Podłogówka i piec?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

czupacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2008, 0:37
Lokalizacja: Żary
Podłogówka i piec?

autor: czupacz » 14 mar 2008, 0:58

No dobra a co mają zrobić ludzie którzy nie mają gazu? Pompa ciepła za droga. Więc wymyśliłem piec na drewno – jakiś ATMOS ze sterowaniem, do niego zbiornik jakieś 500l do podgrzania wody a ta woda do ogrzewania podłogówki. Zapale w piecu, po kilku godzinach woda będzie gorąca, w piecu wygaśnie a ja dalej mam wodę gorącą (70-80 stopni w zbiorniku) do ogrzewania podłogówki, puszczoną przez mieszacz (ogranicznik temperatury). Teraz znalazłem piec PALLETS PLUS (http://www.kostrzewa.com.pl/prezentacja ... a.html#tof), który sam się rozpala. Taka namiastka pieca gazowego. Jak temperatura wody do podłogówki osiągnie za niską temperaturę to piec rozpali pallets, podgrzeje wodę i się wyłączy. Tylko czy to wszystko może współpracować? Podłogówka w całym domu – 170m – parter. Proszę o radę czy aby dobrze myślę. Pozdrawiam.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 14 mar 2008, 9:53

Bardzo dobrze pomyślane.Tylko realizować.
adam

karan
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 16 maja 2007, 19:33
Lokalizacja: Łaziska

autor: karan » 14 mar 2008, 19:49

U naszych zachodnich sąsiadów widziałem takie rozwiązania z zasobnikami np. 2x1000l + kocioł na drewno i sprawdzają się one doskonale.
Pozdrawiam

jacbak7870
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 13 mar 2008, 9:49
Lokalizacja: Olesno
podłolgówka

autor: jacbak7870 » 14 mar 2008, 19:54

polecam dla ciebie bufor 450l ,piec na eko groszek i dodatkowo inne źródło ciepła może to być piec na drewno czy gaz plus rozdzielacze modułowe i pełne sterowanie nie ma co oszczędzać istnieje fundusz ochrony środowiska w każdym województwie oraz kredyty BOś . Zauważ że drewno musi być sezonowane a to wymaga dużo miejsca i cierpliwości ,a poza tym koszt pieca

beny_hil
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:55
Lokalizacja: toruń

autor: beny_hil » 14 mar 2008, 19:56

ja niestety mam duże zastrzeżenia do podłogówki w całym domu a szczególnie w sypialniach /ogrzewanie podłogowe posiada małą sterowność a po drugie nie każdy dobrze się czuje ,więc ja proponuje jeśli klient się upiera przy samej podłodze,zamontować rury rezerwowe do grzejników w niektórych pomieszczeniach nie jest to dużym kosztem na tym etepie budowy zawsze można je póżniej zamontować

jacbak7870
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 13 mar 2008, 9:49
Lokalizacja: Olesno

autor: jacbak7870 » 14 mar 2008, 20:03

mądre rozwiązanie ale klient musi być świadomy czego chce. Ja w każdym pomieszczeniu robię kilka pętli i dodatkowo grzejniki i jest pełna swoboda w działaniu

czupacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2008, 0:37
Lokalizacja: Żary

autor: czupacz » 14 mar 2008, 21:16

Jestem początkujący w tej dziedzinie ale szybko się uczę - chyba :) Może ktoś z fachowców narysuje jakiś mądry szkic, schemat podłączenia podłogówki z wersją pieca na eko-groszek, (drewno) i zbiornikiem np.1000l jak by to miało wyglądać. Nie wiem także ile zdoła wytrzymać zbiornik np.1000L z wodą o temperaturze 80 stopni bez dalszego podgrzewania piecem przy grzaniu podłogówką. Jak długo piec musi nagrzewać te 1000L do osiągnięcia 80 stopni celciusza?

bob99
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2008, 19:43

autor: bob99 » 16 mar 2008, 20:02

Witam,

Czy ogrzewanie podłogowe z c.o. jest bardziej efektywne, wydajne i korzystne z punktu widzenia finansowego w późniejszej eksploatacji od używania grzejników c.o.?

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 16 mar 2008, 20:32

Zdecydowanie tak.Szczególnie przy kotle kondensacyjnym.
adam

JACEKK
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 sty 2008, 10:06
Lokalizacja: wrocław
Kontaktowanie:

autor: JACEKK » 17 mar 2008, 18:01

Witam,
atmos to bardzo dobry i ekonomiczny sposób na ogrzanie domu i ciepłej wodu użytkowej.
Jezeli atmos jest dobrze podłaczony to co 12 godzin a przy obecnych temp co 24 h nalezy dołozyc drewna i raz w tyg wybrac popiół.
Warto sie zastanowic czy zamiast pellets nie zainwestować w solary, którymi zasilać ogrzewanie podłogowe i C.W.U.
Myśle że w przyszłości przyniosa wieksze korzyści

czupacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2008, 0:37
Lokalizacja: Żary

autor: czupacz » 18 mar 2008, 22:57

Znalzłem fajny schemat - to czego szukałem. http://www.heliosin.pl/uploads/systemhy ... ulacji.pdf
Pytanie jest takie. Czy należy a jak tak to jakie zmiany zrobić w tym schemacie przy zasilaniu podłogówki?

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 19 mar 2008, 17:47

Chyba jednak nie o to ci chodziło.Na tym schemacie jest akumulator ciepła,a to instaluje się w ziemi,jeszcze przed budową domu.Ze 2 tyg. byś to ogrzewał.
Poza tym nie mogę powiększyć obrazka i nie wiele odczytuję. :cry:
adam

bob99
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2008, 19:43

autor: bob99 » 21 kwie 2008, 17:18

Witam.
Jaką możemy położyć podłogę po założeniu ogrzewania podłogowego c.o.? Czy można położyć parkiet, zwykłe panele albo deskę barlinecką? Słyszałem już kilka opinii, są sprzeczne. np. jedni mówią, że najlepiej deska barlinecka, a inni że ta deska będzie się deformować pod wpływem temperatury i że jest za gruba, inni że zwykłe panele słabo przepuszczają ciepło. Nie widzi mi się zbytnio żeby kłaść płytki w salonie. Jaki materiał będzie najbardziej efektywny? Dzięki:)

komtech
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:19
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

autor: komtech » 21 kwie 2008, 21:07

bob99 pisze:Witam.
Jaką możemy położyć podłogę po założeniu ogrzewania podłogowego c.o.? Czy można położyć parkiet, zwykłe panele albo deskę barlinecką? Słyszałem już kilka opinii, są sprzeczne. np. jedni mówią, że najlepiej deska barlinecka, a inni że ta deska będzie się deformować pod wpływem temperatury i że jest za gruba, inni że zwykłe panele słabo przepuszczają ciepło. Nie widzi mi się zbytnio żeby kłaść płytki w salonie. Jaki materiał będzie najbardziej efektywny? Dzięki:)

Najefektywniej podłogówka będzie grzała przy kafelkach na podłodze.
Drewno jest dosyć dobrym izolatorem :!:
Instalacje grzewcze - sprzedaż, montaż, serwis, akcesoria.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości

Gotowe projekty domów