Grzyb na scianie

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Babulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:38
Grzyb na scianie

autor: Babulka » 16 gru 2016, 15:47

Witam, ostatnio zauważyłam że na ścianie obok okna jest grzyb, o ile jest to grzyb, jest tam już chyba od 2 lat albo i więcej, moja mama mówiła że to nic takiego i właśnie od 2 lat dziwnie kaszle w okresie zimy, chyba nabawiłam się alergii od tego... moja pytanie brzmi jak sobie z tym grzybem poradzić? Wyczysczenie go wybielaczem i osuszanie wystarczy? Wiem że trzeba jeszcze coś zrobić z wentylacja ale czy wystarczy pporostu często wierzyć w domu? Mieszkam w bloku a chciałabym zainstalow ac wywietrznik

Babulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:38
Re: Grzyb na scianie

autor: Babulka » 16 gru 2016, 15:48

Dodam jeszcze zdjęcia jak to wygląda

krysiu
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:02
Re: Grzyb na scianie

autor: krysiu » 16 gru 2016, 15:51

Myślę, że trzeba wietrzyć, ale wywietrzniki wydaje mi się, że nie do końca się sprawdzają. Ja miałem w ścianie mały otwór którego nie zapchałem sylikonem i wokół tego wyszedł mi grzyb. Teraz chce potraktować go odgrzybiaczem w sprayu i zobaczymy czy coś zdziała :)

Babulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:38
Re: Grzyb na scianie

autor: Babulka » 16 gru 2016, 15:52


Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Grzyb na scianie

autor: Jan_Kalita » 19 gru 2016, 8:55

Ten temat wielokrotnie się przewijał, więc w pigułce:
- jak jest na tynku grzyb, to jest też pod spodem - należy zbić w tym miejscu obróbkę, uszczelnić pomiędzy ościeżem a ościeżnicą np pianką (prawdopodobnie dlatego się tam zbiera wilgoć z pomieszczenia, bo jest nieszczelnie), popsikać środkiem antygrzybicznym (a nie wybielaczem) i ponownie obrobić.
- zamontować nawiewniki okienne przynajmniej jeden na pomieszczenie - najlepiej Aereco 2MO 102 biały (koszt około 75 zł netto + frezowanie + montaż, razem jakieś 160-180 zł brutto/nawiewnik).
- nawet pomimo nawiewników zalecam szokowo wietrzyć mieszkanie - zakręcić grzejniki, pootwierać okna na 10-15 minut, potem zamknąć okna i odkręcić grzejniki. Ściany podczas szokowego wietrzenia nie zdążą się wyziębić, a świeże powietrze szybciej się nagrzewa - nie ma więc strat w ogrzewaniu.

Lanss
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:35
Re: Grzyb na scianie

autor: Lanss » 20 lut 2017, 8:10

U mnie też w moim poprzednim biurze pojawił się grzyba na ścianie. Dłuższy czas nie zwracaliśmy na niego uwagi ale z czasem czuliśmy obrzydliwy zapach i musiałem wymyślić jakieś rozwiązanie. Z racji tego, że budynek nie był nasz a wynajmujący nie zgodził się na remont zdecydowałem przeprowadzić się do nowego biura. Ofertę znalazłem na stronie http://www.officemap.pl/search/list/?city=lodz i muszę przyznać, że była to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Teraz biuro jest nowe i pachnące.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów