Szklane Drzwi

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ewek87
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2016, 21:31
Re: Szklane Drzwi

autor: ewek87 » 15 paź 2016, 21:43

Polecono mi ostatnio drzwi aluminiowe – specjalność firmy Stolmar.Materiał wykorzystany przy ich produkcji to pewność, że drzwi nie ulegną tak łatwo zniszczeniu. Po pierwsze aluminium w przeciwieństwie do innych metali nie ulega korozji, a tym samym nie rdzewieje. Co więcej, konstrukcje są bardzo wytrzymałe, bo nie ulegają zniszczeniom pod wpływem wilgoci, czy promieniowania UV. Ponadto drzwi wykonane z aluminium nie odkształcają się, co stanowi ich dodatkowy atut. Polecam zajrzeć na stronę :
http://stolmar24.com/systemy-aluminiowe/

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Szklane Drzwi

autor: mazwoj » 18 paź 2016, 15:15

A tak poza tym to aluminium bardzo zmienia wymiary pod wpływem temperatury. Znacznie bardziej od stali się odkształca. Każdy materiał ma swoje plusy jak i minusy. Trzeba tylko mówić o wszystkim a nie tylko o tym co łatwe i przyjemne aby zachęcić klienta.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Szklane Drzwi

autor: patent.x » 27 paź 2016, 20:46

Nie wiedziałem drzwi z ostatnich dziesięciu lat które zakordowały. Aluminium jest lżejsze, nie da się nie zaprzeczyć. Stal i drewno cięższe, oczywistość. Już dawno producenci zauważyli to. Wiesz Ewek co wtedy zrobili? Zastosowali mocniejsze ościeżnice, grubsze ramiaki. W końcu problem znikł. Aluminum nie odkształca się? Pójdź do tego pana z młotkiem i przywal w takie skrzydło. Ciekaw jestem reakcji tego pana :lol:

rakustefan
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 kwie 2015, 13:44
Re: Szklane Drzwi

autor: rakustefan » 27 paź 2016, 21:48

Jeżeli decydujemy się na drzwi szklane to w zasadzie oprócz samego wykonania najważniejszy jest dobry montaż.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Szklane Drzwi

autor: mazwoj » 28 paź 2016, 17:25

To powiedziałeś co wiedziałeś kolego. Montaż to zupełnie inna część tematu drzwiowego. Rozmawiamy o samym produkcie jakim jest skrzydło szklane. Technologicznie jest to kawałek dobrej roboty, bo jest to odpowiednio odprężane szkło hartowane. Dzięki temu ma zapewnioną wytrzymałość i co ciekawe - elastyczność dzięki której nie pęka.

Kan-dan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 25 lip 2015, 0:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Szklane Drzwi

autor: Kan-dan » 14 lis 2016, 9:27

dokładnie, nie tylko jest praktyczne i wytrzymałe, ale i super się prezentuje, jak te robione przez LinealSystem
Pozdrawiam! ;)

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Szklane Drzwi

autor: patent.x » 18 lis 2016, 13:43

Zainstalowałbyś drzwi przemysłowe Linaer u siebie? Drzwi typowo domowe nie są ładniejsze?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Szklane Drzwi

autor: mazwoj » 21 lis 2016, 18:24

LinealSystem to chyba jakaś mała manufaktura patrząc pod kątem drzwi. Może na szkle i akcesoriach do szkła mają pojęcie ale tu rozmawiamy o drzwiach, a to dla nich chyba raczej produkcja na indywidualne zamówienie.

Okucia widzę, że też sprzedają, ale to nie jest taki prosty temat w taflach. Przecież nikt nie będzie wiercił w hartowanym szkle otworów pod uchwyty i klamki. To robi producent na dobrych maszynach pod konkretne mocowania. Tafle to nie jakiś potężny rynek drzwiowy, a akcesoria to już zupełna nisza. Mi jakoś nigdy nie wróciły drzwi na okuciach Metal-Bud, ale mówię - to jest bardzo mała sprzedaż aby coś bardzo konstruktywnego wyciągnąć.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Szklane Drzwi

autor: patent.x » 28 lis 2016, 20:29

Zawiasy i okucia do szklanych są dedykowane do tego rodzaju drzwi. Konstrukcja ich pozwala na przenoszenie siły na szkło. Samemu można wiercić w takim szkle, potrzeba to potrafić. W przeciwnym razie pęknie.
Zawias:
Obrazek
Obrazek

W drzwiach ramiakowych jak Fragi z Erkado jest po środku szklenie, po bokach drewniana rama. Tutaj mamy zestawy zawiasów i okuć przeznaczonych do drewna:
Obrazek

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Szklane Drzwi

autor: Arinue » 02 gru 2016, 12:29

Ja podczas remontu swojego mieszkania szukałam sprawdzonego producenta szkła i znalazłam Dubiel Vitrum. Oferują wiele różnych typów szkieł stosowanych w budownictwie i w architekturze.

Klokos
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 02 mar 2016, 10:49
Re: Szklane Drzwi

autor: Klokos » 09 gru 2016, 9:39

rafal74 pisze:Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad montażem drzwi szklanych w swoim domu, jest to dla mnie coś nowego ale musze przyznać, są piękne i nowoczesne a możliwość piaskowania i laminowania wzorów sprawia że każdy może mieć niepowtarzalne drzwi . Fachowiec z MadService ( madservice.pl ) zapewnia że są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i nie da się tak łatwo ich zbić.
Drzwi Skrzydłowe czy przesuwne??
A co wy o tym myślicie ??
Czy są w stanie zastąpić drzwi drewniane??
Z góry dziękuje za pomoc :)


Masz 100% racji. Zamontowałem szklane drzwi od LinealSystem i wyglądają super

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Szklane Drzwi

autor: patent.x » 27 gru 2016, 13:14

Jakie masz szklenie w swoich drzwiach? Całe szklane, czy z elementami drewna jak te powyżej?

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Szklane Drzwi

autor: Kacper Biały » 27 gru 2016, 20:34

Klokos pisze:
rafal74 pisze:Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad montażem drzwi szklanych w swoim domu, jest to dla mnie coś nowego ale musze przyznać, są piękne i nowoczesne a możliwość piaskowania i laminowania wzorów sprawia że każdy może mieć niepowtarzalne drzwi . Fachowiec z MadService ( madservice.pl ) zapewnia że są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i nie da się tak łatwo ich zbić.
Drzwi Skrzydłowe czy przesuwne??
A co wy o tym myślicie ??
Czy są w stanie zastąpić drzwi drewniane??
Z góry dziękuje za pomoc :)


Masz 100% racji. Zamontowałem szklane drzwi od LinealSystem i wyglądają super


Sam montowałeś drzwi czy z ekipą? Pytam, bo jak wiadomo dobry montaż to podstawa, a drzwi szklane są wyjątkowo niewdzięczne w montażu.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Szklane Drzwi

autor: patent.x » 28 gru 2016, 18:04

Dlaczego nie wdzięczne do montażu? Jak każde inne, trzeba więcej ostrożności i tyle.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Szklane Drzwi

autor: mazwoj » 31 gru 2016, 14:16

Drzwi te wymagają precyzyjniejszego montażu, bo jest mniej miejsca na regulację na okuciach. Stąd mogą wydawać się one niewdzięczne do montażu. Moim zdaniem montuje się je bardzo podobnie do drzwi bezprzylgowych, gdzie ościeżnica musi idealnie leżeć na ścianie i zachowywać wszystkie płaszczyzny równiutkie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów