zarządca wskazany przez dewelopera Kraków

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mario-002
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2013, 15:00
zarządca wskazany przez dewelopera Kraków

autor: Mario-002 » 08 paź 2013, 15:48

Jesteśmy nową wspólnotą mieszkaniową w Krakowie.
Deweloper narzucił swojego zarządcę, który murem stoi za nim. Użytkujemy budynek od zaledwie paru miesięcy a już dochodzi do awarii i usterek, które zamiast być usuwane przez dewelopera w ramach gwarancji, to zarządca obciąża nas tymi kosztami.

W niedalekiej przyszłości przymierzamy się do zmiany zarządcy, wielu jest na rynku Krakowskim administratorów i zarządców, niedawno dodarłem do oferty Mariusz Dąbrowskiego licencjowanego zarządcy, sprawdziłem go w rejestrze ministerstwa i faktycznie figuruje, podaje adres stronki http://www.administrator-zarzadca-nieru ... krakow.pl/.
Odradził mi on nam usługę zarządzania, twierdząc że i tak to my jako wspólnota zarządzamy budynkiem sami, który w dodatku jest nowy wiec po co za to płacić 2000zł, w zamian zaproponował rozliczenia i pomoc w zarządzaniu, w ramach miesięcznego abonamentu w wysokości 500zł. Jest to ponad 4 razy mniej niż bierze dotychczasowy zarządca, za tuszowanie usterek...
Generalnie jestem przekonany do takiego rozwiązania, gdzie i tak to my mieszkańcy jesteśmy na miejscu i doskonale wiemy czego nam potrzeba.
A rozliczenia są dokonywane przez profesjonalistę.
W razie wystąpienia awarii dostajemy namiar na fachowca, który szybko usuwa awarię, bo to jest jego zysk. Nie trzeba się prosić żeby przyjechał ktoś z administracji itp.

Proszę o sugestie, powiedzcie proszę co o tym sądzicie.
Mario-002

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: zarządca wskazany przez dewelopera Kraków

autor: Interno » 08 paź 2013, 17:20

Jak duża jest wspólnot ilość mieszkań / powierzchnia obiektu.
Kto będzie reprezentował wspólnotę na co dzień , kto będzie podejmował decyzje odnośnie zakresu prac, awarii i kosztów ?.
To, że mieszkańcy są na miejscu to nie wszystko.

Mario-002
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2013, 15:00
Re: zarządca wskazany przez dewelopera Kraków

autor: Mario-002 » 08 paź 2013, 17:50

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Nie jesteśmy dużą wspólnotą, posiadamy 32 mieszkania, o niewielkim metrażu.
Zastanawialiśmy się nad całkowitym zrezygnowaniu z usług administratora czy zarządcy, i powierzenie rozliczen księgowemu. Zarząd zostałby ustanowiony na mocy uchwały składający się z właścicieli. Po skontaktowaniu się z kilkoma biurami księgowymi, zaczeliśmy się zastanawiać nad powierzeniem rozliczeń komuś z branży nieruchomości. ktoś kto oprócz rozliczenia będzie miał dodatkową wiedzę w temacie.
Jesteśmy nową wspólnotą, a usterki winny być usuwane w ramach gwarancji rękojmi przez dewelopera.
Proszę o podanie za i przeciw temu rozwiązaniowi.
Mario-002

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: zarządca wskazany przez dewelopera Kraków

autor: Interno » 08 paź 2013, 20:46

Czyli 32 lokatorów komu będzie zgłaszało awarię 24 godziny na dobę?.
Jeśli wśród lokatorów nie ma "zapaleńca", który za małe wynagrodzenie i rachunki telefoniczne będzie Was reprezentował to ja to czarno widzę.
Widziałem różne kombinacje wspólnot i niestety trudno zadowolić lokatorów.
Wszyscy mają wymagania i pretensje ale nie do siebie musi być odgromnik.
W trakcie gwarancji deweloper usuwa usterki ale nad tym również trzeba czuwać.
Jeśli chcecie ograniczyć wydatki na zarządzania radzę powołać z lokatorów grupę:
- do spraw technicznych
- do spraw ekonomicznych
- do spraw prawnych.
Zespoły muszą mieć szefa biegłego w sprawach i co najmniej 2 członków do pomocy.
Czyli potrzeba Wam jako wspólnocie 9-12 osób, którzy zaangażują się aby to sensownie działało.

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: zarządca wskazany przez dewelopera Kraków

autor: Mareczek21 » 05 sty 2017, 15:32

W mieście Kraków zarządca nieruchomości z którym miałam do czynienia to oni - https://www.integrummanagement.pl Złego słowa nie mogę napisać, solidni i dbają o nieruchomości.

ktopytaniebladzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 sie 2017, 13:49
Re: zarządca wskazany przez dewelopera Kraków

autor: ktopytaniebladzi » 16 sie 2017, 9:28

A znacie krakowskiego dewelopera https://www.sento.pl ? Interesują mnie ich nowe inwestycje - Ruczaj albo okolice - i nie wiem, czy warto z nimi współpracować? Pytałam w innym wątku, ale nikt nie odpisał, może tu mi się poszczęści. :P


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów