Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Rondris
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:43
Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Rondris » 29 lis 2016, 12:52

Witam.

Posiadam pewnego rodzaju problem.

Otóż zgubiłem klucze do mieszkania i oczywiście zamierzam wymieniać zamki.

Pytanie moje brzmi, czy do Gerdy na okrągły klucz są wkładki? Czy muszę wymieniać cały zamek?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: mazwoj » 29 lis 2016, 19:07

Zależy do jakiego zamka ten klucz okrągły. Najszybciej będzie zadzwonić do Gerdy i podać im model drzwi i mniej więcej rok zakupu.

Rondris
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:43
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Rondris » 29 lis 2016, 19:51

mazwoj pisze:Zależy do jakiego zamka ten klucz okrągły. Najszybciej będzie zadzwonić do Gerdy i podać im model drzwi i mniej więcej rok zakupu.


Drzwi były niedawno wymieniane a zamek jest ten sam także to raczej nie zda egzaminu a ani roku zakupu ani numeru modelu nie znam bo mieszkanie mam w spadku po dziadkach a jestem w tym kompletnie zielony. A zdaje sobie równiez sprawę że w sklepach mogą mnie oszukać żebym wydał więcej pieniędzy na cały zamek

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: tolkin » 30 lis 2016, 14:06

To kup okrągłą wkładkę. Tutaj masz stronę z takimi rzeczami, możesz sobie porównać jaką masz, a jakie są dostępne:
http://salon-gerda.kqs.pl/

Rondris
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:43
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Rondris » 30 lis 2016, 17:48

tolkin pisze:To kup okrągłą wkładkę. Tutaj masz stronę z takimi rzeczami, możesz sobie porównać jaką masz, a jakie są dostępne:
http://salon-gerda.kqs.pl/


Mowa o okrągłym kluczu nie wkładce. Na tej stronie sa sae wkładki do płaskich.
Chodzi o wkładki do zamka gerdy z takim kluczem Obrazek

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Interno » 30 lis 2016, 18:43

Wkładka RIM 6000 jest na tej poleconej stronie.
W nowszych modelach drzwi są już wkładki na płaski klucz.
Na przyszłość najprostszy sposób to zamieszczenie szyldu drzwi on powie z jaką wkładką mamy do czynienia.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 18:54 przez Interno, łącznie zmieniany 1 raz.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Interno » 30 lis 2016, 18:51

Rondris pisze:Drzwi były niedawno wymieniane a zamek jest ten sam także to raczej nie zda egzaminu a ani roku zakupu ani numeru modelu nie znam bo mieszkanie mam w spadku po dziadkach a jestem w tym kompletnie zielony. A zdaje sobie równiez sprawę że w sklepach mogą mnie oszukać żebym wydał więcej pieniędzy na cały zamek

Pojęcie niedawno ??? Gerda od dawna nie używa tych wkładek w nowych modelach drzwi 6-8 lat.
Mam drzwi z taką wkładką montowane 15 lat temu.
Wszelkie autoryzowane punkty GERDY to WZÓR UCZCIWOŚCI I FACHOWEJ ORAZ RZETELNEJ POMOCY.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Interno » 30 lis 2016, 19:40

Z opisu myślałem, że chodzi o zamek podklamkowy do drzwi GERDA.
Ale być może chodzi o zamek wierzchni Gerda Tytan, który można zamontować do każdych drzwi.
Tam też są klucze okrągłe ale czy Gerda oferuje wkładki do tych zamków tego nie wiem /może jest to połowa wkładki podklamkowej ???/.

Rondris
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:43
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Rondris » 30 lis 2016, 20:50

Interno pisze:
Rondris pisze:Drzwi były niedawno wymieniane a zamek jest ten sam także to raczej nie zda egzaminu a ani roku zakupu ani numeru modelu nie znam bo mieszkanie mam w spadku po dziadkach a jestem w tym kompletnie zielony. A zdaje sobie równiez sprawę że w sklepach mogą mnie oszukać żebym wydał więcej pieniędzy na cały zamek

Pojęcie niedawno ??? Gerda od dawna nie używa tych wkładek w nowych modelach drzwi 6-8 lat.
Mam drzwi z taką wkładką montowane 15 lat temu.
Wszelkie autoryzowane punkty GERDY to WZÓR UCZCIWOŚCI I FACHOWEJ ORAZ RZETELNEJ POMOCY.


Proszę Cię o przeczytanie jeszcze raz pierwszej linijki Cytatu którego użyłeś dokładnie i po woli. Napisałem WYRAŹNIE że drzwi były wymieniane nie dawno a ZAMEK ZOSTAL TEN SAM. :)

Interno pisze:Wkładka RIM 6000 jest na tej poleconej stronie.
W nowszych modelach drzwi są już wkładki na płaski klucz.
Na przyszłość najprostszy sposób to zamieszczenie szyldu drzwi on powie z jaką wkładką mamy do czynienia.


Tutaj jest cały zestaw składający sie z 2 czy 4 kompletów i kosztuje więcej niż nowy cały kompletny jeden zamek

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Interno » 30 lis 2016, 20:58

No to już wystarczy tego wzajemnego cytowania.
Ja nadal nie wiem o jaki Ci zamek chodzi: podklamkowy czy powierzchniowego montażu.
Ale wszystko jest na podanej stronie Gerdy.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: mazwoj » 04 gru 2016, 14:09

Zadzwoń do serwisu producenta i opowiedz swoją historię. Zadadzą Ci kilka pytań i naprowadzą na to czego szukasz. Jak rozumiem zgubiłeś klucze ale nie wszystkie i nadal możesz otwierać drzwi. Dzięki temu będziesz miał możliwość wymontowania wkładki bez jej zniszczenia.
Zrób zdjęcie i wrzuć na forum, bo inaczej cieżko będzie Ci pomóc (za dużo zmian było po drodze aby dojść od ta co za wkładkę masz w drzwiach).

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: tolkin » 13 gru 2016, 12:58

Jeśli ciężko jest się dogadać przez forum, to jeszcze gorzej będzie przez telefon. Jeśli nie ma tego produktu na stronie Gerdy którą podałem (a tam jest naprawdę dużo towarów), to najlepiej zawołać panów z Gerdy i niech dobiorą coś.

Pablos84
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2016, 13:36
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Pablos84 » 24 gru 2016, 13:40

Ja wymieniałem taką wkładkę. Jedynym utrudnieniem są śruby jednokierunkowe ale można je odkręcić przy wykorzystaniu punktaka.

Co do jakości tego zamka to uważam, że jest bezpieczniejszy od wielu aktualnych produkcji. Nie widziałem żadnej udanej próby otwarcia takiego zamka jakimkolwiek wytrychem( chodzi o kanały na YT gdzie ludzie zajmują się otwieraniem zamków).

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: tolkin » 29 gru 2016, 14:45

Okrągłe klucze i wkładki były kiedyś synonimem solidności. Zauważ jednak, że odeszli od tego. Nawet największe firmy jak Wilka nie mają takich rozwiązań. Każdą wkładkę da się przejść, kwestia czasu. T

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Wkładna do Gerdy na okrągły klucz

autor: Jan_Kalita » 04 sty 2017, 9:13

W końcu badania na antywłamaniowość polegają na tym, że się bada ile czasu zajmie "przejście" przez dany element. Stąd wymagania, żeby w drzwi antywłamaniowe stosować specjalne wkładki, klamki, bolce antywyważeniowe.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów