jak spawać rury miedziane?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

michal78
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2009, 9:56
jak spawać rury miedziane?

autor: michal78 » 31 mar 2009, 10:16

Witam! Planuje wymienić C.O. i chciałbym żeby ktoś mi powiedział jak spawać rurki miedziane. Ogólnie umiem spawać, ale jeszcze nigdy nie spawałem rur do centralnego. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak je spawać lub poda mi stone na której jest objaśnione? Proszę o pomoc

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:

autor: Wavin Metalplast-Buk » 31 mar 2009, 10:29

Uprzejmie informujemy, że firma Wavin Metalplast-Buk Sp. z o.o. nie posiada w swojej ofercie rur miedzianych.
Doradca Wavin

Cysiek80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 28 lut 2009, 15:34
Lokalizacja: z kaczogrodu

autor: Cysiek80 » 31 mar 2009, 10:29

Rurki się lutuje nie spawa.
Są rodzaje lutu twardego i miękkiego.
Poniżej link:

leroymerlin.pl/mpng2-front/pre?zone=advices&renderall=on&idLSPub=1102436649

ewerisphu
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 04 lip 2009, 23:54
Lokalizacja: opolskie
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: ewerisphu » 09 lip 2009, 17:52

michal78 pisze:Witam! Planuje wymienić C.O. i chciałbym żeby ktoś mi powiedział jak spawać rurki miedziane. Ogólnie umiem spawać, ale jeszcze nigdy nie spawałem rur do centralnego. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak je spawać lub poda mi stone na której jest objaśnione? Proszę o pomoc

Proponuję wziąść fachowca, będzie łatwiej

mobiletomek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 10 sty 2010, 17:04
Lokalizacja: Sulechów
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: mobiletomek » 23 sie 2011, 5:25

do lutowanie bedzie pan potrzebowal - paste z pedzelkiem ,cyne , jednak radze nie lutowac samemu chyba ze posiada pan jakies doswiadczenie np lutowaniu zlota itp
Poprostu smaruje pan pasta kolano w srodku i rurke - sklada pan i podgrzewa palnikiem az pasta zacznie wychodzic wtedy przyklada pan cyne :)
Na twardo lutuje wieksze rozmiary od FI 32

mobiletomek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 10 sty 2010, 17:04
Lokalizacja: Sulechów
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: mobiletomek » 23 sie 2011, 5:28

http://www.youtube.com/results?search_q ... iedzi&aq=f

filmy jak lutowac na mięko miedzioche

ski1410dol
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2011, 13:40
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: ski1410dol » 09 lis 2011, 14:26

przed lutowaniem musisz dobrze oczyścić kształtki i rurę z tlenków. Kup sobie szczotki do miedzi i specjalną włókninę do czyszczenia rur.

copper
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 14 kwie 2011, 15:59
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: copper » 28 lis 2011, 14:30

Najpopularniejszy sposób łączenia rur miedzianych to lutowanie kapilarne. Rury o średnicy do 28mm należy lutować, lutem miękkim, zaś powyżej granicy lutem twardym.

Awatar użytkownika
tommy83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 10:09
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: tommy83 » 26 cze 2015, 8:59

Istnieje wiele technik łączenia miedzi, to między innymi lutowanie miękkie i twarde, połączenia zaciskane, zaprasowywane, wciskane czy skręcane. A jeszcze wracając do tematu spawania, to z jakich spawarek korzystacie? Dopiero zaczynam uczyć się spawania, ale wolałbym mieć spawarkę w domu. Myślicie, że ile kosztowałaby taka najprostsza, ale dobra jakościowo spawarka? Przeglądam różne sklepy typu http://www.sklep.tomsystem.pl, ale nie wiem co wybrać.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: Bolas » 26 cze 2015, 23:42

Mam MIGa 325A z chłodzonym batem i butlą w zestawie firmy MERKLE mogę odsprzedać.

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: animka » 08 sty 2017, 16:08

jak chcecie to znalazłam jeszcze taką firme, która świadczy usługi spawalnicze http://renox.eu.com/pl/uslugi-spawalnicze/ może komuś się przyda - my akurat tworzymy doniczki metalowe i musimy miec kilka takich firm, bo mamy sporo zamówień :)

JacekBudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:10
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: JacekBudowniczy » 10 sty 2017, 8:38

ja znalazłem dobrego spawacza z ogłoszenia usluginabialolece.pl bo szczerze mówiąc ciężko mi tak było kogoś znaleźć szukając po znajomych. Potrzeba kogoś dobrego kto ma odnowione szkolenia i cały czas spawa, kolega się kiedyś tym zajmował ale się nie podjął bo mówi,że już mu ręka wyszła z wprawy

karolinamak
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 cze 2017, 22:57
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: karolinamak » 07 kwie 2018, 18:51

A wiecie że przy lutowaniu wytwarzają się niebezpiecznie dla zdrowia związki? czytałam ostatnio o tym i że lepiej stosować takie filtry jak robi na przykład firma Bofa, bo to serio może byc niebezpieczne

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: MichalBudowniczy » 16 maja 2019, 16:36

Ja kilka tygodni temu zamówiłem kilka urządzeń marki Kemppi od firmy nortech-weld.pl. Przede wszystkim są łatwe w użytkowaniu, solidne i bezawaryjne. Myślę, że będziesz z nich zadowolony.

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: jak spawać rury miedziane?

autor: ralion » 05 wrz 2019, 8:43

my do rur miedziany używamy tylko lutów twardych i past do lutowania z Korporacji Quest. Oni mają produkty przeznaczone do tego typu rzeczy, więc mamy pewność, że nie będzie żadnej „niespodzianki” podczas pracy przy instalacjach. No i to też wpływa później na użytkowanie danej instalacji – jak pracuje, czy jest szczelna itp. Dzięki dobrej jakości komponentom nie mamy żadnych reklamacji


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Grapeshot [Crawler] i 18 gości

Gotowe projekty domów