Zacieki na suficie - deweloper

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
dictatrice
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2016, 16:43
Zacieki na suficie - deweloper

autor: dictatrice » 21 gru 2016, 17:07

Szanowni Państwo,

Byłam dzisiaj na budowie w celu przygotowania pomiarów pod drzwi i na suficie zauważyłam przecieki na sporej powierzchni sufitu.Mieszkanie znajduję się na ostatnim piętrze. Deweloper zapewnił mnie, że plamy są konsekwencją zakładania izolacji i w przyszłości w żaden sposób nie będą widoczne. Czy mogę prosić o opinię na ten temat? Co powinien wykonać deweloper? Jakie mogą być konsekwencje takiego stanu sufitu? grzyb, pleśń, wychodzące po czasie przebarwienia? Czy może zbyt panikuję i takie rzeczy to normalna sprawa w trakcie budowy? Dodam też, że na dachu będzie pas zieleni. Odbieram w styczniu to mieszkanie i nie chce po zakończonym remoncie zaczynać go od początku.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc.

Pablo65
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2016, 6:02
Re: Zacieki na suficie - deweloper

autor: Pablo65 » 22 gru 2016, 7:29

Witam. Wilgoć na suficie niemal w 100% przypadków pozostawia ślad, Pleśń nie wystąpi , do tego potrzeba odpowiednich warunków. Jeśli na dachu prowadzone są prace to zaciek powstał najprawdopodobniej z powodu wykonawstwa . Deweloper powinien zobligować się na piśmie do pokrycia ewentualnych szkód powstałych podczas wykonania i eksploatacji . Bardziej istotna jest przyszłość :co będzie jeśli nieszczelności uwidocznią się po wiosennych deszczach?
Pozdrawiam


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 69 gości

Gotowe projekty domów