Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: tolkin » 30 gru 2016, 13:44

Dokładnie Kolego opisałeś istotę forum. Jeśli Cię obraziłem - to przepraszam. Ale stwierdzenie które wcześniej podałeś:
Wydawać się może to rzeczą błahą, ale mimo wszystko przez niektórych nieraz ignorowaną, że kolor klamki niezależnie od jego rodzaju powinien odpowiadać stylistyce skrzydła drzwiowego i aranżacji mieszkania.


wywołało u mnie taką reakcję. Taka oczywista oczywistość...

Również życzę Najlepszego w Nowym Roku!

doniu78
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2016, 13:11
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: doniu78 » 30 gru 2016, 18:45

@tolkin nie ma za co przepraszać. To tylko wymiana poglądów i po to tu jesteśmy. :)

Równy z Ciebie gość.
Pozdrawiam!

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: Mareczek21 » 07 sty 2017, 10:35

Bardzo ładne i eleganckie klamki do drzwi mają w tym sklepie - https://www.klamki-drzwiowe.pl Zobaczcie sobie. Ja u nich zamawiałem i wszystko w porządku.

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: tyga33 » 10 sty 2017, 21:13

Ja bym proponował poszukać sobie takich drzwi na stronie [drzwihotelowe.pl]. Jest dość duży wybór. Właśnie u nich znalazłem ładne drzwi hotelowe do ośrodka, który prowadzę. Już dawno miałem powymieniać wrota do pokoi ale jakoś nie było okazji. W końcu się zająłem tematem. Współpraca z obsługą bardzo przyjazna, nie ukrywali niczego, mają uczciwe warunki pod względem ceny i jakościowo drzwi jak na razie wyglądają dobrze.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: theme » 20 lut 2017, 17:19

Patrząc po cenach to lepsze warunki otrzymałbyś od handlowca jakiejś firmy, który dałby Ci upust na inwestycje na całość. Oczywiście mowa o dużym zamówieniu, a nie o 10 sztukach, bo tyle to może przeciętny człowiek do domu sobie wziąć.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: kosmo3 » 15 sie 2017, 13:51

Tutaj https://samozamykacze.eu/pl/c/DZWIGNIE-ANTYPANICZNE/129 jest duży wybór akcesoriów do drzwi. Warto sobie tam zerknąć i zobaczyć co oferują. Mają tam dźwignie, samozamykacze oraz inne produkty.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: mazwoj » 18 sie 2017, 10:28

Chyba nie do końca wiesz co i po co reklamujesz:

"Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria."

Ten napis wyświetla się po wejściu na ten link co podałeś. Reklama dźwignią handlu, tylko co zrobić jak nie ma czym handlować? :)

remontujesie
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:46
Kontaktowanie:
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: remontujesie » 18 sie 2017, 14:18

Chyba link już działa bo wyświetliły mi się jakieś gałko klamki :wink:

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: mazwoj » 21 sie 2017, 15:00

Mi nadal pokazuje się to samo. Tak czy inaczej, zamknięcie antypaniczne jest jedną z opcji do wyboru przy zakupie drzwi do budynków użyteczności publicznej lub do budynków obsługujących powyżej (i tu strzelam) 50 osób. Mimo to, prawie żaden z producentów drzwi zewnętrznych i żaden z producentów drzwi wewnętrznych nie ma tego w swojej ofercie podstawowej.
Producenci drzwi zewnętrznych nadal toczą wyścig o jak najmniejszą ucieczkę ciepła oraz ostatnim trendem są elektroniczne dodatki do drzwi.
Co do drzwi wewnętrznych, to tu wszystko rozgrywa się raczej na polu designu, bo wzmocnić konstrukcji nie ma co, bo już są póki co bardzo dopracowane. Zwróć uwagę, że teraz popularne zrobiły się drzwi ukryte. Nie tylko ukryta ościeżnica w murze lub raczej pomiędzy tynkiem a tynkiem lub płytą GK a płytą GK. Ukrywa się również samo skrzydło.
Tu masz fajny przykład powierzchni skrzydła którą możesz tapetować lub malować farbą do ścian.
http://erkado.pl/wp-content/uploads/201 ... 017-_1.pdf
Strona 116 na dole w kolorach do wyboru. Świetna rzecz, bo do tej pory nic nie można było wykonywać z "mokrych" prac przy drzwiach wewnętrznych.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: theme » 26 sie 2017, 12:37

Był też mały wyścig w kierunku większej wysokości drzwi. Standardowo drzwi mają w ościeżu wysokość około 210cm. Hormann wprowadził w 2016 roku drzwi wysokości 250 oraz 300cm. Wikęd trochę skromnie bo "zaledwie" wypuścił 240-ki początkiem 2017r. Czas pokazuje, że u Hormanna już nie widać w ofercie przesadnie wysokich drzwi. Wikęd jeszcze swoje ma. Pewnie dlatego, że w większości projektów można zaleźć ten wymiar 240-tu centymetrów wysokości otworu. Wyższe drzwi były trochę odrealnione. Górna linia okien pozostawał poniżej górnej krawędzi drzwi. Wyglądało to dziwnie. Drzwi w wymiarze 300cm były już przesadnie wyciągnięte i nie miały zachowanych proporcji jak dla mnie. Takie max 250cm to już wszystko co można realnie zrobić z tym tematem. Wyższe drzwi raczej się nie sprawdzą.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: mazwoj » 27 sie 2017, 12:47

Przez zachowanie proporcji 99% producentów drzwi wewnętrznych nie decyduje się na produkcję drzwi w rozmiarze 110. Zaburza to strasznie proporcje jakby drzwi miałbyś 110-ki w wysokości 210. Okropnie to wygląda. Dla mnie drzwi zewnętrzne w rozmiarze 100 powinny być już na ościeżnicach narożnych aby nie poszerzały ich optycznie jeszcze bardziej.
Drzwi dwuskrzydłowe rozumiem, bo tam można zastosować np 2x 60ki wewnętrzne. Wymiar co prawda przeskoczy jeszcze o jedno oczko w górę i będą 120ki ale to już znacznie lepiej wygląda.
Opcje są różne - w zewnętrznych podobnie
SYMETRYCZNE
Obrazek

ASYMETRYCZNE
Obrazek

Z GŁADKĄ DOSTAWKĄ
Obrazek
Źródło: erkado.pl

To teraz zobacz sobie ostatnie drzwi i jakby miały być one jednoskrzydłowe to wyglądałoby to już średnio proporcjonalnie.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: theme » 26 wrz 2017, 9:23

Zgodzę się, bo to właśnie o proporcje drzwi chodzi w dużej mierze. W drzwiach zewnętrznych brane pod uwagę są również kwestie izolacji termicznej - im większa powierzchnia drzwi, tym bardziej zwiększa się ucieczka ciepła z domu. Współczynnik Ud zostaje na tym samym poziomie, bo jest on wyrażony w jednostkach przeliczanych na 1m kwadratowy i wielkość drzwi nie zmienia parametru ale zmienia realną ucieczkę ciepła.

Drzwi dwuskrzydłowe, albo jednoskrzydłowe z dwiema dostawkami wyglądają bardzo ciekawie ale w połączeniu z naświetlem górnym.
Obrazek
Źródło: wiked.pl
Drzwi jednoskrzydłowe z dwiema dostawkami przeszklonymi na ościeżnicy Termo.

http://wiked.pl/image/drzwi/real6.jpg
Źródło: j.w.
Drzwi dwuskrzydłowe na ościeżnicy Termo

Takie zabiegi wyglądają ładnie. Drzwi 110-ki wyglądają paskudnie.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: tolkin » 03 paź 2017, 12:56

Drzwi ok - ale ta czarna obramówka na murze do mnie osobiście nie trafia - nie wiem czy to jest drewno czy nie, może ma pełnić dodatkową rolę termiczną... Moim zdaniem bez byłoby ładniej.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: Jan_Kalita » 04 paź 2017, 7:22

tolkin pisze:Drzwi ok - ale ta czarna obramówka na murze do mnie osobiście nie trafia - nie wiem czy to jest drewno czy nie, może ma pełnić dodatkową rolę termiczną... Moim zdaniem bez byłoby ładniej.


Yup, najprawdopodobniej opas wykonany z kantówki, albo z desek drewnianych. Nie zgodzę się, że bez byłoby ładniej - nie widzimy całego budynku, a może to się fajnie zgrywa z resztą. Mam jednak zastrzeżenie do materiału - jeżeli drzwi mamy z gładkiej blachy, to tutaj lepiej by wyglądała opaska również gładka np. z desek elewacyjnych PCV. Te słoje przy tych drzwiach pasują jak pięść do nosa.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Piękne drzwi, klamki, akcesoria drzwiowe???

autor: tolkin » 06 paź 2017, 15:00

Fakt - przy całej bryle może to inaczej wyglądać - a tego nie widzimy. Ja oceniałem tylko to co widać na zdjęciu... Nie podoba mi się kontrast atracytu z czarnym - bardziej subtelne przejście mogło by pasować lepiej. Szkoda, że producenci nie dają na zamówienie kątowników o wybranych szerokościach w kolorze drzwi - coś jak ościeżnica regulowana w wewnętrznych. Same dostawki na tych zdjęciach oceniam bardzo pozytywnie - Tedo typu poszerzenia oceniam bardzo na plus - od strony wizualnej i od strony użytecznej, znacznie poprawia doświetlenie i przestronność wnętrza - gdzieś miałem fajne zdjęcia z wnętrza takiego domu, jak znajdę to wrzucę...


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów