Mokra wełna dach płaski

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

maxel
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2015, 13:28
Mokra wełna dach płaski

autor: maxel » 08 sty 2017, 23:37

Witam.
Mam problem, otóż dekarze którzy podjęli się realizacji zamknięcia dachu na moim domu polegli całkowicie przez co wełna dostaje wody.
Jest to dom z dachem płaskim z uformowanymi spadkami styropianowymi, na to wylewka, i na to paroizolacja, wełna roofrock 30E 200mm oraz Hardrock Max 50mm, na to przychodzi papa Icopal firesmart podkład+nawierzchniowa, obecnie położona jest sama podkładowa, gdyż ogniomurki z gazobetonu nie dały przyjąć ze względu na swoje zawilgocenie powłoki,izolacji pionowej pod papę, w związku z czym wełna nie była i w sumie nadal nie jest szczelnie zamknięta przy murkach i kominach. Obecnie jest to trochę poprawione, bo zrobili przelistwowanie do murków żeby papa dolegała bardziej, ale mimo to widzę że woda leci przez strop do domu.

I teraz pytanie główne jest takie-czy taka wełna będzie jeszcze do odratowania na wiosnę gdyby poddać ją suszeniu? Czy raczej trzeba będzie wszystko wywalić i położyć nową warstwę wełny i papy? Powierzchnia dachu jest dość spora, bo dom składa się z dwóch segmentów, jeden ma powierzchnie dachu 113mkw a drugi 137mkw, w tej większej problem jest trochę mniejszy, mniej wody się przedostaje.

Oczywiście dekarzom nie zapłaciłem i nie zapłacę, widać że kompletnie nie znają się na robocie więc będę szukać kogoś pewnego z uprawnieniami, tych dostałem z polecenia rodziny i bardzo żałuję.

Proszę o pomoc w mojej sprawie.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Mokra wełna dach płaski

autor: Tomek W. » 16 sty 2017, 18:40

Dotychczasowe doświadczenia z badań właściwości cieplnych zamoczonych płyt ze skalnej wełny mineralnej, a następnie wysuszonych potwierdzają, że współczynnik przewodzenia ciepła nie pogorszył się powyżej wartości deklarowanej (po wyschnięciu czyli odparowaniu wody płyty zachowują swoje parametry cieplne). Jednak sprawdzenie pozostałych parametrów (np. wytrzymałościowych) możliwe jest jedynie w laboratorium. W tym przypadku woda, która pojawiła się w domu przedostała się przez wszystkie warstwy dachu płaskiego. Odparowanie wody pod warstwą spadkową, wylewką i paroizolacją nie należy już do najłatwiejszych. Niekiedy wystarczy zamontować kominki wentylacyjne, przykładowy montaż na stronie http://www.abc-dachy.pl/index2.php?site=art&id=179
To dobry pomysł aby dalszymi pracami zajął się doświadczony dekarz.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

iecofr1
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2017, 7:36
Re: Mokra wełna dach płaski

autor: iecofr1 » 20 kwie 2017, 8:13

Mokra wełna nie musi tutaj przynieść korzyści, ale może.


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów