Utwardzanie drogi dojazdowej

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Guenh
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2014, 11:27
Lokalizacja: Wrocław
Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: Guenh » 07 gru 2016, 14:58

Witam,

Chciałem zapytać o opinię w temacie utwardzania drogi. Razem z paroma sąsiadami postanowiliśmy utwardzić drogę dojazdową do naszych domów. Łączny odcinek to jakieś 45m na 5,5m szerokości. Znaleźliśmy wykonawcę, który zgodził się na nasz budżet i zabrał się do roboty. Wykorytował drogę na ok. 40cm. Następnie na wysokość 30cm miał rzucić gruby nieposortowany pokrusz betonowy i na to warstwę 10cm klińca 0-31mm.

Jak się okazało z powodu problemów ze zdobyciem dobrej jakości pokruszu (pomieszany z prętami i innymi odpadami) wykonawca postanowił wysypać główną warstwę (30cm) granitem 31-63mm i na to wierzchnią warstwę 10cm klińca 0-31mm. Następnie wszystko zagęścić.

Teraz z sąsiadami zastanawiamy się czy to jest dobra decyzja i takie utwardzenie wytrzyma nam przez jakiś czas i następne kilka budów jakie są planowane za naszymi domami, czyli ciężki transport i gruszki jakie będą się przetaczać przez wyremontowany odcinek. Sąsiedzi podchodzą do tego sceptycznie, ale też się nie znamy i dlatego szukamy opinii. Również wykonawca nie robił żadnego podkładu z piachu czy czegoś innego, tylko ten granit wysypał bezpośrednio na ziemię z gliną i boimy się czy nie zapadnie się lub zrobią się koleiny przy roztopach i opadach na wiosnę, przez co będziemy musieli znowu poprawiać drogę.

Pozdrawiam

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: xander119 » 07 gru 2016, 15:13

Po to wysypał drobne kruszywo na wierzch żeby się koleiny nie robiły, tzn w te które i tak powstaną wejdzie kruszywo.
Jednakowoż jeśli ma po tym jeździć ciężki sprzęt i tak to wszystko rozjeździ. Lepiej było tymczasowo płyty drogowe rzucić a potem dopiero kombinować z docelowym utwardzeniem. Głupota trochę.

Guenh
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2014, 11:27
Lokalizacja: Wrocław
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: Guenh » 07 gru 2016, 15:25

Jeśli tak łatwo założyłeś, że zrobiliśmy głupotę, to dlaczego nie założyłeś że może nie dysponujemy na nie budżetem...
Opcję płyt betonowych sprawdzaliśmy i wydzwanialiśmy po różnych ofertach i koszt płyt przekraczał nasz aktualnie dostępny budżet dwukrotnie - przygotowanie drogi (bez wywożenia urobku) pod płyty, przywiezienie i ułożenie. Nie jest to tanie rozwiązanie a poza tym płyty rozchodzą się strasznie szybko.
Ta wersja nie jest wersją docelową, tylko tymczasową żeby nie brodzić aktualnie w błocie i żeby można było przejść w miarę suchą nogą...
A jeśli tak łatwo ci pisać o płytach betonowych i masz na nie pieniądze, to z miłą chęcią skorzystamy i położymy je, bo wiem że jest to o wiele lepsze i wytrzymalsze rozwiązanie...

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: xander119 » 07 gru 2016, 15:50

To ja mam sobie drogę budować czy ty? Podaję lepsze rozwiązanie a ten mi tu pluje w ryj.
P.S nie ma za co.

Guenh
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2014, 11:27
Lokalizacja: Wrocław
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: Guenh » 08 gru 2016, 9:08

Lepsze rozwiązanie które jest przynajmniej 1,5 raza droższe i podane w momencie jak już napisałem, że droga została utwardzona.
Ja NIE pytałem o opcje utwardzania drogi. To sprawdzałem i dowiadywałem się przez miesiąc, więc nie wiem po co w ogóle piszesz o płytach i na dodatek obrażasz, że głupio zrobione...
Ja pytam o porównanie czy granit o frakcji 31-63mm był dobrym wyborem na główną warstwę utwardzanej drogi, zamiast pokruszu betonowego. Czy taki granit zagęszczony i utwardzony o grubości 30 cm wytrzyma ciężki transporty na kolejne budowy i nasze użytkowanie, czy po roku będzie trzeba na nowo poprawiać... Chcę poznać opinie i ustalić czy jest nie tak czy może jest ok, jak będę miał spotkanie z wykonawcą w związku z odbiorem drogi.
Nie rozumiem po co dajesz swoją odpowiedź, która w ogóle nie przybliżyła mnie do poznania odpowiedzi, a tylko zmienia kierunek tej dyskusji (żeby sobie nabić kolejny post do statystyk?)...

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: ralion » 21 gru 2017, 12:24

Ja bym postawił na płyty betonowe lub ewentualnie na żwir. Jeżeli poszukujecie dobrych płyt betonowych lub żwiru to polecam wam zgłosić się do firmy Ban-Kor-Bet z Dębicy. Mają żwir i płyty betonowe w bardzo korzystnych cenach.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: Albatros348 » 07 lut 2018, 11:45

Niezbędny może się okazać piach suszony lub zwyczajne kruszywa budowlane. Aby droga została utwardzona w faktycznie należyty sposób, warto zainteresować się jak najwyższą jakością. Przy okazji szukania porządnych kruszyw natrafiłem na ofertę Chróścickiego SandMix - to właśnie z nimi polecałbym nawiązać współpracę i od nich wziąć co należy.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: polly28 » 27 mar 2018, 18:38

A myślałeś o masie bitumicznej? Myślę, iż ona także doskonale sprawdziłaby się pod utwardzenie drogi. Mieszanka mineralno-asfaltowa z oferty Degamex w moim przypadku sprawdziła się fenomenalnie. To właśnie na ich ofertę radziłbym Ci postawić.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: MichalBudowniczy » 14 paź 2018, 15:28

U mnie drogę dojazdową wykonywała firma pracedrogowe.com.pl. Przez długi okres czasu męczyliśmy się z prowizoryczną dróżką, ale w końcu doczekaliśmy się rozbudowy infrastruktury drogowej, pozwalającej na sprawny transport.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: mlekoslaw » 12 mar 2019, 18:36

Generalnie są firmy, które się tym tematem zajmują. U mnie akurat robiła to firma Wrokop. Znajomy z pracy mi polecił. Generalnie brak zastrzeżeń co do ceny, jak i samej roboty.

Weronika321
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:35
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: Weronika321 » 23 paź 2019, 19:02

Budową dróg zajmuje się ta firma: Grupa PBI. Firma posiada doświadczenie i wysokiej jakości materiały potrzebne do utwardzania dróg. Polecam wszystkim serdecznie !

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: Derryll » 22 maja 2020, 19:57

Myślę, że możesz sprawdzić także ofertę firmy oznakowanie-dakro-bytom.pl. Prowadzą sprzedaż znaków drogowych, barierek chodnikowych i słupków blokujących. Na pewno przydadzą Ci się podczas budowy drogi dojazdowej.

zuzwoj4
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2023, 10:42
Re: Utwardzanie drogi dojazdowej

autor: zuzwoj4 » 31 sty 2023, 13:46

polecam płyty betonowe azurowe


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów