Brudne ściany

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Filip13
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2017, 5:29
Brudne ściany

autor: Filip13 » 12 sty 2017, 6:01

Mam problem z osmolonymi brudnymi ścianami na parterze i na piętrze domu . Dom jest nie ocieplony jeszcze a położone tynki po szpachlowane pomalowane ,dom jest nie zamieszkany ale ogrzewany jest, ponieważ nie ma mnie w kraju i ojciec dogląda . Dom jest ogrzewany piecem defro na pellet co kilka dni jest wietrzone . Na ściance kolankowej widać jak by ściany chyba ostatnio przemarzły, bo widać ciemniejsze miejsca gdzie wieniec był lany. Czy z tym osmoleniem zrobić coś można czy to normalane że tak ściany są zabrudzone ? Popadam w paranoje może te osmolone ściany są przez nieszczelny komin . Komin wymurowany z cegły bez wkładu , wiem głupota dałem się namówić ojcu bo kiedyś z cegły się robiło ma tak u siebie itd. Ostatnio weszli montować gniazdka włączniki i chciałem malować ostatni raz wszystko i się wprowadzać, kuchnia zamontowna wszystko praktycznie zrobione i takie cuda się dzieją . Na dole podłogówka na całym parterze jest tylko u góry grzejniki prosze o rade co z tym zrobić czy to od grzejnika jest czy może jednak od komina a może wilgoć albo jeszcze inna przyczyna .

Ps Witam wszystkich i przepraszam że się nie przywitałem ale nie mogę znaleźć tego działu .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zenon
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:55
Re: Brudne ściany

autor: Zenon » 20 sty 2017, 17:42

Takie usterki to nie usterki. W mojej ocenie podstawową przyczyną jest nieocieplenie domu, z tym że nad grzejnikami ciemne chmurki mogą powstawać niezależnie od ocieplenia. Poza tym związku z kominem nie widzę.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Brudne ściany

autor: Interno » 20 sty 2017, 21:18

Normalna cyrkulacja powietrza, na na zimniejszych elementach osiada para wodna wraz z zanieczyszczeniami/kurzem , woda odparuje kurz pozostaje.
Najtrudniej utrzymać w czystości nie użytkowane pomieszczenia.


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 19 gości

Gotowe projekty domów