zimno wchodzi" !
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: xander119 » 04 sty 2017, 12:51

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Są jeszcze w XXI wieku tumany, co twierdzą, że "zimno wchodzi" !



Tomasz_Brzeczkowski pisze: Zapewne jakiś niedouczony zainstalował Panu dziury w stropach, którymi wyrzuca Pan ciepłe, ogrzane przez Pana powietrze, a dziurami w ścianie (np. nawiewnik, mikroszczelina) wchodzi zimne powietrze do pokoi.

Jebłem, leżę i nie ruszam si. Samozaoranie level jęczu.

Henrikh
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2017, 13:44
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Henrikh » 04 sty 2017, 13:53

Ja to na przykład zawsze wyłączam telewizor i inne urządzenia elektroniczne na noc . Może oszczędność nie jest duża ale gdyby wziąć pod uwagę cały rok to uzbierała by się niezła sumka

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: PawełNM » 20 sty 2017, 14:32

Faktycznie czasem dzięki takim na pozór mało znaczącym czynnościom, możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Na pewno może przydać się także lektura takiego artykułu na temat oszczędzania https://pl.getbucks.com/blog/jak-oszczedzac-na-rachunkach-praktyczne-porady-terminowosc-i-pozyczka-przez-internet/ . Warto wprowadzić w życie zawarte w nim porady, bo w końcu nikt z nas nie lubi płacić wysokich rachunków.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: bachus » 21 sty 2017, 10:05

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Są jeszcze w XXI wieku tumany, co twierdzą, że "zimno wchodzi" !

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Zapewne jakiś niedouczony zainstalował Panu dziury w stropach, którymi wyrzuca Pan ciepłe, ogrzane przez Pana powietrze, a dziurami w ścianie (np. nawiewnik, mikroszczelina) [b]wchodzi zimne powietrze[/b] do pokoi.

Wychodzi na to, że napisał to tuman sam o sobie
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Dariusz46
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2017, 7:08
Jak oszczędzać energię?

autor: Dariusz46 » 03 kwie 2018, 12:49

Najlepiej w tym celu zainwestować w urządzenia energooszczędne i optymalną przepustowość domowej sieci. Ewentualne poprawki w montażu lub wymianę instalacji można zlecić jakiejś firmie np. http://solidneinstalacje.pl/

Marek.Rozacki
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:30
Re: Jak oszczędzać energię?

autor: Marek.Rozacki » 03 kwie 2018, 13:31

My oszczędzamy energie w taki sposób, że kupujemy żarówki ledowe. Jestem zdania, że one na prawdę dają oszczędności.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów