nowa budowa - nowe potrzeby ogrzewania gazowego

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marszaltom79
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2008, 18:18
nowa budowa - nowe potrzeby ogrzewania gazowego

autor: marszaltom79 » 07 mar 2008, 18:25

witam

wybudowalismy wlasny domek - przymierzamy sie do zalozenia ogrzewania gazowego problemoczywiscie to dobor pieca - chcielibysmy by byl to piec 2funkcyjny myslimy moze o jakims z zasobnikiem niedużym. Znalazłem Vitopenda 222 ratytas, jednak cena dosc wysoka jak na moje mozlwisoci. czy macie jakies inne propozycje z tansza cene?

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 07 mar 2008, 23:13

Jaki metraż,ile osób?
Dał bym sobie spokój z tym Viessmannem.Kocioł jak kocioł.Za to cena,jak zwykle w tej firmie,niepoważna.Rarytasem to można nazwać ich specjalistów od reklamy,bo potrafią wmówić społeczeństwu,że są najlepszą firmą na świecie.
adam

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 08 mar 2008, 1:45

Ja osobiści uważam że to dobra firma.Jak każda dobra firma,posiada w swojwj ofercie handlowej urządzenia od tanich tandet,do dobrych długowiecznych urządzeń.Dobre urządzenia nie mogą być tanie rzecz oczywista!Dlaczego ludzie bogaci są bogaci???Bo kupują raz drogo a dobrze!Zwraca się to w późniejszym czasie eksploatacji.Brak awarii,brak spadku wydajności na skutek utleniania czy niszczenia całkowitego wymiennika ciepła.Kup sobie Adamie kominek za 700 zł a za 7000zł i powiedz jak było.Który jak długo wytrzymał.Podobnie jest z markowymi urządzeniami.No chyba że planujesz zrobić "bajer"na sprzedaż i wmówisz kupującemu że to towar z najwyższej pólki hi hi!Pozdrawiam.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 08 mar 2008, 15:15

K.mat,piszesz tak,jakby poza Viessmannem nie było nic porównywalnego a o wiele tańszego.Przecież kotły tej firma nie są szczytem jakości.Ot,bardzo dobry produkt,ale stanowczo za drogi.Gdybym wiedział,że kupując ich kocioł mam coś naprawdę wyjątkowego i bezawaryjnego,to zgoda,cena warta towaru,ale wcale tak nie jest.
Ja nie tylko uznaję Viessmanna za dobrą firmę.Uznaję ją za bardzo dobrą.
Moja niechęć do ich produktów w najmniejszym stopniu nie wynika z ich jakości,Absolutnie nie!Wynika z takiej a nie innej polityki cenowo-marketingowej.
Za 1000-3000 mniej można kupić kocioł o porównywalnej jakości.
Dlatego ich bojkotuję.Bo się sadzą w pysze na pierwsze miejsce.Bo próbują wmówić klientowi,że ich kotły,to produkt z najwyższej półki,i że na tej półce są jedyni.
Muszą przecież tą cenę jakoś uzasadnić klientowi,więc wmawiają mu,że ma kocioł o wiele lepszy od innych.A to już jest kłamstwem.
Cena Viessmanna bierze się m.inn.z ogromnych wydatków na reklamę.Inne wydatki przemilczę....Przerzuca się ją na klienta i po problemie.A żeby klient nie poczuł się oszukany czaruje się go opinią najlepszego produktu na świecie.
Zapytaj servisantów,którzy servisują kilka marek,czy Viessmann jest mniej awaryjny od pozostałych kotłów z czołówki.
Ja pytałem kilku i zawsze odpowiadali,że różnicy nie ma żadnej.
Kup sobie Adamie kominek za 700 zł a za 7000zł i powiedz jak było

Dlaczego porównujesz bardzo dobry produkt z super tandetą?
Ja nie porównuję Viessmanna z Neckarem,czy inną chińszczyzną.Porównuję go z Vaillantem,Broetje,Wolfem,Immergasem,Ferroli,Buderusem,itp. firmami.
I tak patrząc na sprawę nie możesz powiedzieć,że Viessamnn jest od nich o wiele lepszy.Jest porównywalny-ale za to o wiele droższy.
adam

marszaltom79
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2008, 18:18

autor: marszaltom79 » 08 mar 2008, 21:36

mam do ogrzania metraż ok. 100 m2, narazie mieszkac beda 3 osoby w tym male dziecko, co do viessmanna no to wlasnie cena mnie troche zniecheca, ale ciekawi mnie mnie to rozwišzanie dot. zasobnika, pod piec beda podłaczone 5grzejników, ok 30 m2 podlogi ogrzewaniej podlogowo, do wody: prysznił umywalka, i zlew,

czekam na propozycje wasze:)

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 09 mar 2008, 20:06

Bardzo dobrym rozwiązaniem na taki układ jest kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem.Sporo firm takie kotły produkuje.
Na Allegro można kupić np. Immergas Zeus Victrix za nieco ponad 6000.
adam

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 10 mar 2008, 1:08

Napewno masz Adamie rację,bo jak wiemy reklama zaje... dużo kosztuje!Jak pomimo reklamy produkt się jeszcze słabo sprzedaje to co wtedy?szukają oszczędności w firmie.Zwalniają ludzi,produkują z gorszych materiałów,eliminują pewne podzespoły zastępując je półśrodkami (np.baypas na bok a w to miejsce cieniutka rureczka)Wmawiają nam przez swoich serwisantów czy przedstawicieli że tak jest dobrze i jeszcze lepiej.Kto się nie zna,to kupi ten produkt,i nie zauważa żadnej różnicy(nawet jest mile zszokowany) bo jego antyk nie miał nawet modulacji płomienia!Mówię,że muszę się zapisać do koła łowieckiego... :lol:


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów