jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tymosz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:07
jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: tymosz33 » 05 kwie 2013, 16:22

chciałbym pobudować dom jednorodzinny ok 200 m kw parterowy bez urzytkowanego poddasza, jaka technologia budowy jest lepsza?
tymosz33

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 kwie 2013, 18:01

Wełna i paroizolacja spełnią swoje role
Obrazek

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: karokier » 30 sie 2013, 9:15

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Wełna i paroizolacja spełnią swoje role


hahahaha Panie Tomaszu, czy to oznacza że autor wątku powinien sobie zbudować dom z paroizolacji? Widzę że pana szaleństwo przybiera już nieokiełznaną formę... :)

Wracając do pytania - wszystko zależy od tego, na czym ci najbardziej zależy przy budowie domu. Czy będziesz budował systemem gospodarczym czy ekipą? Czy dom będzie narażony na jakieś silne wiatry czy stoi w bezpiecznej okolicy. Czy musi być jakoś szczególnie dobrze wytłumiany? I tak dalej i tak dalej...

Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić ceramikę budowlaną - ścianę dwuwarstwową np. 25 cm (system porotherm) + 12-15 cm docieplenia. Przy takim metrażu dom powinien być ciepły, żeby minimalizować straty ciepła w sezonach grzewczych. Przy takiej kompozycji ścian współczynnik izolacyjności termicznej będziesz mieć na poziomie 0,15 i to gwarantuje ci względnie niskie opłaty za ogrzewanie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 sie 2013, 11:13

A fizyka Szanowny Panie?
Obrazek
Tak przyklejać izolacji nie wolno! Pan się zapozna z definicją współczynnika przenikania ciepła!!! WARTO JĄ ZNAĆ. jak się chce izolacją zajmować.

Lutek
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 05 sie 2008, 10:18
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: Lutek » 30 sie 2013, 16:15

A ten dalej te swoje obrazki. Pojawil sie na FM i zostal zmiazdzony wiec powrocil na stare smieci ze swymi obrazkami.

Przypomne ze na konkurencyjnym forum praktycznie wszystkie jego teorie zostaly obalone za pomoca obliczen, norm, realnych domow itd.
TB jedynie co potrafil to odpowiadal na pytania ktore sam sobie wymyslal, na zadne szczegolowe pytanie zadane przez uzytkownikow nie udzielil odpowiedzi.
...wyrazam uwagi i spostrzezenia na podstawie wlasnej budowy, nie jestem budowlancem

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 sie 2013, 7:41

Fizyka budowli nie jest teorią.
Podobnie jak zużycie energii.
- fizyka wyklucza przyklejanie styropianu za murem na fundamencie
1) pole temperatury oraz gęstości strumienia ciepła są ustalone w czasie,
2) przepływ ciepła odbywa się w kierunku prostopadłym do powierzchni przegrody
3) długość i szerokość przegrody są nieograniczone
4) warstwy przegrody wykonane są z jednorodnych, izotropowych materiałów
5) wartości współczynników przejmowania ciepła są stałe na całej powierzchni przegrody.

Tylko ktoś bez podstawowej wiedzy o termodynamice nie zrozumie, że tak przylepiony styropian

Obrazek
czyni wyłącznie szkody.
Ciepło z domu odprowadzane jest przez fundament do gruntu a styropian zatrzymuje ciepło słoneczne!! ORAZ WILGOĆ W ŚCIANIE - To fatalne rozwiązanie, sprawdza się np w Arabii Saudyjskiej
Domy tak "ocieplone" zużywają ponad 30kWh/m2 rocznie - czyli izolowane nie są.

Styropian od zewnątrz chroni zimą dom przez zyskami z ciepła słonecznego, a mur odprowadza ciepło do gruntu
Szanowny Panie Lutek - czy mógłby Pan robiąc audyt w Swoim domu, czy poprosić kokoś kto posługuje się programami OZC na forach gdzie zostałem zmiażdżony ... poprosić o prostą rzecz:
Jak wyliczą Panu zapotrzebowanie przy betonie komórkowym ocieplonym od zewnątrz. Niech w Pana domu do wyliczeń - zlikwidują okna i zastąpią je BK ze styropianem jak reszta ściany
Jak Pan myśli:
-1 zapotrzebowanie wzrośnie
-2 zapotrzebowanie pozostanie na tym samym poziomie
-3 zapotrzebowanie zmaleje



Sza

Lutek
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 05 sie 2008, 10:18
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: Lutek » 07 wrz 2013, 8:04

Nie wazne jakie obliczenia i jakie beda wyniki to ty i tak swoje bedziesz pisal.
Czy wiaderko juz sie nagrzalo? Glupio ci przedstawic wyniki nieudanego eksperymentu wiec dalej trolujesz. Zebys choc mial odwage przyznac sie do bledu. Ale ty wolisz na jakis czas zmienic forum i wklejac te swoje obrazki.
Powtarzam. Udowodnij choc jedna teorie ktore przedstawiles. Tak od poczatku do konca.
Dobry miales poczatek na FM gdzie zalozyles swoj temat. Tyle ze jest to temat o niczym. Same piedoly i zyczenia. Nawet procentow nie umiesz wyliczyc a cne styropianu bierzesz chyba z zakladu utylizacji.

W teori ladnie wszystko wyglada ale rzeczywistosc to juz co innego. Mozesz zbudowac sobie kopule ze szkla na slupie ze styropianu ale wtedy pojawia sie nowe problemy o ile ktos chcialby mieszkac w czyms takim?

Dom ma spelniac oczekiwania mieszkancow a nie byc laboratorium gdzier sciany w lazience sa ze szkla, bo akurat jest ze strony poludniowej itd.

Pomysl zanim cos napiszesz.
...wyrazam uwagi i spostrzezenia na podstawie wlasnej budowy, nie jestem budowlancem

Suchy23
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 06 wrz 2016, 9:31
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: Suchy23 » 14 wrz 2016, 10:28

Znalazłem chyba suplementację dla ścian jednowarstwowych, która zdecydowanie zbija argumenty przeciw: http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id2754,tynk-termoizolacyjny-system-naprawczy-dla-muru-jednowarstwowego Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Awatar użytkownika
Andrew76
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:53
Kontaktowanie:
Re: jednowarstwowa czy dwuwarstwowa ściana

autor: Andrew76 » 30 gru 2016, 14:10

Ja jestem sceptyczny takim rewelacją, dotychczas na budowach na jakich pracowałem robiliśmy ściany dwuwarstwowe i potem nie mieliśmy na nie reklamacji, więc sądzę, że się to sprawdza.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów