Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Gość10463
Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: Gość10463 » 25 paź 2016, 5:36


xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: xander119 » 25 paź 2016, 11:14

Doch nie je napisane czym dach jest ocieplony ino że si jarało.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: deggial » 25 paź 2016, 19:11

Znowu bezsensowny post zadymiający, no i co się tam tak jarało w tym ociepleniu ? Na zdjęciach widać stare zabudowanie przedwojenne, prawdopodobnie ocieplenie z trocin lub innego gówna, ale nie, to na pewno był PUR albo styropian...

Szkoda słów.

Gość10463
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: Gość10463 » 25 paź 2016, 19:54

deggial pisze:Znowu bezsensowny post zadymiający, no i co się tam tak jarało w tym ociepleniu ? Na zdjęciach widać stare zabudowanie przedwojenne, prawdopodobnie ocieplenie z trocin lub innego gówna, ale nie, to na pewno był PUR albo styropian...

Szkoda słów.


oczywiście we Wrocku dachy skośne dociepla się trocinami ;-) z natrysku czy szpachlowaniem a może kielnią rzucane na krokwie ???


kurcze u nas kiedyś stropy docieplano tą metodą, no cóż co miasto to inne zasady

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: MarekP1974 » 25 paź 2016, 20:20

Ja mam poddasze ocieplone styropianem i wełną, 15 i 10 cm.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: xander119 » 26 paź 2016, 3:44

Sploniesz w ogniu piekielnym

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: Om3k » 26 paź 2016, 20:53

Wybierając pomiędzy pianką PUR, a Styropianem, należałoby dodatkowo zastanowić się:
- czy ma to być pianka wykonywana in-situ (natryskowo, na budowie)
- czy może wykonana z gotowych płyt?
- jakie ma być miejsce wykonania izolacji: pomiędzy krokwiami lub nakrokwiowo?
- pianka otwarto, czy zamknięto komórkowa?
- pianka PUR, a może pianka PIR o lepszych właściowościach p.poż.?

panbudowniczy
Aktywny
Aktywny
Posty: 229
Rejestracja: 28 cze 2016, 13:54
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: panbudowniczy » 24 lis 2016, 9:07

Ja u siebie rozwiązałem to wełną i jest dobrze dałem 15cm między krokwie i zakryłem wszystko jeszcze 5cm i jest gitara .

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: MarekP1974 » 24 lis 2016, 9:23

Gadkę, że styropian jako ocieplenie dachu szybko płonie to można sobie wsadzić. To znaczy, że co, jak chałupa się zapali to zostanie ta słynna niepalna wełna? I co będę zadowolony bo wełna nie spłonęła. Takie argumenty piszą tylko d... i ignoranci.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: xander119 » 24 lis 2016, 9:49

Akurat styro po odjęciu źródła ognia sam gaśnie. Jednakowoż jeśli już chałupa będzie się jarać to przecież nikt nie będzie w środku czekał aż ten styropian się zapali tylko spierdaczał szpagatami ratując życie, więc większej różnicy nie ma czy jara się kanapa pokryta sztuczną skórą czy styropianowe ocieplenie.

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: MarekP1974 » 24 lis 2016, 10:11

xander119 pisze:Akurat styro po odjęciu źródła ognia sam gaśnie. Jednakowoż jeśli już chałupa będzie się jarać to przecież nikt nie będzie w środku czekał aż ten styropian się zapali tylko spierdaczał szpagatami ratując życie, więc większej różnicy nie ma czy jara się kanapa pokryta sztuczną skórą czy styropianowe ocieplenie.


Nareszcie rozsądnie myślący człowiek!

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: Rogers » 11 gru 2016, 23:13

Czasami jak czytam niektóre opinie to się normalnie człowiek zastanawia kto to piszę - z cały szacunkiem dla autora. Spokojnie można pakować tam styropian i się o nic nie obawiać jak ktoś ma takie rosterki to niech kupi produkt z możliwie dużą ilością atestów i będzie może spokojniejszy? Astex Puczyńscy mają ciekawe systemy ociepleń włącznie ze styropianem można się skontaktować - http://www.astex-tynki.pl/kontakt/ a sprawa pożaru cóż...

Radziu13
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 cze 2017, 10:22
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: Radziu13 » 26 cze 2017, 13:02

Ja bym na twoim miejscu ocieplił to poddasze pianka PIR, metoda szybka i skuteczna. Jedyny minus to że jest może lekko droższa od styropianu i wełny.

Konsultant Zona Sort
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 17 sie 2017, 9:31
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: Konsultant Zona Sort » 18 sie 2017, 8:51

Dzień dobry, gdy mowa o materiale, którym można ocieplić budynki, a w szczególności dachy i poddasza, polecam celulozową folię termiczną.

Dobra ochrona przed pożarem dzięki zdolności utrzymywania odpowiedniej temperatury, ochrona przed wodą kondensacyjną za sprawą sorpcji wilgoci zdolności do transportowanie jej w kierunku pomieszczenia. Folia również doskonale chroni przed wahaniami temperatury, pozwala na to nieprzepuszczająca powietrza, włóknista struktura.

Po więcej informacji odsyłam do naszej strony internetowej, a także pozostaję do dyspozycji w komentarzach.

Pozdrawiam serdecznie, Konsultant Zona Sort.

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Ocieplenie poddasza pianką PUR czy Styropianem ???

autor: aleks.niz » 23 paź 2017, 9:33

Dobrą zdrową dla ludzi i wydajną piankę sprzedaje http://doskonalaizolacja, oni akurat mają amerykańską markę Quadrant – dużo takich instalacji ostatnio robimy i akurat tę piankę mi się osobiście najwygodniej kładzie, szybko, precyzyjnie itp. Próbowałem wszystkich materiałów na rynku polskim ale ta jest zdecydowanie najlepsza.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów