Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wdylag
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2009, 9:39
Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT?

autor: wdylag » 16 lip 2009, 9:44

Właśnie układają mi w mieszkaniu parkiet dębowy i muszę kupić lakier do parkietu (chemoutwardzalny, nie wodny).
Wczoraj zrobiłem rekonesans po sklepach i miałem kupic juz Domalux'a jednak gosc w obi odradzila stanowaczo ta firme polecjac Bondex lub Dulux. Ostatecznie padlo na Dulux (bardzo go zachwalal pod katem wytrzymalosci) i kupilem go. Niestety ale dzis moj parkieciarz mnei przestraszyl ze Dulux jest bardzo slaby itp. i zastanawiam sie czy nie oddac lakieru do sklepu i nie kupic ostatecznie Domaluxa.

Prosze o opinie, ktory lakier wybrac do malowania parkietu, czy ten Dulux naprawde jest tak slaby jak mowi parkieciarz czy tez moze jest rewelacyjny jak mowil gosc w sklepie.

Z gory dzieki za pomoc!


P.S. Chodzi mi o to aby lakier byl twardy, nie wytarl sie po 2 latach i nie rysowal sie przy kazdym ruszeniu noga :)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07

autor: Interno » 16 lip 2009, 19:38

Mogę polecić lakier Scala.
Gruntownie + dwie warstwy połysku i po drobnym przeszlifowaniu jeszcze dwie warstwy połysk lub półmat.
Lakier tak wykonany użytkuję już 9 rok, nie wytarł ale rysy w jadalni są.
Odrobiny kruszyn, cukru i piasek wbijają się w filc pod nogami krzeseł.
Ale łatwo jest wykonać renowację tego lakieru.
Lakier twardy ma zalety ale również wady, potrefi pękać przy pracy wilgotnościowej deszczułek.
A co doradza Twój posadzkarz bo jak kupisz ten lakier to może nie dokończyć lakierowania.
Nie znam gorszego, śmierdzącego i duszącego lakieru robota w masce i to profesjonalnej.
Po polakierowaniu wietrzenie pomieszczeń około 6-10 dni i lepiej w mieszkaniu nie spać.

gustav33
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2009, 8:22

autor: gustav33 » 13 sie 2009, 15:01

Polecam Plastor. Wcześniej w Polsce nie można go było dostać, ale teraz jest już dostępny. O Plastorze dowiedziałem się od znajomego, który lakierował parkiety hal sportowych i sal gimnastycznych w Belgii. Pracowali praktycznie tylko na Plastorze.
Jest to lakier na bazię poliwęglanów, które generalnie stosowane są do produkcji szyb do samolotów, butelek dla dzieci itp. i dlatego mogę go w 100% polecić.
Widziałem podłogi „zrobione” Plastorami w muzeum wojskowym w Belgii i efekt jest naprawdę imponujący. Wyobrażacie sobie polakierowaną podłogę, po której przesuwa się działko przeciwpancerne? No bo jakoś musiało na ten parkiet zawędrować i pewnie trochę przesuwane było. Robi wrażenie.

falisty
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 19 gru 2011, 23:42
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT

autor: falisty » 25 sty 2012, 19:21

większe szkody narobi kobieta na szpilkach niż jakieś działo które prawdopodobnie wsadzono przez dach dzwigiem ;)

ade
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2012, 17:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT

autor: ade » 15 mar 2012, 18:05

Jeśli chodzi o producenta lakieru to produkty renomowanych firm są podobnej jakości. Możesz wybrać lakier Artelit, Bona, deva czy Pallmann.

Ważniejszy jest typ lakieru i poprawne zastosowanie.

Kilka przydatnych informacji można przczytać na stronie: www.lakiery-do-parkietu.pl
htttp://www.xparkiet.pl - parkiety, podłogi drewniane, materiały

spawel24
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2012, 20:19
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT

autor: spawel24 » 20 cze 2012, 20:34

polecam lakier firmy DEVA Transit . Dlaczego ponieważ po dwóch latach w salonie nie widać poważnych uszkodzeń, a lakier firmy Bona w sypialni wytarł się!
Bonę wcisnął mi pan z Kielc chyba janusz mimo zapewnień że ma nowe maszyny dośw. itp żona była średnio zadowolona z usługi bo rysy w widocznym miejscu i kurz!
Salon był wykonywany przez pana z Białogonu - Strączek Parkiet - pełen profesjonalizm, od nas do rodziców fachowiec trafił oraz do mojego szefa i miło Pana dalej polecać.
pozdrawiam paweł :lol:
pawel

emila1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2012, 5:49
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT

autor: emila1234 » 22 cze 2012, 6:06

witam mieszkam w domku jednorodzinnym szukając lakieru do parkietu zdecydowałam się na lakier firmy DEVA Transit ekologiczny ponieważ jest prześliczny jedwabisty.
Parkieciarz pokazywał mi kilka podłóg z lakierami Bona, Harzlak, Mapei, i Deva itp.
Chemiczne lakiery są trwalsze ale brzytko żółkną i czerwienieją - podłoga wygląda tak jakby była przed remontem i niezdrowa!.
Fachowiec doradził aby wybrac firmę DEVA ponieważ jest trwały i ładny. Ważne że nigdy na ten lakier reklamacji nie miał. Mapei jest o 50% droszy a bona po lakierowaniu to tak surowo wyglda.
Fajne jest też olejowanie ale mało trwałe.

agnieszka71
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT

autor: agnieszka71 » 10 lip 2012, 8:43

Siema
Znalazłem ciekawą stronkę z opisanymi tematami budowlanymi :)
Jak ktoś tak jak ja jest w tech. budowlanym , albo wyżej zapewne mu się przyda ponieważ mądrze tam piszą :) Strona to: spam
Nie bierzcie tego jak reklamy , chcę tylko pomóc potrzebującym :)

Miłego dnia :)

magda_bakus
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 05 paź 2016, 12:04
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT?

autor: magda_bakus » 28 lis 2016, 9:32

tutaj można wybrać rodzaj drewna i efekt, jaki się chce uzyskać i automatycznie wyszukują się lakiery i inne środki którymi można malować [więcej informacji poprzez PW]
A czy do podłogi dębowej można użyć oleju??? nie wiem czemu, ale wydaje mi się bardziej ekologiczny, bezpieczny i chciałabym podłogę u małego zaolejować ;) czy to tylko z nazwy jest bardziej przyjazne i eko??? porównanie składu niewiele mi dało.... a jeśli nie to co polecacie do pokoju dziecka??

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT?

autor: tyga33 » 21 gru 2016, 10:03

Wydajny jest lakier Zar – http://2m.com.pl/produkty/zar-ultra-bez ... ym-zapachu. Gęsty, z dużą zawartością żywicy zwłaszcza jak się porówna z innymi lakierami jakie są w sprzedaży. Mają kilka stopni połysku, można sobie dobrać wedle potrzeb. Ja ten lakier używam do podłóg i sobie chwalę.

e-Rzecznik Vidaron
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT?

autor: e-Rzecznik Vidaron » 02 lut 2017, 11:17

Szanowni Państwo,

Polecam zastosowanie lakieru bezpokładowego VIDARON: [więcej informacji poprzez PW]. Lakier jest bezbarwny, bardzo dobrze się go rozprowadza. Uzyskana powłoka jest estetyczna, twarda, chroni parkiet przez przebarwieniami, utratą koloru, zalaniem lub porysowaniem. Jednocześnie lakier jest neutralny zapachowo, jego aplikacja nie powoduje więc problemów zdrowotnych, jest bezpieczna dla dzieci i osób starszych. Lakier należy nanosić zgodnie z zaleceniami producenta.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Vidaron

kajtuśka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 27 lut 2017, 9:17
Re: Jaki lakier wybrać do parkietu dębowego - JAKI PRODUCENT?

autor: kajtuśka » 28 lut 2017, 21:31

Jeśli chodzi z kolei o olejowanie parkietu Warszawa, to ja mogę polecić fachowców, którzy u nas układali wszystkie drewniane podłogi - mam na myśli firmę Klinika Parkietu. Bez dwóch zdań znają się na rzeczy, dzięki czemu możemy się cieszyć pięknymi podłogami i mamy pewność, że będą służyć na długie lata.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów