Podłączenie kuchenki.

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Emejcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:28
Podłączenie kuchenki.

autor: Emejcz » 14 gru 2016, 22:32

Witam, chciałbym podłączyć wstępnie kuchenkę w bloku.
Póki co nie mam tam gazu - brak licznika - ale chciałbym podłączyć kuchenkę i potem zawołać gazownika, bo potrzebny jest protokół szczelności.
Cel tego jest prosty - wyjdzie mnie to połowę taniej niż jak wszystkim zajmie się gazownik który za samego węża liczy dość dużo.

Moje pytania dotyczą tego, co jest potrzebne aby zrobić to jak przepisy nakazują. Jaki wąż, zawór?
Czy może być np. taki wąż [link do oferty na Allegro wygasł]
i taki zawór:
[link do oferty na Allegro wygasł]
?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podłączenie kuchenki.

autor: Bolas » 15 gru 2016, 6:43

Przepisy nakazują by wykonała to osoba z uprawnieniami. Montaż i kontrola szczelności osoba z uprawnieniami gazowymi dot. eksploatacji sporządzenie protokołu osoba z uprawnieniami gazowymi dot. dozoru z odpowiednim zakresem robót.
W takich wypadkach jak okaże się że instalacja będzie nieszczelna uprawniony gazownik weźmie 2x więcej za naprawę instalacji - raz za demontaż i drugi raz za ponowny montaż.
Przemyśl to i policz jeszcze raz.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

Emejcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:28
Re: Podłączenie kuchenki.

autor: Emejcz » 15 gru 2016, 8:39

No dobra, a gdybym po prostu kupił tego węża i zawór i mu to dał, żeby zamontował? Czy one spełniają wymagane normy?
To jest duża oszczędność, bo on za te części liczy 4x tyle co to kosztuje. Płacić połowę wartości kuchenki za podłączenie z wężami to trochę słaba opcja.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podłączenie kuchenki.

autor: Bolas » 18 gru 2016, 18:43

Zmień montera, zażycz sobie fakturę zakupu lub wręcz poproś o listę materiału który masz zakupić.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk

Żory - śląskie

Emejcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:28
Re: Podłączenie kuchenki.

autor: Emejcz » 18 gru 2016, 21:18

Ale co z tymi wężami co wrzuciłem? Bo byłoby mi łatwiej to kupić, dać mu i tyle.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Podłączenie kuchenki.

autor: Bolas » 27 gru 2016, 20:44

Jeżeli mają dopuszczenie do gazu to czemu nie. Nie oceniam produktu po zdjęciach.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk

Żory - śląskie


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów